בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שבת, 2 באוגוסט 2014

לימודי מנהל עסקים – התמחות מימון והשקעות

בשנים האחרונות ניתן לראות כמות גדולה יותר של נרשמים אל לימודי מנהל עסקים בהתמחות של השקעות ומימון. הסיבה לכך היא חלון האפשרויות הגדול שנפתח לכל בוגר. במאמר זה נשים דגש על אחד המשרות הנחשקות בתחום, ניהול תיקי השקעות.

ניהול תיק השקעות- על מה מדובר?
כל אדם שמשקיע את כספו בשוק ההון צריך לקבל החלטה אם לנהל את תיקי ההשקעות שלו בעצמו או לתת למומחה בתחום לעשות זאת. היתרון של השכרת שירותיו של מומחה בתחום בא לידי ביטוי בעובדה שהוא יכול להתאים את ההשקעות והפעולות השונות שיש לבצע לטובת לקוחותיו. מנהל של תיק השקעות יהיה זה שיאמר ללקוח איזה נכסים כדאי לכלול בתיק ההשקעות וזאת בהתאם למטרה שלו וליכולות שלו. האחריות שלו היא כלפי הפעולות הבאות:
  • רכישה- הוא מחליט במה להשקיע ואילו נכסים לרכוש וזאת על בסיס ידע נרחב בתחום.
  • סכומים- הוא יחליט מה הסכום אותו משתלם להשקיע בכל נכס אותו מעוניינים לקנות וזאת בתיאום מלא עם הלקוח.
  • עיתוי- הוא יקבל החלטה באשר לזמן הטוב ביותר לביצוע הרכישה או המכירה. יש לזכור שהמטרה כאן היא תשואות גבוהות.
מנהל תיק השקעות בדרך כלל ייעזר בתשואה הרצויה וסטיית התקן שלה, סיכונים שקשורים אל סטייה זו ומדדי ביצוע נוספים. בנוסף, הוא ישתמש במודולים פיננסיים שונים, כמו למשל מודל MPT, מודל CAPM ועוד.

לימודים- במה כדאי לבחור
אנשים שמחליטים לשכור את שירותיו של מומחה בתחום מצפים שמומחה זה יעשה עבורם את העבודה הטובה ביותר. דבר זה מוביל אותם לבחור באנשים שלמדו את תחום המימון וההשקעות במסגרת לימודי מנהל עסקים בהתמחות של מימון והשקעות. נכון להיום כל אחד שעוסק בניהול של תיקי השקעות חייב להיות בעל רישיון מטעם הרשות לניירות ערך. הוא חייב לעבור בחינות מקצועיות מסוימות ולעבור התמחות של תשעה חודשים לפחות. אמנם מנהל תיק השקעות לא חייב להיות אקדמאי אך הוא דבר זה מעניק לו יתרון. ניתן לראות שאנשים מעדיפים לשכור אקדמאים שמכירים את תחום המימון וההשקעות מאשר אדם שקיבל הכשרה נקודתית בתחום.

לימודי מנהל עסקים- תואר ומקצוע
מדי שנה גדלה כמות הנרשמים אל לימודי מנהל עסקים בהתמחות של השקעות/מימון. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהעולם מונע על תחום הפיננסים ותואר זה פותח דלתות רבות לתפקידים רבים.  בסיום הלימודים וההתמחות הבוגרים יכולים לעסוק בתחום ניהול של תיקי השקעות, אך לא רק. הם יוכלו להשתלב גם בתפקידים שונים בבנק, בבתי השקעות, בבורסה, בחברות פרטיות ועוד. ההחלטה ללמוד תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בתחומים אלו פותחת דלתות לתפקידים רבים ומאפשרת לאותו בוגר לבנות את הקריירה עליה חלם. ההחלטה ללמוד קורס  ממוקד של ניהול תיקי השקעות פותחת את הדלת לתפקיד זה בלבד.אין תגובות:

פרסום תגובה