בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שני, 27 ביולי 2015

לימודים בתחום העיצוב

לימודי עיצוב הינם הגדרה כוללת למגוון רחב של תחומי עיצוב, מסלולי לימוד ומסגרות לימוד, כאשר לכל תחום מקצועי בענף העיצוב, תוכלו למצוא מסגרת לימודים נפרדת המתמקדת בו. בין יתר מסלולי הלימוד בתחום העיצוב המבוקשים ביותר בישראל תוכלו למצוא את לימודי עיצוב פנים, לימודי עיצוב תעשייתי, לימודי עיצוב גרפי ותקשורת חזותית, לימודי עיצוב אתרי אינטרנט, לימודי עיצוב אופנה, לימודי אדריכלות ותכנון ערים ולימודי עיצוב תכשיטים וצורפות.
נושאים אלו נלמדים גם במסגרת לימודי תואר ראשון בעיצוב, גם במסגרת לימודי הכשרה מקצועית ולימודי תעודה וגם במסגרת לימודי העשרה. בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע מורחב אודות כל אחת ממסגרות הלימוד הנ"ל.

לימודי עיצוב לתואר ראשון

לימודי עיצוב במסגרת תואר אקדמי, הם ברוב המקרים מסלולי לימוד תלת שנתיים המתמקדים במכלול הנושאים הקשורים ליסודות העיצוב. לימודים אלו מתקיימים במוסדות לימוד גבוהים למקצועות העיצוב, כאשר לאחר היכרות מעמיקה של הסטודנט עם יסודות ועקרונות העיצוב, הוא בוחר לעצמו תחום התמחות באחד מתחומי העיצוב השונים כגון: עיצוב אופנה, עיצוב פנים, לימודי עיצוב גרפי, תקשורת חזותית וכדומה.

לימודי עיצוב במסגרת לימודי תעודה והכשרה מקצועית

בדומה ליתר מסלולי הלימוד בתחומי ההכשרה המקצועית, גם לימודי עיצוב במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים הנמשכים בין מספר חודשים לשנתיים-שלוש, כאשר מטרת הלימודים היא להכשיר את הסטודנטים בצורה המיטבית ביותר לצרכים המקצועיים עימם הוא יידרש להתמודד לאחר תקופת הלימודים. לימודים אלו מתקיימים בכל תחומי העיצוב, החל מלימודי עיצוב אופנה, דרך לימודי עיצוב פנים ועד לימודי עיצוב גרפי.

לימודי העשרה

מסלולי לימודי ההשערה בענף העיצוב הינם קורסים מקצועיים המתמקדים בתחומי העיצוב השונים, כאשר מטרת הלימודים היא להקנות ידע מקצועי נרחב לסטודנטים בכל אחד מתחומי העיצוב הרלוונטיים להם. לימודים אלו מיועדים גם לצרכי העשרה והכשרה מקצועית, לדוגמא: מעצב גרפי המתמחה בעיצוב למטרות פרינט, יכול להצטרף למסלול לימודי עיצוב אתרי אינטרנט ולרכוש ידע מקצועי גם בתחומי העיצוב למטרות דיגיטל. מסלולי לימוד אלו הינם הקצרים ביותר מבין מסגרות הלימוד השונות בתחומי העיצוב והם נערכים בין מספר שבועות למספר חודשים.

האפשרויות התעסוקתיות העומדות לרשות בוגרי לימודים בתחום העיצוב

תחומי העיצוב השונים מהווים חלק בלתי נפרד מכלל שירותי המחסר, התעשייה והשירות במשק הישראלי והעולמי כאחד, וזאת בשל הצורך באלמנטים עיצוביים בכל אחד מתחומי החיים. כפועל יוצא מכך, היצע אפשרויות התעסוקה העומדות לרשות בוגרי מסלולי לימוד בתחום העיצוב הינו נרחב ומגוון, והוא חולש על כל תחומי העיצוב האפשריים.
בוגרי המסלולים השונים, יוכלו להשתלב כשכירים באחת מחברות המדיה או הפרסום בתחומי העיצוב הגרפי והתקשורת החזותית, באחד מבתי האופנה המובילים בתחומי עיצוב האופנה, במשרדי אדריכלים ומשרדי עיצוב פנים בתחומי האדריכלות ועיצוב הפנים ובעוד מגוון רחב של מקורות תעסוקה. בנוסף, עומדת בפני הבוגרים האפשרות לפתח את הקריירה העצמאית שלהם כמעצבים בתחומם.אין תגובות:

פרסום תגובה