בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שבת, 4 באוקטובר 2014

לימודים לקצונה

צה"ל מאתר מועמדים פוטנציאליים טרם הגיוס וזאת על מנת להציע להם גיוס למסלולי העלית של הצבא. חלק מאותם מסלולים הם מסלולי הקצונה הייעודית. מאמר זה יעזור לכם להבין מהו מסלול לקצונה ייעודית של פיקוד העורף ומה הוא כולל.

המשמעות של קצונה בצה"ל


התשתית של צה"ל מתבססת על קבוצת איכות ברמה גבוהה ולכן יש מסלולים ייעודיים שמעודדים מסלול קצונה. בין המסלולים ניתן למצוא גם את מסלול קצונה ייעודית פיקוד העורף. הקצין משמש דמות של מנהיג שמוביל את החייל ועם דמות זאת כל חייל יוכל להזדהות. קצין בצה"ל יניע את פקודיו על ידי כישורים אישיים ונרכשים של מנהיגות, ערכים וסמכות מקצועית. צה"ל דואג לכך שאדם בעל כישורים מתאימים ופוטנציאל יקבל את ההכשרה המתאימה לו ולכישוריו. תפקידי הקצונה הם בתחומים של הדרכה, מטה ופיקוד. מדי שנה מתחדד הצורך בקצונה לפיקוד העורף וזאת משום התפקיד הכל כך חשוב שפיקוד העורף עושה עם העורף. במקביל, מתחדדת תחושת השליחות ורבים נבחרים מראש לשמש כקצינים בצה"ל. אחד ממסלול הקצונה הנפוצים כיום הוא מסלול קצונה ייעודית של פיקוד העורף.

 צה"ל ולימודים- הקצינים שלנו


העורף לא פחות חשוב מהחזית, במיוחד בתקופה בה הטכנולוגיה מתקדמת בצעדי ענק וחלק מהמלחמות הן מלחמות סייבר שמתנהלות בצד הווירטואלי של האינטרנט. בנוסף, חלק מהכלים המתוחכמים ביותר נשלטים בשלט רחוק. בשנים האחרונות צה"ל מחליט לאתר מראש את האנשים שמשתייכים אל קבוצת האיכות הגבוהה ומציע להם מסלול מרתק של לימודים לקצונה וחתימה על קבע בצה"ל. אנשים אלו ישתלבו במגוון תפקידים בצה"ל.

 מסלול לימודים לקצונה


מסלול לימודי קצונה הוא מסלול בו מוצע לחניך לשרת בצה"ל כקצין בעורף. לאחר סיום הקורס הקצין יכול להשתלב במגוון תפקידים. חלק מאותם תפקידים יכולים להיות פיקוד על מערך ההדרכה של פיקוד העורף לאוכלוסיות מסוימות, קצין אג"ם, תיאום מבצעים, הדרכת אוכלוסיות, אחראיות על בתי ספר ותלמידים. לאחר סיום קורס קצונה, הקצין יכול לשמש כעוזר לאחד מקציני המטה, קצין חדר מלחמה, קמב"ץ גדוד והרשימה עוד ארוכה.

מסלול קצונה- הלכה למעשה


חשוב לדעת שמסלול קצונה ייעודית הוא מסלול תובעני מאוד בדיוק כמו שאר מסלולי העלית של צה"ל. ההכשרה במסלול אורכת כשנה וחמישה חודשים, כאשר ההכשרה נחלקת על פי השלבים הבאים:
  • טירונות רובאי 03- חודשיים וחצי בבסיס חיל העורף.
  • קורס יסוד- חודשיים וחצי.
  • חילוץ לכודים ונושאים נוספים כמו למשל טיהור, גילוי וזיהוי - 9 שבועות.
  • לימוד מקצועות העורף-  ביחידות פיקוד העורף. חמישה שבועות.
  • קורס הכנה לקצונת מעוז- 12 שבועות
  • הכנה חיילית- 12 שבועות.
  • קורס קציני יבשה- 13 שבועות.
  • לאחר סיום הקרוס בהצלחה, יישלח הקצין לתקופה של חודשיים וחצי ליחידות פיקוד העורף וזאת על מנת ללמוד את העבודה הלכה למעשה.

לסיכום, הקצונה היא הדובדבן בקצפת של צה"ל. בשנים האחרונות רבים מתגייסים למסלול הקצונה הייעודי של צה"ל וזאת על מנת לעזור לא רק במחלקות הפנימיות של צה"ל, אלא גם לעזור לאוכלוסייה האזרחית בישראל להתגונן במקרה של התקפת טילים או כל בעיה ביטחונית אחרת על האוכלוסייה האזרחית.


אין תגובות:

פרסום תגובה