בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 10 בדצמבר 2014

טיפים למתלבטים אם ללמוד בחו"ל

הלימודים בישראל לא רק נחשבים ליקרים יחסית אלא פשוט לא מתאימים לכל אחד. סף הקבלה ללימודים הולך ועולה כמעט בכל מקצוע וישנם היום יותר סטודנטים אשר יוצאים ללמוד בחו"ל. החוויה של הלימודים בחו"ל משלבת בין קבלת תואר (ראשון או שני) לבין מגורים במדינה חדשה. כיוון שרוב הסטודנטים הם צעירים, הלימודים בחו"ל מאפשרים להם לשלב בין טיול מיוחד לבין הגעה ליעד של התואר. עם זאת, הלימודים בחו"ל לא תמיד פשוטים, הם מתבצעים בשפה זרה (רוב הסטודנטים הישראלים ניגשים ללמוד באנגלית בחו"ל), הם מתקיימים רחוק מהבית וההורים וכמובן שיש להתמודד עם העלויות שלהם כמו גם עלויות המחייה במקום.

סיבות ללמוד בחו"ל

ישנן מספר סיבות עיקריות אשר מושכות את הסטודנטים ללמוד דווקא בחו"ל ולא בארץ:
·       תנאי הקבלה הגבוהים בארץ ומיעוט מקומות הלימוד סוגרים בפני רבים את האפשרות ללימודים גבוהים.
·       עלויות הלימודים במכללות שונות יכולות להיות מעל לעלויות הלימודים בחו"ל.
·       חווית הלימודים והרצון לראות עולם. הלימודים בחו"ל זו הזדמנות מעולה להיפגש עם עולם חדש ושונה.
·       רצון לגור בחו"ל. ישנן מדינות אשר מאפשרות לסטודנטים השונים לעבוד במדינה ומאפשרות לבוגרים לנסות ולקבל ויזה או אזרחות במקום אם הם מצליחים להשתלב בחברה.

לבדוק את המקום לפני שנרשמים

אחת ההתלבטויות הגדולות של מי שעומד לפני שלב התואר של חייו היא כיצד יידע שהא נרשם למקום שמתאים לו. הכוונה של התאמה היא לא רק מבחינת קבלת התואר עצמו אלא מבחינת החיים במדינה זרה. ההתלבטות הזו הגיונית לחלוטין כיוון שתקופת התואר יכולה להימשך שלוש עד שבע שנים וניתן לשער שכל אחד רוצה ליהנות באותה תקופה. לכן, אפשר לעשות טיסה קטנה ליעד המבוקש ללימודים לפני שנרשמים. למשל, אלה אשר רוצים ללמוד באמסטרדם מחפשים אחר טיסות לאמסטרדם לתקופה קצרה על מנת לבדוק את הסביבה ואת מוסד הלימודים, לפני שהם נרשמים אליהם.

חו"ל לא חייב להיות רחוק

צעירים רבים אשר מתלבטים היכן ללמוד חוששים מהלימודים בחו"ל בשל המרחק מההורים והחברים. חשוב לזכור כי רוב המקומות אינם רחוקים כל כך (אלא אם אתם מתכננים ללמוד ביבשת אמריקה). היום בחיפוש מהיר באינטרנט ניתן למצוא טיסות לאמסטרדם או לכל יעד אחר ולהביא אליכם את המשפחה והחברים או לטוס מאזור הלימודים לארץ. החיפוש באינטרנט של הטיסות השונות הופך את חו"ל לקרוב הרבה יותר ממה שניתן לדמיין וסטודנטים רבים עושים את החופשות שלהם יחד עם המשפחה, בארץ או אצלם בארץ הלימוד.

חשוב לזכור


לפעמים הלימודים בחו"ל הם אפשרות הלימוד היחידה עבורנו. המוסדות בארץ לא תמיד מאפשרים לכולם להתקבל אליהם, גם אם הם עמדו בדרישות השונות וציוניהם גבוהים. עם זאת, חשוב לבחון איזה תואר תקבלו וכיצד תוכלו להשתמש בו בארץ לאחר שתחליטו לחזור אליה.

אין תגובות:

פרסום תגובה