בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 9 בדצמבר 2014

לימודים באיטליה – כל המידע

מדי שנה רבים מחליטים להירשם אל לימודים באיטליה וזאת על מנת ליהנות מאחת המדינות המרתקות ביותר ביבשת אירופה, אם מבחינה היסטורית ואם מבחינת תחום האופנה, העיצוב, הרכבים ורשימה ארוכה של תחומים נוספים. מאמר זה יספק לקוראים נקודות חשובות אודות איטליה, לימודים במדינה זו ועוד.

איטליה- קצת רקע
איטליה היא אחת המדינות האטרקטיביות ביותר באירופה ומדי שנה אלפי תיירים מגיעים אליה לרבות סטודנטים שמעוניינים ללמוד במדינה זו, משום היכולת להתמחות בתחומים בהם האיטלקים מומחים, רמת הלימודים הגבוהה, הקרבה הגיאוגרפית לישראל (דבר שמאפשר גיחות קצרות ומהירות לארץ כל אימת שמעוניינים בכך), תנאי קבלה סבירים והעובדה שאיטליה מסבירה את פניה לסטודנטים הזרים ומאפשרת להם לקבל עזרה במעונות הסטודנטים, היתרי עבודה זמניים, עזרה במימון הלימודים ועוד. חשוב לדעת שאמנם שפת הלימוד באיטליה היא איטלקית, אך ישנם מוסדות בהם קיימת אפשרות ללמוד בשפה האנגלית. איטליה נחשבת מובילה בתחומי הלימודים הקשורים אל עיצוב אופנה, לימודי הרפואה בה אטרקטיביים ביותר, לימודי הבישול, עיצוב חללים, ארכיטקטורה ועוד.

תנאי קבלה ללימודים
חשוב לקחת בחשבון שלכל מסלול לימוד באיטליה יש את תנאי הקבלה שלו ולכן חשוב שתבדקו את תנאי הקבלה לפחות שנה טרם אתם מנסים להתקבל לאותו חוג לימודים. בדיקה מקדימה יכולה לעזור לכם לשפר את הסיכויים שלכם להתקבל אל הלימודים. בנוסף, יש לזכור כי חשוב לפנות אל מתרגם מקצועי ולהחתים את תעודת הבגרות שלכם בקונסוליה האיטלקית בארץ, ולהציג את אישור הבחינה הפסיכומטרית שעשיתם בארץ. על פי רוב תנאי הקבלה אל חוגי הלימוד השונים באיטליה מחייבים גם ראיון אישי.

תנאי מחייה באיטליה
חשוב לדעת שתנאי המחייה באיטליה אמנם יקרים, אך עם אישור של השגרירות האיטלקית ניתן לעבוד ולממן את המחיה. ישנן מלגות לימודים שונות אותן ניתן לקבל ללימודים באיטליה (שכר הלימוד אינו גבוה). יש אפשרות לבחור באוניברסיטה בעיר שאינה מרכזית ואז עלות המחיה תהיה פחות יקרה. בנוסף, לימודים באיטליה מהווים הזדמנות נפלאה לטייל בארץ המגף ובמיוחד כאשר ישנן חברות שמציעות שירות השכרת רכב באיטליה ובמקביל ניתן לברר האם יש מבצעים מיוחדים לסטודנטים ולצאת לטיול מהנה עם כמה חברים בחלקים השונים והיפהפיים של איטליה. בוודאי תשמחו גם לשמוע שהצד הקולינארי באיטליה מפותח מאוד וניתן לאכול מאכלים מזינים בעלות לא גבוהה, כמו למשל סוגים שונים של פסטות, פיצות עשירות בטעמים ומאכלים נוספים מהמטבח האיטלקי העממי והעשיר בטעמים.


לסיכום, ישראלים רבים נרשמים אל לימודי תואר באיטליה מדי שנה. אם גם אתם מתעניינים בכך, חשוב להחליט מהו מסלול הלימודים בו אתם מעוניינים, היכן אתם מעוניינים ללמוד, כיצד ניתן להשיג מלגת לימודים  ולאחר מכן להירשם אל קורס לאיטלקית, לרכוש ביטוח רפואי לסטודנטים בחו"ל, להגיע לאיטליה ולהתחיל ליהנות מהחיים הטובים לצד לימודים איכותיים.

אין תגובות:

פרסום תגובה