בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 2 ביולי 2014

למה היום צריך תואר שני לפחות

תואר ראשון ברוב המקצועות הנלמדים באוניברסיטאות ובמכללות האקדמיות מאפשר רכישת ידע בסיסי, אך היקף הלימודים אינו מאפשר להיכנס לתוך מעמקי הנושאים. מסיבה זו, על מנת להתמקצע בתחום לימודים כלשהו וגם כדי להרחיב את האופקים האישיים, אחוז גבוה מהסטודנטים הישראלים פונים ללימודי תואר שני.
התארים השניים מציעים מסלולי לימוד ממוקדים יותר וניתן להתאימם טוב יותר לסטודנט. הדבר נכון במיוחד לגבי התואר הראשון במנהל עסקים, מכיוון שהשכיחות הגבוהה שלו הפכה את התואר השני ממשהו מומלץ לדבר שהוא כמעט חובה בכל מודעת דרושים שתתקלו בה. בלא מעט תחומים עסקיים התואר השני במנהל העסקים הוא תנאי סף וזה נכון במיוחד במשרות בנקאיות, במשרות בכירות בשיווק וגם בייעוץ ובתחום הפיננסים. בנוסף, התואר השני מאפשר גם לרכוש מיומנויות ניהוליות הדרושות בענף התעשייה ובמיוחד לאלו מביניכם שמעוניינים להתקדם בסולם הדרגות העסקי והוא יספק ידע תיאורטי ומעשי מקיף יותר שיהפוך את בוגרי התואר למנהלים מבוקשים יותר.

יתרון במציאת עבודה בעתיד 
כפי שכבר הוזכר קודם לכן, כמות בוגרי התואר השני גדלה בצורה ניכרת בעשור האחרון ויחד עם תנאי הקבלה הקלים יחסית במכללות האקדמיות שמציעות לימודי תואר שני זה גרם לעליית חשיבותו של התואר השני. מקומות עבודה רבים דורשים תואר ראשון לפחות ובשנים האחרונות ניתן גם לראות מגמה של דרישה הולכת וגדלה לבעלי תואר שני והוא אף מוצג לפעמים בתור התנאי המינימאלי על מנת להתקבל לעבודה.
בעלי התואר השני זוכים לעדיפה בראיונות עבודה, מכיוון שהם מצטיירים כמקצועיים ורציניים. לימודי תואר שני במנהל עסקים פותחים בפני בוגרים אפשרויות תעסוקה רבות יותר, מכיוון שאם התואר הראשון הנו כללי, התואר השני במנהל העסקים מתמקד בתחום מסוים ובמקביל גם כולל מבחר תחומים כמו כלכלה, פסיכולוגיה, מימון ועוד הנלמדים בהרחבה. במילים אחרות, תואר שני ברוב התחומים הוא מאוד אקדמי, מחקרי ופרקטי ולכן הוא מעניק לבוגרים כלים מעשיים לעבודה במגוון תחומי ניהול.


מקצועות שמחייבים תואר שני והמשך המחקר האקדמי
ישנם מקצועות לא מועטים אשר מחייבים רכישת תואר שני על מנת לעסוק בתחום.  לימודי פסיכולוגיה למשל לא מאפשרים למסיימים התואר הראשון להתחיל לעסוק לטפל בפציינטים, לכן אם אתם מעוניינים לעסוק בפסיכולוגיה קלינית, תתבקשו להמשיך וללמוד לתואר שני. גם בתחום העבודה הסוציאלית תידרשו לעשות כך, לכן, ניתן לומר כי התואר השני לא רק פותח דלתות מקצועיים, אלא גם נדרש לפעמים על מנת לעסוק במקצוע. גם מי שמעוניין להמשיך במחקר אקדמי חייב לסיים תואר שני שהנו התנאי הבסיסי בדרך לדוקטורט ולשם כך נדרש תואר שני מחקרי כמובן. גם מי שמעוניין להמשיך ללמוד בחו"ל את לימודי הדוקטורט שלו מחויבים להציג בקורות החיים השכלה מלאה הכוללת תואר שני מחקרי ממוסד מוכר, זאת מכיוון שמחקרים רבים הראו שלימודים אקדמאים מפתחים את החשיבה המחקרית הדרושה במהלך לימודי הדוקטורט. 

אין תגובות:

פרסום תגובה