בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 10 בדצמבר 2014

מה עליכם לשקול טרם התחלת לימודים אקדמאים

לימודים אקדמאים יקבעו את עתידכם התעסוקתי (לפחות בתחילת הדרך הקרייריסטית). כדי, שהנחיתה אל שוק התעסוקה, תהייה קלה ונעימה, עליכם להשתלב במסגרת לימודים נאותה ומתאימה לכם באופן אישי. אין ספק כי הבחירה במסלול לימודים זה או אחר, היא אינה פשוטה, אך ככל שתשקיעו זמן מחשבה כיום, כך ייטב לכם בעתיד.
מאמר זה נכתב בכדי להעניק לכם טיפים חיוניים לבחירת מסלול הלימודים האקדמאי שלכם ובכדי שתיהנו בעתיד, מהתמורה עבור ההשקעה. חשוב לזכור, החלטה פזיזה עתידה לעלות לכם בשלוש שנות או ארבע לימוד, בסיומם לא תמצאו את עצמכם בשוק העבודה או עם רצון לעסוק בתחום שונה לחלוטין.

כך תבחרו את לימודכם האקדמאים

החלטתם להשתלב במוסד להשכלה גבוהה? זה הזמן להבין מה בדיוק אתם רוצים ללמוד והיכן. לימודים אקדמאים במסגרת תואר ראשון עתידים להתפרש על פני 3-4 שנים (תלוי בתחום הלימודים הנבחר) ועל כן עליכם לקחת בחשבון מספר פרמטרים:
·       מסלול הלימוד – לימודים לתואר ראשון כוללים מספר רב של תחומים, החל מהמקצועות הריאליים (כימיה, מתמטיקה, פיסיקה ועוד), דרך המקצועות ההומניים – הטיפוליים, ומה שביניהם. לא כל מסלול לימודים מתאים לכל אדם, על כן עוד לפני שאתם מטילים מטבע ונרשמים למסלול הראשון אליו אתם מתקבלים, חשבו מהו התחום אליו אתם מתחברים ובו תשמחו לעסוק לכשתהיו גדולים.
·       מוסד הלימודים – לאחר שהתמקדתם בתחום העיקרי, זה הזמן לברר היכן אתם יכולים להשתלב בתחום, בין אם זה אוניברסיטה או מכללה. את מוסד הלימודים, בחרו בהתאם להעדפותיכם הגיאוגרפיות והעיר בה תרצו להתגורר במשך שלוש או ארבע השנים הקרובות, לכל הפחות. אם תרצו להתגורר אצל ההורים, במהלך הלימודים האקדמאים (עד שתסיימו אותם ותצליחו להתפרנס בכבוד בזכות עצמכם), חפשו מוסד לימודים הקרוב למקום מגוריכם כדי לחסוך בזמני הנסיעות.
·     השוק התעסוקתי – חלומות הם דבר נפלא אך מעבר אליהם יש את המציאות, שדורשת פרנסה. בישראל כיום, מרבית מקומות העבודה דורשים תואר אקדמי רלוונטי כתנאי הכרחי. אם אתם רוצים ללכת בעיוורון אחרי החלום שלכם ללימודים, הרי זה משובח ולעיתים כל שדרוש הוא האהבה והרצון. יחד עם זאת ועל פי רוב, הסיבה ללימודים היא השתלבות במקום עבודה בסיום הלימודים. על כן, ככל שתבחנו את מגמות השוק והתעסוקה בו, כך יהיה לכם קל יותר לבחור במסלול הלימודים האקדמאי הנכון לכם.
·      עלויות – במוסדות להשכלה גבוהה ישנם פערים, לעיתים ניכרים, בעלויות שכר הלימוד. אתם יכולים להשתלב במוסד לימודים הדורש שכר לימוד של כ- 14,000 ₪ ועד מוסד לימוד הדורש כ- 35,000 ₪. בחנו מבעוד מועד את יכולותיכם הכלכליות ורק לאחר שתגבשו את היכולת הנתונה, חפשו את האלטרנטיביות המתאימות.

לסיכום – בחירת מסלול לימודים אקדמאים, נתונה לשיקולים רבים ומגוונים, אותם עליכם לקחת בחשבון. ככל שתקפידו לברר את האינפורמציה מבעוד מועד, כך ייטב לכם בעתיד. 

אין תגובות:

פרסום תגובה