בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שני, 13 ביולי 2015

הכל על התמחות בתחום משאבי האנוש

בעשור האחרון ניתן לראות שמושם דגש חזק על כל הקשור אל תחום משאבי האנוש. במאמר זה נסביר מה יכולים לספק לכם לימודים בתחום ומדוע משאבי אנוש הוא תחום כה מרתק. 

משאבי אנוש

מנהל משאבי אנוש בחברה הוא אותו אדם שיגייס אנשים איכותיים לכוח האדם של החברה ויישמר בצורה הטובה ביותר את האנשים החזקים והמצוינים שעובדים בחברה. כל אלו יבטיחו לו תשתית חזקה שתוביל לאותה תפוקה וקפיצה כלכלית לה זקוקה החברה. מנהל משאבי אנוש מוצלח הוא אדם שידע כיצד להתאים את עצמו לשינויי התקופה. נכון להיום צריך יותר מתמיד מנהלי משאבי אנוש וזאת משום שרוב החברות עובדות אל מול קבלני שירות ועובדים זמניים, כך שלרוב העובדים אין זיקה ממשית למקום העבודה ורק מנהל משאבי האנוש הוא זה שיגיע להחלטות מושכלות ויבחר האנשים המתאימים ביותר. 

חשיבות משאבי אנוש

אתגרים נוספים שיש למנהלי אנוש מלבד העובדה שרוב עובדים הם עובדי אאוט סורסינג הם התמודדות עם השחיקה של העובדים. רוב העובדים חווים שחיקה ביחסי עובד מעביד. הכמות הגדולה של האנשים שפוטרו בעשור האחרון בשם ההתייעלות של החברות בישראל הובילה לכך שהעובדים אינם יודעים כמה זמן הם יעבדו במקום העבודה, דבר שמוביל לחוסר אמון והתערערות בכל הקשור אל ההנהלה במקום העבודה. בנוסף, המנהל חייב להתמודד עם כל הקשור אל סטרס ולחצים מצטברים במקום העבודה. רוב מקומות העבודה מעדכנים את מנהל משאבי האנוש של החברה שהמטרה של החברה היא לצמצם בהוצאות וכיוצא מכך לצמצם גם במספר העובדים והמשכורות אותן משלמים להם. הרצון להתייעל על חשבון העובדים מובילה לכך שהעובדים נדרשים לעמוד ביעדים לא פשוטים, לוחות זמנים קפדניים ונוצרת שחיקה ומתח בעבודה דבר שגורם פעמים רבות לירידה במוטיבציה של העובדים. אלו הן רק חלק מהדברים איתם מנהל משאבי אנוש צריך להתמודד. אם אתם מעוניינים להתחיל ולהיכנס לעולם מאתגר, מלחיץ ומעניין שעיקרו הוא משאבי אנוש, קרוב לוודאי שמסלול לימודי משאבי אנוש הוא מסלול הלימודים המתאים לכם. 

בני אדם כמשאב חיוני- משאבי האנוש

לימודי משאבי האנוש משמע לימודים אודות תכנון ואיוש כל מיני תפקידים בארגון, הכשרתם של העובדים שמתקבלים לחברה ועובדים שמתקבלים אל חברה, הערכת הביצועים של העובדים, הנעת העובדים ועוד. מנהל משאבי אנוש תמיד ידע כיצד להתאים את הפרקטיקה של משאבי האנוש לצרכי החברה. התמחות לימודי משאבי אנוש תעזור להשתלב בעבודה מתאימה בתחום, במחלקת משאבי אנוש של כל מיני חברות בישראל ובמכונים שונים שעיקרם הוא פיתוח ארגוני. בנוסף, התמחות במשאבי אנוש היא בסיס ללימודי תואר שני בתחום. לימודי ההתמחות תמיד יתחילו בשנה השנייה ללימודים ללימודי התואר הראשון של מדעי ההתנהגות ויכללו את כל הקשור אל פיתוח ארגוני, הנעת עובדים, מיון והדרכה של עובדים, ניהול משאבי אנוש ועוד.


לסיכום, משאבי אנוש הוא תחום מרתק אותו צריך לדעת כל מי שמתכנן להשתלב במערך ניהול הקשור אל מדעי ההתנהגות וכוח האדם בכל חברה או ארגון. לימודים של התחום יפתחו בפניכם דלתות רבות למקומות עבודה. 

אין תגובות:

פרסום תגובה