בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 24 במרץ 2015

קורס SAP – מה זה בכלל?

מה זה SAP, ומה השימוש במערכת זו?

רבים מאתנו שמעו בעבר בצורה כזו או אחרת את המונח SAP – או בהשאלתו העברית סאפ – וייתכן שלא כולם מבינים את משמעות העיסוק וההכשרה בתחום ה-SAP ואת הפוטנציאל הרב שטמון בכניסה לעולם זה. מטרת טקסט זה היא לספק לכם מבט קצר תוך עולם ה-SAP, ועל אפשרויות הלימודים והתעסוקה בתחום.
SAP היא למעשה חברה – חברת התוכנה הגדולה באירופה. מדובר בחברה גרמנית, שתרגום שמה לאנגלית הוא Systems – Applications – Products in data processing, או בקיצור – SAP. כשמה כן היא, חברת SAP עוסקת במערכות, יישומים ומוצרים בעיבוד נתונים – צורך מוביל בעולם הארגוני כיום. ארגון ממוצע בעולם העסקי המודרני שוחה בנתונים ובמידע – מרמת התכנון ועד רמת הלקוח – ונדרשת מערכת יעילה ומסודרת לעיבוד נתונים מנהלתי, ולטיפול בכל המידע הארגוני. מערכת זו נקראת ERP (Enterprise Resource Planning System) – וחברת SAP משווקת את מערכת ה-ERP המובילה בישראל – מערכת SAP R/3. זהו, על רגל אחת, התחום שאליו מתכוונים כשמדברים על SAP – עיבוד נתונים במערכת המובילה מסוגה בעולם הארגוני הישראלי והאירופי.

קורס SAP – כרטיס כניסה לעולם העסקי ולעולם ההייטק

השימוש הרחב והתלות הרבה של ארגונים בכל גודל במערכת ה-SAP יצרה ביקוש לאנשי מקצוע שתחום עיסוקם הוא תפעול והדרכת מערכת זו. תפעול המערכת הזו והכרתה על כל אפשרויותיה ומשמעויותיה דורשים ידע וניסיון רב – ידע וניסיון שלא ניתן לקבל ללא הכשרה מקצועית בתחום. וזוהי מטרתו של קורס SAP – הכשרת אנשי מקצוע בתחום מערכת ה-SAP שישתלבו בעולם הארגוני בתחום הפעלת והטמעת המערכת. חשוב להבין שהביקוש לאנשי SAP הוא רחב ומרובה – והמענה על ביקוש זה הוא שהופך את קורס ה-SAP כרטיס כניסה לעולם העסקי ולעולם ההייטק.

קורס SAP – איפה לומדים, מה לומדים וכמה זמן לומדים?

הכשרות SAP מסוגים שונים ניתן למצוא במגוון מוסדות לימוד ומסלולי לימוד שונים – ומטבע הדברים, ישנם מוסדות לימוד מובילים בתחום. המכללות הטכנולוגיות השונות מציעות קורסים בתחום ה-SAP, כך שמבנה ותכני הקורס משתנים במידה מסוימת בין מוסד לימודי אחד למשנהו. מדובר במגוון רחב במיוחד – אך באופן כללי קורסים בתחום ה-SAP אורכים בממוצע מספר חודשים ויכולים להיפרס בטווח שבין מאתיים לחמש מאות שעות לימוד. קורסים בתחום ה-SAP יכללו תכנים בנושא מבנה ומאפייני הפתרון במערכת, סקירה והיכרות עם המודולים השונים במערכת, תהליכים ותכנות במערכת וכן הכשרה בסיסית בתחומים השונים בהם המערכת נוגעת בחיי הארגון. הקורסים בתחום ישלבו תמיד בין מידע ולימוד עיוני לבין תרגול מעשי בכיתה ובבית – ובסופם יידרש החניך להגיש עבודת גמר.

ללמוד SAP – וליצור לעצמך ביקוש בעולם ההייטק הישראלי


כפי שהסברנו קודם לכן, הביקוש לאנשי SAP איכותיים ומקצועיים גמו לאנשי קידום אתרים הוא רב בעולם הארגוני הישראלי, בדגש על עולם ההייטק. בשביל להשתלב בעולם זה – וליצור לעצמכם ביקוש – זוהי אחת ההכשרות המובילות והמעניינות בשוק.

אין תגובות:

פרסום תגובה