בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 7 באוקטובר 2014

האם תואר שני מסייע להתקבל לעבודה

האם תואר שני מסייע להתקבל לעבודה? היום ישנם יותר מחפשי עבודה מאשר משרות והתחרות על כל עמדת עבודה גדולה. כדי להתקבל לעבודה יש לבלוט מעל שאר המועמדים ואחת הדרכים לעשות זאת היא לגשת ללימודי תואר שני. על אף שהלימודים ותעודת התואר השני יוצרת בולטות יש לחשוב לפני שפונים ללימודים ולבצע תכנון קריירה. כלומר, לבחון מה כדאי ללמוד, איפה ומה תהיה ההשפעה של לימודי תואר שני על העתיד.

נושאי הלימוד המתאימים לתואר שני

אם אתם חושבים ליצור יתרון יחסי בהתמודדות שלכם למקום העבודה, תואר שני יוכל לעזור לכם, אך תצטרכו להחליט מה תלמדו. ישנם לימודי תואר שני אשר ישלימו את הלימודים של התואר הראשון שלכם ויעניקו לכם עוד כלים בתחומכם. כמובן, ישנה אפשרות ללמוד תואר שני שאינו קשור בדיוק לתואר הראשון אך הוא יהיה מעניין וירחיב את ידיעותיכם שיכולות להיות קשורות לתפקיד בו תרצו לעבוד. לפני שאתם מחליטים איזה תואר ללמוד תוכלו להתייעץ עם אנשים שעובדים בתחום שלכם או עם יועץ לימודים שיסייע לכם גם לתכנן את הקריירה העתידית שתרצו ליצור לעצמכם.

לחשוב על העתיד

העתיד שלכם חשוב מאד והלימודים יכולים לבנות אותו לפי התכנון שלכם. עם זאת, כל אחד מתכנן לעצמו עתיד שונה וישנן סיבות שונות לגשת ללמוד תואר שני:
·         רצון להתקבל לעבודות חדשות
·         רצון לפתוח אופציות ולמצוא מקום עבודה חדש
·         רצון להתפתח במקום העבודה ואף לקבל עליה במשכורת
·         רצון עצמי ללמוד תחומים חדשים או להתמקצע בתחום בו עשיתם תואר ראשון
לימודים מאפשרים לכם לפתוח אפשרויות לעתיד שלכם, אך תצטרכו להחליט לאיזו מטרה אתם לומדים את התואר השני ומה תרצו להשיג באמצעותו.

היכן תלמדו

לאחר שהחלטתם שברצונכם להתקדם בלימודים שלכם וכך להגדיל גם את סיכוי הקבלה לעבודות שמעניינות אתכם, תוכלו לברר על מקומות הלימוד השונים. ראשית כדאי שתבדקו את מסלולי הלימוד המוצעים באזורים שרלוונטיים לכם ולאחר מכן תבדקו את אופי הלימודים, הסילבוס וכמובן אם אתם עובדים תנסו לתאם עם העבודה את הלימודים. דווקא לימודי התואר השני יכולים להיות גמישים מבחינת שעות ורבים משלבים בינם לבין העבודה או חיי המשפחה. הבחירה היכן ללמוד מורכבת מהרבה חלקים שונים ובעיקר ממסלול הלימודים שאמור להיות גם מעניין עבורכם ולא רק תעודה.

לא רק תעודה


הלימודים של התואר השני יעניקו לכם תעודה לאחר שתעמדו בתנאים השונים. אך מעבר לתעודה אתם תצברו ידע שחלקו יהיה שימושי לעבודה הנוכחית שלכם וחלקו לעבודה העתידית. אין זה משנה מהי התקווה העתידית שלכם לגביי התואר אם אתם לא נהנים ללמוד אותו. חשוב מאד שתסתכלו בסילבוס המוצע ועל רשימת המרצים על מנת שתדעו כי גם מהלך הלימודים עצמו יהיה מהנה עבורכם וזאת בנוסף להגדלת הסיכויים להתקבל לעבודה בעתיד.

אין תגובות:

פרסום תגובה