בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 26 במאי 2015

ללמוד כדי להרוויח - להתנהלות פיננסית נכונה ומניבת רווח

אם אתם מעוניינים להרוויח כסף תצטרכו להבין היכן ישתלם לכם להשקיע אותו. במאמר זה נספק לכם מידע  אודות התנהלות פיננסית נכונה שתניב עבורכם תשואה יפה בכל הקשור אל התחום הפנסיוני בחייכם.

חוסכים לתקופת הגמלאות


אחד הדברים החשובים ביותר אותו צריך לעשות כל אדם שחי בישראל הוא לבחור נתיב פנסיוני שישמש אותו לתקופה שלאחר יציאתו לגמלאות. אפיק פנסיוני אליו הוא יפקיד כסף מדי חודש עד תקופת היציאה לפנסיה. החשיבות של נושא זה גדולה מאוד וזאת משום שאנשים יוכלו לשמור על אותה רמת/איכות חיים גבוהה כפי שהייתה להם בתקופה בה הם עבדו רק אם הם יחסכו כסף לתקופה זו. אמנם המוסד לביטוח לאומי מדינת ישראל מעניק גמלה חודשית לכל אדם שיצא לפנסיה שנקראת 'קצבת זקנה', אך מדובר על סכום זעום שלרוב אינו מספיק לכל הצרכים של אדם מבוגר.  

חובה במדינת ישראל


מדינת ישראל מחייבת כל ארגון, חברה ועסק שמעסיק עובדים להפריש לקופת הגמלאות והפיצויים של העובד אחוזים מסוימים משכר הבסיס של המשכורת של העובד מדי חודש. אם אתם שכירים ועובדים במקום עבודה מעל לשלושה חודשים המעסיק שלכם חייב להפריש סכום מסוים לחסכון הפנסיוני. שיעור ההפרשות נכון לשנת 2015 עומד על 17.5 אחוזים, כאשר 5.5 אחוזים יהיו על חשבון העובד וכל היתר על חשבון המעסיק (כולל בתוכו גם את קופת הפיצויים). מעסיק שאינו מפריש כספים לאנשים שעובדים אצלו מעל לשלושה חודשים מבצע עבירה פלילית וניתן לתבוע אותו. השלב הראשון תמיד יהיה בהגשת תלונה ביחידה לאכיפה של משרד הכלכלה.

למה דווקא הפרשה לתכנית פנסיה?


אם אתם מעוניינים לדעת מדוע ישתלם לכם להפריש כסף לאחד מערוצי החיסכון הפנסיונים ולא לחסוך את הכסף בפק"מ או בכל תכנית חסכון אחרת, התשובה היא שמדינת ישראל מעודדת את כל הקשור אל הפנסיה ולכן היא מספקת הטבות מיסוי שונות לכל אחד שמפקיד כסף לתקופת הפרישה שלו. בנוסף, יש לכם כמה אפשרויות הפקדה לתכניות שונות שמאפשרות תשואות יפות, כמו למשל בחירה בקרן השתלמות כאפיק פנסיוני. האפיקים הפנסיונים העיקריים המוצעים לקהל הרחב הם:
·       קרנות פנסיה- מסלולי השקעה שונים שמשלבים ביטוח. כאן המדינה היא זו שתבטיח לכם ריבית קבועה של שלושים אחוזים מהסכום הכולל אותו אתם מפקידים לחסכון. פעמים רבות דמי הניהול של קרנות הפנסיה נמוכים יותר מדמי הניהול של ביטוחי המנהלים וקופות הגמל. סך החיסכון שלכם כל הזמן יתעדכן עד פרישה והתשואה תהיה בהתאם לתנאים שהובטחו לכם.
·       ביטוחי מנהלים- דמי הניהול המקסימאליים של ביטוח מנהלים יהיו 1.05 אחוזים מסך החיסכון ועד ארבעה אחוזים מסך ההפקדה החודשית. היתרון של ביטוח מנהלים הוא שניתן להתאים אותו בצורה הטובה ביותר לצרכים האישיים של המבוטח, יש מסלולים רבים וכל אחד יכול לבחור את המתאים לו, הפנסיה אותה תקבלו תלויה בתשואות בשוק ההון ובפרמטרים נוספים, החיסכון שלכם תמיד יתעדכן חודשית וזאת בהתאם לתשואה.
·       קופות גמל- אחוזי דמי ניהול כמו בביטוחי המנהלים, אין ביטוח, ניתן להתאים את המסלול לצרכים, הסכום הסופי תלוי בתשואות ובדמי הניהול.

לסיכום, התנהלות פיננסית נכונה תביא לרווחים ולהנאה מתקציב חודשי גבוה יותר בתקופה היפה של החיים, התקופה בה אתם יוצאים לפנסיה.אין תגובות:

פרסום תגובה