בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 10 במאי 2015

תארים מובילים בתחום המדעים

תחום המדעים הינו תחום חשוב ביותר שמשמש כבסיס למחקר ופיתוח. מסיבה זו משרד המדע והטכנולוגיה של מדינת ישראל מעודד סטודנטים ללמוד את מקצועות המדע ותחומי ליבה חשובים נוספים על ידי מתן מלגות. נכון להיום יש מלגות שמובטחות לסטודנטים לתואר הראשון ולתארים מתקדמים ובמקרים מסוימים גם לתלמידי תיכון שלמדו את מקצועות המדע ברמה מוגברת.

ביולוגיה- נרשמים לתואר

אחד מתחומי הלימוד הפופולאריים בשנים האחרונות הוא תחום הביולוגיה. תחום זה אמנם שייך למדעי הטבע והחיים אך מדובר כאן על תחום מדעי שחוקר את ההרכב של עולם החי, בעל חשיבות גדולה מאוד בעולם הרפואה וכל הקשור אל הצלחת חיים, תחום במסגרתו מבצעים מחקרים בנוגע לתרופות שונות, תחום שתורם לגילויים חדשים בכל הקשור אל הפיזיולוגיה של בני האדם. בנוסף, בעשור האחרון יחד עם המודעות לסביבה יש חשיבות גדולה מאוד למחקרים בתחום מדעי החיים. נכון להיום ניתן לומר שיש דרישה גדולה מאוד בעולם התעסוקה לאנשים שסיימו תואר ראשון בביולוגיה ותארים מתקדמים במדעי החיים. 

ביולוגיה ועולם התעסוקה

יש דרישה גדולה מאוד לביולוגים בעולם התעסוקה. הביולוגיה היא בסיס חשוב מאוד לתחומים רבים וכן במקומות עבודה רבים יודעים שניתן להכשיר אדם שלמד ביולוגיה גם בתחומים נוספים, שכן יש לו את הבסיס החשוב.  אנשים שלומדים במסלול תואר ראשון בביולוגיה ומסיימים את התואר בהצטיינות יכולים לנסות ולהתקדם לתארים מתקדמים גם בתחומים שונים שמתבססים על ביולוגיה, כמו למשל וטרינריה, רפואה, הנדסת גנטיקה, הנדסה של מזון, ביו-טכנולוגיה, מדעי המוח, ביוכימיה ועוד. 

לימודי התואר

לימודי תואר ראשון בביולוגיה מוצעים במכללות, אוניברסיטאות, סמינרים ומרכזים אקדמיים שונים. תמיד חשוב לוודא שמדובר על תואר שאושר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. במסגרת לימודי התואר נלמדים מגוון נושאים, כמו למשל פיזיקה, כימיה, מדעי הצמח, ביוכימיה, בוטניקה ועוד. בנוסף יש מסלולים שונים של לימודים בתחום זה וכל אחד יכול להחליט האם הוא מעוניין ללמוד מסלול ביולוגיה ימית, מסלול ביוכימיה, ביוטכנולוגיה, להירשם אל תואר ראשון כללי במדעי החיים שכולל את כל הבסיס של הביולוגיה, להתמקד במסלול מדעי הסביבה, לבחור במסלול חד חוגי של ביולוגיה או במסלול דו חוגי שמעניק לסטודנט את האפשרות לשלב שני תחומים יחדיו, כמו למשל מדעי החיים וכימיה, ביוטכנולוגיה ומדעי החיים ועוד. לימודי התואר הראשון בביולוגיה נמשכים כמו כל תואר אקדמי (כשלוש שנים), תנאי הקבלה למסלול לימודי זה משתנים ותלויים במוסד אליו מנסים להתקבל ולכן חשוב לברר את תנאי הקבלה לחוג זה בכל מוסד אקדמי אליו מחליטים להגיש מועמדות. ברוב המוסדות דרישות הקבלה כוללות  ציונים גבוהים בבגרות בתחומי המתמטיקה והאנגלית (ארבע יחידות לפחות) וציון פסיכומטרי.

לסיכום, תואר בביולוגיה הוא אחד מהתארים המובילים בתחום המדעים (מדעי החיים) ונכון להיום יש אפשרות לבחור מתוך היצע גדול של מסלולים את המסלול המתאים לכם.אין תגובות:

פרסום תגובה