בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 21 ביולי 2015

הכנה לצו ראשון - חשוב לדעת!!

האם זה חובה להתכונן לצו ראשון?

הרבה צעירים שואלים את עצמם בדיוק את אותה השאלה: האם צריך להתכונן לצו ראשון? נבחנים רבים לפני השירות הצבאי יכולים להיות מודאגים מאוד מהמבחנים של הצו הצבאי הראשון ומשתדלים לעשות הכנות מוקדמות בשביל שיוכלו לשפר את סיכוי שלהם להצלחה במבחנים הצבאיים.
הרבה פעמים אפשר לשמוע "אין לי זמן, אין לי כח ולא בא לי להתכונן למבחנים של צו ראשון". במקרה הזה – אתם טועים בענק!
מצד שני אפשר להבין את התלמידים בכיתות י"א-י"ב שעד שהם חוזרים מהבית ספר עושים שיעורי בית, לומדים למבחנים וכמובן בגרויות – כבר יוצא להם המיץ ועוד חוץ מהלימודים יש גם חיים אישיית שלא צריך לשכוח מהם כבר בגיל כה צעיר.
פתאום, בא לכם הדבר הזה, צו ראשון וחלק מכם חושב, מי צריך את הדבר הזה עכשיו?

ויום אחד זה מגיע משום מקום – הצו הראשון. ותמיד זה נראה שיש מלא זמן עד התאריך של הצו ובגלל זה אתם עלולים לזלזל ולא להתכונן ליום החשוב הזה הרבה זמן מראש.
חשבתם פעם ששירות צבאי יכול לעזור לכם גם בחיים שאחרי הצבא מעבר לזה שהתפקיד שתעשו בצבא יכול להיות מעניין, מאתגר ושיתאים לכישרונות שלכם? תחשבו על זה שאחרי הצבא אתם תוכלו להגיע לעבודה שמעניינת אותכם ושתוכלו להרוויח משכורות מכובדות מאוד.
גם אם לא ממש הצלחתם בלימודים בתיכון עם הכנה נכונה ורצינית תוכלו להגיע להישגים מצויינים בצו ראשון.
תקבלו החלטה נכונה כבר היום ותתכוננו היטב לצו ראשון!

המבחנים הפסיכוטכניים – התחנה החשובה בצו הראשון שאין לזלזל בה!


ביום הצו עוברים המועמדים לשירות הצבאי כמה תחנות ואחת החשובות מהם היא:
תחנת המבחנים הפסיכוטכניים – בדיוק כאן נבדקים ונקבעים הנתונים של האיכות של כל חייל לעתיד
כולנו כבר יודעים שתוצאות טובות במבחנים הללו ונתונים גבוהים של דפ"ר וקב"א, לדוגמא – זה חלק משמעונתי ביותר אשר יקבע זימונים עתידיים למיונים, וכמו כן, מעלות בצורה ניכרת את האפשרות לתפקידים יוקרתיים יותר: קורס טיס, עתודות אקדמיות, מסלולי קצונה, יחידה 8200 ועוד.
מועמדים רבים לשירות ביטחון וכמובן הוריהם שואלים האם צריך להתכונן למבחנים הפיסכוטכניים? והתשובה שלנו דיי קלה: בטח! הכנות מוקדמות בהרבה מאוד מקרים יעזרו לנבחנים בצו הראשון. למה? עצם הסיבה שהם מגיעים בהרגשה רגועה יותר ולחוצים פחות למבחנים בלשכת גיוס. ההכנות עוזרות להגברת הרגשת הביטחון, נותנות לנבחן אפשרות לעבוד על שאלות השונות שיחכו לו במבחנים לצו הראשון ונותנות לנבחן הבנה על איך הוא אמור להתמודד עם מענה על שאלות בזמן קצוב. בשביל שההכנה תהיה על הצעד הטוב ביותר ומדוייקת יותר, מומלץ מאוד ללמוד בעזרת הספר הכנה לצו ראשון וגם לתרגל אונליין באתר של ניב רווח: http://idf.psychometry.co.il
מאחלים לכם בהצלחה בצו הראשון ובשירות הצבאי!


אין תגובות:

פרסום תגובה