בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שני, 16 במרץ 2015

ללמוד להיות מנהל - ניהול אפקטיבי של עובדים

האתגר הגדול של כל מנהל

עבודת המנהל היא אומנות. מדובר, לעתים קרובות, בתפקיד כפוי טובה, שלמרות כל הרצון הטוב שמלווה אותנו בביצועו – אנחנו מרגישים קושי רב וחוסר אהדה מצד העובדים שלנו. הדבר, לעתים, יכול לגרום לתופעה של כדור שלג שבגינה אנחנו מרגישים חוסר יכולת להשתלט על העובדים שלנו, והם מצדם מרגישים ניכור וחוסר השקעה מצד המנהל, שאותו הם תופסים כפניה של החברה. לא מדובר פה בתרחיש אימים, אלא במציאות מסובכת שמנהלים רבים פוגשים, בייחוד אם מדובר באנשים שתחום הניהול חדש להם. וזהו, בתמצות רב, האתגר המשמעותי ביותר בעבודתו של כל מנהל – כיצד לגרום לעובדים לעבוד בתפוקה ובאיכות גבוהים יותר, תוך שמירה על מורל ושביעות רצון גבוהים?

הקשיים בדרך

מדובר, כאמור, במשימה לא פשוטה, שהקשיים והאתגרים בדרך אליה לא מעטים. תרחישים רבים יהיו מתסכלים וכלל לא תלויים במנהל עצמו – אלא בקודמיו. כניסה לתפקיד ניהולי לאחר מנהל שלא היה אהוב יכול לגרום לעובדים להיות ממורמרים וחסרי רצון לעבוד כמצב התחלתי – מצב מסובך שהיתרון בו הוא שיש בעיקר לאן לעלות. מצד שני, במידה והחלפת מנהל אהוד ומצליח – כל פעולה שלך תושווה אליו והעובדים שלך יצפו ממך לעמוד באותם סטנדרטים של ניהול מיומך הראשון בתפקיד. חשוב לזכור שמנהלים רבים סובלים מהתנהלות קלוקלת של עובד כזה או אחר, שיכולה להשפיע על העובדים כולם ושריסונה יהיה משימה קשה ולא נעימה. אתגרים נוספים יכולים להיות ברוח הצוות ובעבודת הצוות, כשעובדים רבים יכולים להרגיש לא ממוצים או לא חשובים במערכת. קשיים נוספים קשורים למשכורות, תנאי עבודה וסוג העבודה, והם משתנים ממנהל למנהל. בקיצור – אינסוף קשיים, מנהל אחד. מה עושים?

אתם לא יודעים הכל

כשתבינו את זה – תעשו את הצעד הראשון. לא נולדתם מנהלים, ואת הניסיון שדרוש בשביל להיות מנהל טוב באמת עוד לא רכשתם – ורבים המנהלים שרוכשים אותו ונשארים מנהלים בינוניים. למזלכם, המצב לא אבוד – וכמו כל דבר אחר, אפשר פשוט ללמוד את זה. התשובה עבורכם יכולה, אם כן, להיות קורסים בניהול. המשק העסקי מבין כיום שהמשאב הניהולי הוא אחד המשאבים החשובים ביותר בעסק, ושפיתוח שלו יפתח את העסק כולו. מתוך הבנה זו צמחו קורסים אלה, שתפקידם להעניק למנהלים (גם אלה הפוטנציאליים) את הכלים העדכניים ביותר בתחום הניהול, ולייצר את הדור הבא של המנהלים בישראל – איכותי, עדכני ובעיקר – מקצועי ואנושי.

מבנה הקורס


קורסי הניהול מוגדרים כלימודי תעודה, והם בעיקר מגוונים. מוסדות רבים מציעים קורסים מסוג זה, והתכנים שנלמדים בכל קורס שונים זה מזה – כך שגם היקף שעות ושכר הלימוד משתנה. קורס הניהול יכול להיות כללי ומקיף, ויכול להיות קורס המתמקד בניהול מסוג מסוים – כמו ניהול משא ומתן, ניהול קבוצות רכישה או ניהול קהילתי. מה שמתאים לכם – הוא מה שאתם צריכים לחפש, ובטוח שתמצאו. בשביל לעשות את הצעד המשמעותי הבא בהתקדמות העסקית שלכם, ולקבל את הכלים בכדי להיות מנהל איכותי – מדובר בלא פחות מהכרח.

אין תגובות:

פרסום תגובה