בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 5 בנובמבר 2014

האם גם לך מתאימים לימודי תעודה?

אנשים רבים אינם יודעים מהם לימודי לתעודה וסבורים שמדובר על אחד המסלולים שמציעה האוניברסיטה. דבר זה אינו נכון. מאמר זה יסביר מהם לימודי התעודה, מה ההבדל ביניהם לבין הלימודים באוניברסיטה, מה היתרונות של לימודים ועוד.

לימודי תעודה- על מה מדובר?
לימודים שמוצעים במסגרת תעודה הם לימודים על תיכוניים שאינם אקדמאיים. בסיום הלימודים, הבוגרים מקבלים תעודה, שמאשרת שהם סיימו בהצלחה לימודים בתחום המדובר. לימודי התעודה הם לימודים שמוצעים במסגרת מכללות ואוניברסיטאות בישראל וכוללים תחומים רבים. חלק מהתחומים הם חשמל, אדמיניסטרציה, מחשבים, שפות, תוכנות במחשב, תחום העיצוב והרשימה עוד ארוכה. חלק מהקורסים המוצעים במסגרת תחומים אלו, הם קורסים שמטרתן להכשיר את הנרשם למקצוע מסוים, ואילו קורסים אחרים מיועדים להעשיר את עולם התרבות והפנאי של הנרשמים אליהם. חשוב לדעת שיש קורסים מסוימים במסגרת לימודים אלו, שמוכרים לגמול וכאלו שלא. לכן, אם אתם מעוניינים שזה ייכלל במסגרת אותן הטבות מצטברות אותם אתם מקבלים במקום העבודה, יש לברר קודם ההרשמה, אם אותו קורס מוכר לגמול השתלמות או לא.

התלבטות- תעודה או תואר
יש אנשים שמתלבטים האם להירשם אל קורס במסגרת מסלול לימודי תעודה או שמא להירשם אל האוניברסיטה למסלול לימודים לתואר הראשון. כאן הדבר תלוי באותו תחום בו אתם מעוניינים להתמחות ובאופי שלכם. יש אנשים שמעוניינים להתחיל ולעבוד בתחום מסוים ולרכוש ניסיון, מסלול תעודה יהיה המסלול הקצר ביותר למימוש אותה מטרה. אם בעבר, המתכונת הייתה לסיים לימודי תואר ולהשיג עבודה, כיום אנשים רבים מעוניינים להשלים קורס קצר במקצוע זה או אחר, להתחיל ולרכוש ניסיון. רק לאחר מכן ובהתאם לדרישות של מקום העבודה והשיקולים שלהם בבניית קריירה, אנשים אלו יחליטו האם להתחיל וללמוד לתואר אקדמאי או להסתפק בקיים. פעמים רבות המסלול הקצר והמקצועי שמוצע במסגרת התעודה משתלם, יותר ממסלול של שלוש או ארבע שנים.

לימודי תעודה- יתרונות
לימודים לתעודה מאגדים תחתם יתרונות רבים. בחרנו להביא בפניכם את היתרונות המרכזיים:
  • מיקוד- מדובר על לימודים ממוקדים לתחום ונושא מסוים. כל המעוניינים ללמוד מקצוע מסוים או להתחיל ולעסוק בתחום מסוים, קורס במסגרת תעודה יכול לפתוח דלת למשרה המיוחלת.
  • פרק זמן- הלימודים בדרך כלל קצרים יותר ממסלול לימודים לתואר. העובדה שניתן לרכוש מומחיות בתחום מסוים בפרק זמן כה קצר ולהתחיל ליישם את הידע בצורה מעשית בעבודה, הוא יתרון גדול מאוד.
  • מסלול נוח- קורס במסגרת לימודי תעודה, בדרך כלל מחייב את הסטודנט פעמיים עד שלוש פעמים בשבוע, במתכונת בוקר או ערב. רוב הקורסים נערכים במתכונת ערב, כך שיש אפשרות לרכוש מקצוע ומומחיות וכן לשלב זאת עם גידול הילדים/עבודה במשרה מלאה ועיסוקים נוספים.


לסיכום, אם אתם מעוניינים להתחיל ולרכוש ניסיון בתחום תעסוקתי מסוים כמה שיותר מהר ואינכם חושבים, שלימודי תואר שנמשכים מספר שנים יכולים להועיל לכם, הגיע הזמן להירשם אל לימודים במסגרת תעודה.

אין תגובות:

פרסום תגובה