בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שני, 9 ביוני 2014

הדרך הבטוחה לקבלה ללימודי רפואה

העיסוק ברפואה הוא עניין של שליחות. אין ספק שמדובר על שליחות שלא קל לממש אותה, אבל למסורים באמת בנפשם, זה לא מהווה מכשול, רק מהמורה בדרך.
כידוע, לימודי רפואה הם מהמסלולים הקשים ביותר באקדמיה, וזה נכון לגבי כל העולם, אלא שבארץ במיוחד תנאי הקבלה מחמירים במיוחד.
אם חושבים על זה לעומק, הרי שזה הגיוני. מוסדות הלימוד מקשות על הקבלה ללימודים, כך שזה מבחן של רצינות. מי שרוצה להתקבל ללימודי רפואה בישראל צריך להתאמץ ולהשקיע. מדובר על אחד המקצועות החיוניים ביותר בחברה, ויש בו מידה רבה מאד של אחריות, לחץ ודרישות בלתי הגיוניות, אך סביר שהמועמד יעבור טעימה מחייו העתידיים בהצלחה טרם יצא לדרך.
עמידה בתנאי הקבלה
מסלול ההכשרה של רופא הוא ארוך וקשה. הוא מתחיל בתנאי קבלה מהגבוהים ביותר באקדמיה, ממשיך בשנים רבות של לימודים, שבע שנים למעשה, ועוד שנים רבות של התמחות שהקצרות שבהן אורכות חמש שנים. באופן לא מפתיע, לימודיו לא מסתכמים בזאת. עם סיום הכשרתו והתחלת עבודתו כרופא מתמחה ממשיך הרופא ללמוד כל הזמן, תוך שהוא עוקב ואף מוביל את ההתפתחות ופריצות הדרך בתחום.
בכדי להתקבל ללימודי רפואה על המועמד להגיש ממוצע ציוני בגרות (ריאלית בדרך כלל), גבוה במיוחד, כמו גם ציון פסיכומטרי שבדרך כלל עולה על 700 בדרישות.
כמובן שמי שאינו עומד בדרישות הסף יוכל לשפר את ציוני הבגרויות שלו, ציון הפסיכומטרי או שניהם. במקרה כזה מוטב להעזר בקורס מקצועי שיוכל ללוות אתכם לאורך הדרך ולהבטיח תוצאות ראויות.
קורס הכנה לבגרות ופסיכומטרי
ישנם כמה בתי ספר שמעבירים קורסים לבחינות הבגרות והפסיכומטרי. אחד מהם, ואחד המומלצים שבהם הוא לחמן שמעניק קורסים מקצועיים, ממוקדים ובעיקר מאפשר לקבל את הממוצע הנדרש לטובת קבלה ללימודי רפואה.
אין ספק שהתהליך הוא ארוך ומפרך ודווקא משום כך יש משקל גדול מאד לסביבה התומכת לאורך הדרך. התמדה, תרגול ואמונה עצמית היא המפתח להצלחה ורבים נכשלים בה משום שאין להם את מערכת התמיכה הנחוצה.
לחמן הוא בית ספר המספק את הקורסים המובילים במדינה, עם המורים הטובים ביותר כך שתוכלו ללמוד בסביבה האולטימטיבית להצלחה שלכם. עוד לפני תחילת הלימודים יועץ בית הספר יעשה יחד אתכם בדיקה ויבנה אסטרטגיה, בכדי לראות מה הדבר הנכון ביותר לעשות. לעיתים עדיף לשפר ציון בגרות אחד או שניים, במקרים אחרים נדרשת רק בחינת פסיכומטרי ובכל מקרה תמיד יש יותר מאפשרות אחת לבחירה.

יועץ לימודים ילווה אתכם מהרגע הראשון כך שבכל שלב תוכלו לדעת שאתם לא לבד. לתמיכה הזאת יש משקל משמעותי בשעור ההצלחה בבחינות עצמן והיא מהווה חלק אינטגראלי מהצלחתו של תהליך הלמידה כולו. בכל מקרה, לא כדאי לקחת את הסיכון ולגשת לבחינות באופן עצמאי. לימוד במסגרת קורס, בין אם במסגרת לחמן ובין אם במסגרות אחרות הוא עדיף על פני לימוד עצמאי.

אין תגובות:

פרסום תגובה