בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 19 ביוני 2014

השקעה כספית בלימודי מחשבים? האם יקר זה תמיד הכי טוב?

קורס יקר הוא לא תמיד הכי טוב בהכרח, אבל גם קורס זול לא מעיד על הנלמד בו. טרם בוחנים את עניין היקר מול הזול בקורסי מחשבים, יש להבין מה הדרישה מלימודים אלו ומה מייקר את הקורסים או מוזיל אותם. בראש ובראשונה יש לקחת בחשבון שכל השקעה בקורס מחשבים תהיה ברוב הפעמים משתלמת. תחום המחשבים שמאפשר השתלבות בעבודה בהייטק, נחשב למבוקש מאוד בתחום המשרות בישראל ונחשב לכזה שמבטיח עתיד יציב, עבודה מסודרת ומשכורת טובה. שיקולים אלו צריכים להילקח בחשבון במיוחד לאור המצב במשק הישראלי ובמיוחד אם תחום המחשבים והאינטרנט מעניין אתכם.
שנית, העולם המקצועי בעשור האחרון הפך לשווה ערך לעולם האקדמי מבחינת עיסוק והשתלבות בשוק העבודה. תחום האינטרנט והמחשבים שינה לחלוטין את חוקי המשחק של המשק וכיום הדרישות מאנשי המקצוע בתחום ההייטק לא בהכרח מחייבות תואר אקדמאי, אלא ניסיון והוכחות של יכולת מקצועית גבוהה. לצורך העניין, תיק עבודות של מעצב אתרי אינטרנט יהיה רלוונטי יותר מתואר אקדמאי באמנויות. אלמנט זה חשוב במיוחד מכיוון שגם ככה הכשרה מקצועית או אקדמאית נרכשת בכסף ובעוד שתואר אקדמאי יכול לעלות עשרות אלפי שקלים, קורס מחשבים יהיה ברוב המקרים נמוך ממנו או שווה לו מבחינת עלות כספית.

מה מייקר את קורסי המחשבים, האם היוקר שווה את זה ומהן האלטרנטיבות?
השקעה כספית בקורס מחשבים תהיה לרוב נכונה, אך היא מוכרחה להגיע עם חיבור כלשהו לתחום גם מבחינה מנטאלית וגם מבחינה מחשבתית. כל עוד יש לכם גישה לתחום המחשוב ומשיכה לבניית מערכות או עיצוב שלהם, קורס מחשבים יכול להתאים לכם מאוד ולהשתלם לכם במיוחד בעתיד. כמו כן, חשוב לציין שבוגרי קורסים של מחשבים יכולים למצוא עבודה יותר בקלות מתחומים האחרים, דרך חברות השמה ייעודיות לכך כמו:  SeeVחברת השמה בהייטק, וכמובן דרך רשתות חברתיות ואתרי דרושים.
אחד הדברים שמייקרים את קורסי המחשבים הם המוניטין של המוסד שמעביר אותם וכן העדכניות שהם מציעים. מקומות מובילים שהם שלוחות של מוסדות אקדמאיים או בתי ספר מובילים ללימודי מחשבים, יגבו בדרך כלל יותר על הקורסים בגלל שהתעודה שתקבלו תהיה יוקרתית יותר. יש לקחת בחשבון שהמוניטין של קורס לימודי המחשבים לא תמיד ירשים את המעסיק שלכם והידע, המיומנות ותיק העבודות יהיו רלוונטיים יותר.
על כן, מוניטין של מוסד לימודים הוא חשוב אך יש לבדוק את הסילבוס של הקורס ולוודא שאתם אכן מקבלים את כל מה שיש ללימוד התחום הזה להציע לכם. במידה ואכן זה כך והמוסד באמת נחשב לאחד הפופולאריים והמקצועיים בישראל וכן, בוגריו נחשבים למובילים בהייטק, יהיה משתלם לשלם קצת יותר.

אפשרות שנייה היא ללמוד לבד או דרך האינטרנט אך הדבר מחייב כמובן גב כלכלי שיאפשר לכם את הזמן ללמוד באופן ראוי ומקצועי וכן משמעת עצמית גבוהה. אנשים שיכולים לעשות זאת ימצאו מידע רב באינטרנט הכולל תיאוריות, מדריכים, סרטונים ואמצעים רבים שעומדים לרשותם בדרך אל המטרה. 

אין תגובות:

פרסום תגובה