בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 5 בנובמבר 2014

חושב שיש לך ראש מדעני? למה שלא תבחר בלימודי מידענות?

לא הרבה אנשים שמעו על לימודי מידענות, אך ברגע בו פותחים לוחות דרושים ניתן לראות כי מדובר על אחד התחומים המבוקשים. מאמר זה יעזור לכם להבין מהו תחום המידענות, מהן אפשרויות התעסוקה ומיהם האנשים שמתאימים ללימודים מסוג זה.

מהו תחום המידענות?
התיאור הטוב ביותר ללימודי התחום הוא לימודים של מידע. עיקרו של תחום זה הוא היכולת להשתמש בצורה נבונה במידע שניתן לאדם למטרה ספציפית. אם בעבר, כל אחד מאיתנו יכול לבחור את אותם ספרים אותם הוא רצה לקרוא אודות תחום זה או אחר, כיום יש מידע רב ברשת האינטרנט ואנשים רבים אינם יודעים מהו המידע הרצוי להשגת המטרה שלהם. אדם שילמד את התחום יעסוק בכל הקשור אל ניהול חכם של מידע לצורך השגת יעד מסוים. רוב האנשים אינם יודעים שתחום זה אינו חדש וזאת משום שתחום זה לא הורגש כמעט עד שהתחילה "אוטוסטראדת המידע הבלתי פוסקת ובלתי מבוקרת באינטרנט'. כיום, חברות רבות תרות אחר מידענים שיעשו קצת סדר בבלאגן ויאפשרו לחברה להתקדם בצעדים גדולים יותר ולהשיג את המטרה בצורה מהירה יותר.

לימודי מידענות- תואר או קורס?
חשוב לדעת שיש אפשרות ללמוד את התחום במסגרת של לימודי תואר ראשון או במסגרת של קורס לימודי תעודה. שני מסלולי הלימוד שונים מאוד ולכן חשוב להקדיש מחשבה לדבר ולהחליט מהו המסלול בו אתם סבורים שתוכלו להצליח בצורה הטובה ביותר. אם הנטייה שלכם היא להירשם אל לימודים במסלול אקדמאי, חשוב לדעת שמדובר על תואר ראשון של שלוש שנים שבסיומם תוענק לכם תעודת BA ותוכלו להמשיך הלאה לתארים מתקדמים. אם הנטייה שלכם היא ללמוד במסלול קצר יותר שמוגדר על ידכם כפרקטי יותר עם דגש מעשי, חשוב שתדעו כי אמנם המסלול קצר יותר וניתן להשתלב בעבודות שונות, אך עדיין תעודה מקצועית שונה לגמרי מתואר אקדמאי בכיס.

קורס מידענות
הקורסים שמוצעים לקהל הרחב בנושא מידענות מאגד מספר מטרות. המטרה הראשונה שלו היא להכשיר אנשי אקדמיה לתחום המידענות בתחומים שונים. למידה של כל ההיבטים המשפטיים של תחום המידענות ולמידת המידענות עצמה, כלומר רכישת מיומנויות שונות בתחום, כלי עבודה, התנסות בעבודה בסביבות האינטרנט ועוד. חשוב לדעת שיש קורסים שמיועדים לקהל יעד של אקדמאים ויש קורסים שמיועדים לקהל הרחב. היקף הקורס משתנה בהתאם למכללה ובדרך כלל הוא כמאתיים שעות אקדמאיות ומחייב בפרויקט גמר.

לימודי מידענות
לימודים אקדמאיים בתחום משמע לימודים של שלוש שנים בהם הסטודנטים לומדים נושאים שונים, כמו למשל יסודות המידע, איתור ומיומנויות של מידע, ניהול חכם של מידע, מידע בספרים לעומת מידע באינטרנט, ואחזור מידע. בנוסף לצד העיוני הסטודנטים יצאו עם כלים רבים שיעזרו להם במלאכת המידע, כמו למשל סיווג מידע על פי תחומים ונושאים שונים בכל תחום, כלי חשיבה שונים וכלי ניתוח מידע, הפצה של מידע בארגונים שונים והרשימה עוד ארוכה.


לסיכום, מידענות הוא אחד התחומים המבוקשים ביותר בעידן האינטרנט. לאחר סיום הקורס או לימודי התואר אפשרויות התעסוקה רבות וניתן אף להמשיך וללמוד לתארים מתקדמים בתחום.

אין תגובות:

פרסום תגובה