בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 6 ביולי 2014

קורסים שנותנים ערך מוסף

במוסדות האקדמיה בארץ ובעולם יש גם קורסים המתמקדים בהענקת ערך מוסף עבור הסטודנטים. בקורסים אלו השאיפה היא לאו דווקא לייצר תחרותיות או להכשיר צעירים לשוק העבודה, אלא לתת להם משהו נוסף חוץ מתעודה. ההגדרה של אותו ערך מוסף היא חלקלקה וגמישה, אך ניתן ללא ספק למצוא בו מאפיינים כגון תחושה של סיפוק, תוכן והגשמה עצמית. 
הקורסים שנותנים ערך מוסף מתאימים לכל הגילאים ודרישות הקבלה עבורם משתנות בין המכללות, האוניברסיטאות ומוסדות הלימוד. אפשר להצטרף אל קורסים מן הסוג על חשבון או במקביל לתואר ראשון, ואפשר גם לבחור בהם במהלך קריירה קיימת. מי שמעוניין לבצע הסבת מקצוע יכול למצוא בקורסים הללו את מבוקשו וליהנות מכל היתרונות שלהם: הקורסים נערכים באווירה נעימה, מועברים על ידי מרצים ברמה גבוהה ומבוססים על שורה ארוכה של נושאי לימוד מרתקים ומקוריים.
הופכים את הטיפול לדרך חיים
היכרות עם מספר קורסים בולטים יכולה לעזור למי שמתלבט לגבי לימודי העשרה או מסלולים עם ערך מוסף. אחד הקורסים המבוקשים בקטגוריה הזו נקרא טיפול באמנות והוא נלמד במסגרת פקולטה המשלבת התנסות מעשית בהוראה עם ידע תיאורטי. הטיפול הוא חלק משיטה מפורסמת בפסיכותרפיה והטכניקות העיקריות המלוות אותו הן ציור, פיסול וצילום. טיפול מיושם במקומות רבים ומופנה לקהל יעד בכל הגילאים. מטרת הטיפול העיקרית היא שיפור ושימור הבריאות הנפשית ואיכות החיים, תוך מענה לקשיים בתחומים רגשיים, קוגנטיביים, חברתיים ועוד.
גם טיפול דיאדי ביצירה והבעה הוא מסלול לימודים המתאימים עבור סטודנטים המחפשים אחר ערך מוסף. התכנים העיקריים בקורסים אלו כוללים גישות שונות לטיפול הדיאדי הקלאסי, לרבות הדרכת הורים נלווית והיחשפות אל תיאוריות פסיכולוגיות. קהל היעד של מסלול הלימודים הוא מטפלים באמצעות יצירה והבעה המעוניינים להכיר את ההתפתחויות האחרונות בתחום.
אילו קורסים נותנים ערך מוסף בבית ספר ללימודי תעודה?
גם בתוך בתי ספר ללימודי תעודה יש קורסים המעניקים פרספקטיבה מרעננת ולא שגרתית. אפשר לדוגמא לברר על הכשרת מטפלים בקורסים כגון מחול מזרחי טיפולי, הידרותרפיה ושחיה שיקומית או מדריך רכיבה טיפולית. גם חינוך, סיוע ושיקום בעזרת בעלי חיים קורצים עבור קהל נשי וגברי המחפש לימודים עם משמעות. בהקשר הזה כדאי לציין לימודי תעודה להכשרת מטפלים בתחומי פסיכותרפיה ולהתמקד באופן בו ייעוץ אקזיסטנציאליסטי עולה בקנה אחד עם שיטות הטיפול הקונבנציונאליות.
לסיכום, תעודות מקצועיות לא חייבות להגביל את הסטודנטים לתחום מסוים או למנוע מהם שאיפות יצירתיות. יש הרבה קורסים המעניקים לצד תעודה גם ערך מוסף המלווה את הסטודנטים לאורך שנים רבות. את הערך המוסף הזה כדאי לנצל לטובה וליישם אותו בצורה בעלת משמעות. כל סטודנט בוחר לעשות זאת באופן אחר, אך השאיפה היא תמיד לשמור על מסגרת לימודים מעניינת המקנה מגוון של תחומי אתגר.


אין תגובות:

פרסום תגובה