בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 19 ביולי 2015

איך לנהל נכון ולחסוך זמן בלימודים? טיפים מגניבים!

1.    תכין לוח זמנים שיאפשר לך מספיק זמן בשביל ללמוד. העובדה שישנו לוח זמנים גורמת לך לראות שיש לך דברים מסוימים לעשות ותגדיר לך זמן מוקצב שבו אתה חייב להתמקד רק בלימודים.
2.    כדי להפיק את המירב מזמן הלימודים שלך, תבחר ללמוד בשעות היום בהם המוח שלך בביצועי השיא שלו. זה יכול להשתנות מאדם לאדם. כאשר אנו לומדים בזמן שהמוח בביצועים המקסימאליים שלו זה עוזר לנו אפילו למקסם את הביצועים הטובים ביותר שלו.
3.    תלמד במקום נוח איפה שתוכל להתרכז בלימודים ללא הסחות דעת. הסחות דעת מאיטים את הביצועים שלך כי הם מפריעים למוח להתפקס בדבר אחד.
4.    תנסה לפקס את המוח שלך בלימודים גם אם אתה מודאג ממשהו או עייף. כך תוכל להוציא מהלימודים את המיטב. זה גם יעזור לך לאמן את המוח להיות מסוגל לעשות את זה תחת תנאי הלחץ לקראת המבחנים, לשפר ציונים ולחסוך הרבה זמן בלימודים.
5.    תפתח אסטרטגיית לימודים שאתה יודע שהמוח שלך יעבוד איתה יותר טוב. המוח של כל אחד עובד שונה וכולנו יכולים ללמוד בדרכים שונות. חלק מעדיפים ללמוד בעזרת ראייה, חלק בעזרת שמיעה יותר או אפילו בעזרת תנועה. גלה מה מתאים לך יותר ותפתח עבורך שיטה בה ביצועי המוח שלך יותר טובים. כך תוכל לחסוך הרבה מאוד זמן. למשל, אם אתה לומד יותר טוב בעזרת שמיעה, יעזור לך מאוד להאזין להקלטות של ההרצאות מלימודים. כמו כן, במקרה כזה הנוכחות בהרצאות היא משמעותית יותר מלשבת ולקרוא את הסיכומים של מישהו אחר. ובמידה ומישהו אחר הוא לומד יותר טוב בעזרת ראיה – קריאת ספרים או סיכומים והערות יסייעו לו הרבה יותר בלימודים מאשר לשבת בהרצאות.
6.    תחסוך הרבה זמן עוד לפני שאתה נרשם ללימודים. איך? תחסוך את זמנך על קורסי אנגלית! תתכונן היטב למבחן אמי"ר בעזרת קורסי הכנה של ניב רווח בשביל לשפר את ציון האנגלית שלך כך שלא תצטרך לעשות עוד קורסים של אנגלית בלימודים עד שתצליח להגיע לרמה A הנחשקת.
7.    תמיד תרשום הערות בכיתה על הדברים החשובים שאתה צריך להתמקד עליהם לקראת המבחנים. תנסה לעבור על החומרי לימוד לפני ההרצאות, כך שתוכל לעקוב טוב יותר אחרי מה שנלמד בכיתה.
8.    הלימודים עצמם – זו אומנות. ישנן סדנאות ואפילו קורסים על איך לשפר את טכניקות הלימוד ולחסוך זמן יקר. אחת מאבני היסוד של החינוך והחיים שלנו הוא היכולת לדעת איך ללמוד. יש הרבה דברים בחיים שאנו צריכים ללמוד: זה יכול להיות שיעורי בית, חור בקיר שצריך לקדוח, סתם להרכיב פזל או להגיע לפתרון במכשול ביחסים. במידה ואתה יודע איך אתה לומד יותר טוב, אתה תחסוך הרבה זמן יקר ותוכל להסתדר במצבים רבים בזמן אמת בעתיד.

9.     קח הפסקות תכופות. כמובן, יש מקרים בהם אתה צריך ללמוד או לעבוד על שיעורי הבית הרבה יותר מקמה שעות. במקרים אלה תוודא שאתה לוקח הפסקות, גם אם הן קצרות. כל30 דקות-שעה, תקום ותמתח את הרגליים והידיים שלך, כדי למנוע התכווצויות או הירדמות של שרירים. אם תסתובב קצת – בזמן הליכה חילוף החומרים שלך יעבוד יותר טוב מה שיעזור לך להרגיש אנרגטי יותר. חטיף קטן עשיר בחלבון ודל סוכר – זו גם דרך טובה להגביר את האנרגיות שלך. נסה גם לא לבזבז את כל הזמן הפנוי שלך לאכילה ;)

אין תגובות:

פרסום תגובה