בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שבת, 28 במרץ 2015

למה חשוב ללמוד תואר ראשון בעידן של ימינו?

פעמים רבות עולה השאלה 'מדוע ללמוד לתואר ראשון?'. שאלה זו נובעת מהעובדה שרבים סבורים שלתואר אין משקל בעולם התעסוקה ושכל אחד יכול להצליח ללא תואר ראשון אם יש לו כוח רצון. הדברים אינם מדויקים ותואר ראשון הוא עדיין תואר מאוד חשוב. התחילו לקרוא מאמר זה ותיווכחו מדוע.

תואר ראשון- על מה מדובר?

הדבר הראשון אותו חשוב לדעת הוא מהו תואר ראשון, שכן אי אפשר לשלול משהו אותו לא מכירים או לא מבין את המשמעות שלו. תואר ראשון הינו תואר אקדמאי שניתן על ידי מכללות ואוניברסיטאות בישראל לבוגרים שלהם לאחר שהם סיימו את לימודיהם ומילאו את כל החובות שלהם תחת אותו מסלול לימודי אותו הם התחילו. התואר הראשון נקרא גם 'בוגר אוניברסיטה' וראשי התיבות שלו הם B.A  .באנציקלופדיית ויקיפדיה ניתן למצוא את מקור השם של התואר הראשון שנוצר לפי תפיסת העולם של המעמדות בתקופת ימי הביניים. תואר ראשון מכונה BACHOLER והפירוש שלו הוא חכירה של איכר את אדמותיו ועדריו של האדון שלו. כלומר, הסטודנט הוא למעשה השוליה, העוזר. יש לו ידע בתחום אבל הוא לא מוסמך לעסוק בתחום ההתמחות שלו (רק מומחה, כלומר בעל תואר שני). חשוב להבין שהמשמעות של התואר הראשון משתנה בהתאם לתחום הנלמד ויש מקצועות שמחייבים תארים על מנת לעסוק בהם, כמו למשל רפואה ופסיכולוגיה.

המעסיקים דורשים

אי אפשר להתעלם מהעובדה שתואר ראשון כיום הוא כמו תעודת בגרות בעבר. רוב המעסיקים אינם מעוניינים לקבל אל בין שורותיה של החברה אנשים שאין להם ידע כללי בתחום ולא סיימו לימודי בסיס באוניברסיטה או במכללה. סיום לימודי תואר ראשון משמע אדם שלא רק רכש השכלה בסיסית בתחום שרלוונטי למקום העבודה, אלא גם אדם שהקדיש בין 3-4 שנים מחייו על מנת ללמוד ומודע לחשיבות הגדולה של הידע. הדרישה הבסיסית של מעסיקים רבים כיום היא תואר ראשון (לעיתים אין זה חשוב באיזה תחום). בנוסף, חשוב לדעת שבמקומות עבודה מסוימים ניתנת תוספת שכר על פי דרגות השכלה, במקומות עבודה ציבוריים רבים דורשים תארים בהתמודדות על מכרזים שונים. בשורה התחתונה למרות שרבים סבורים שאין מה לעשות עם תעודת תואר ראשון, הם טועים. רוב מקומות העבודה לא יפתחו את דלתותיהם לקליטת עובדים ללא תואר וזוהי הסיבה הראשונה שצריכה להוביל כל אחד ואחת מאיתנו להבנה לגבי המשמעות של התואר הראשון.

לסיכום, העובדה שביל גייטס נשר מהאוניברסיטה היוקרתית הארוורד והקים את מיקרוסופט, אופרה ווינפרי הקימה מפעל חיים ולא למדה באוניברסיטה ועוד רבים וטובים לא למדו במוסד אקדמי, אינה מצביעה על כך שלימודים באוניברסיטה והתואר הראשון אינם חשובים. לכן, אלא אם אתם סבורים שתוכלו להצליח ולפתוח את כל הדלתות שבהן אתם מעוניינים ללא עזרה של התואר הראשון, חשוב להירשם אל לימודים אלו.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה