בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 6 במאי 2014

איך לא לפשוט את הרגל בזמן הלימודים - טיפים לחסכון

השלב הסטודנטיאלי הוא ללא ספק אחת התקופות היפות ביותר בחיים, אבל יש עוד פחות ספק לגבי היותה אחת התקופות העניות ביותר של החיים, לפחות מבחינת מרבית האנשים.
רוב החבר'ה הצעירים היום נאלצים להתמודד באופן עצמאי עם החיים כבר בתחילתם. שכר הלימוד, שכר הדירה ונטל החיים מוטל על כתפי צעירינו מיד עם צאתם מהצבא. לעיתים קודם לכן.
אנשים שהולכים לעבוד מיד אחרי מצליחים אמנם לחסוך קצת כסף, אבל בדרך כלל הוא מופנה אל הטיול הגדול, שבהחלט מצדיק את ההשקעה. אל השלב שבו מתחילים ללמוד מעטים מגיעים עם חסכונות ורוב הסטודנטים נאלצים לחיות מהיד לפה, ממה שהם מרוויחים בעבודה הסטודנטיאלית שלהם, בתקופות שבין הבחינות.
לא פשוט.
ריכזו לכם כמה רעיונות שיסיעו להתנהל כלכלית בצורה נכונה יותר, ובהמשך לכך, באופן ישיר להצליח לחיות ברווחה כלכלית גבוהה יותר.
נקודות למחשבה

  • כל אגורה משנה. זה משפיע גם על גודל הבזבוז, וגם על גודל החסכון. התקופה הסטודנטיאלית היא מגבילה מבחינה כלכלית, לכן הראש צריך להיות כל הזמן מוכוון חסכון. אין כל רע בכך, להפך.
  • תעשו השוואת מחירים. השוואה של מחירים למוצרים השונים בהם אתם עושים שימוש יכולה לחסוך לכם עשרות אחוזים ובסל המצרכים הבסיסי אתם יכולים לחסוך 30% בקלות. משמעות הדבר היא מאות שקלים בחודש.
  • ריכשו דברים מלוח יד שניה. במרבית המקרים מוצרי יד שניה מגיעים במצב חדיש כמעט לחלוטין, לאחר שנעשה בהם שימוש זעיר והמחיר נחתך כמעט בחצי. תוכלו למצוא כמעט כל דבר שעולה לראשכם במכירות י שניה. החל מפרטי ריהוט, דרך מוצרי מטבח, חשמל, בגדים, מוצרי תינוקות, מוצרי ספורט, רכבים וכיוצא באלה.
  • המקום הטוב ביותר למצוא בו מוצרי יד שניה הוא ברשת. שם תוכלו למצוא את המבחר העשיר ביותר של מוצרים מהסוג הזה, בזמינות מירבית, עם אפשרות למקד על בסיס מחיר, מיקום או פרמטרים אחרים, תוך שאתם מקבלים פירוט מלא על המוצר, עם תמונות.
  • נהלו רישום של ההוצאות שלכם. במיוחד אם אתם נמצאים בחריגות. זה יאפשר לראות לאן הולך הכסף ויפתח אפשרות לנהל אותו בצורה טובה יותר. בכדי להצליח להתקיים חייבים לשמור על מאזן חיובי בין ההוצאות להכנסות, ויהי מה.
  • אל תסמכו על קניות של הרגע האחרון. הסופרים בעיר הם יקרים יותר מאלה של הפריפרייה. אם יש לכם רכב, העדיפו לעשות נסיעות חודשיות והצטיידו באוכל ומוצרים לכל החודש. הסופרים השונים שעובדים לאורך כל השבוע יקרים יותר באופן משמעותי, תחשבו על זה בפעם הבאה שאתם דוחים את הקניות של הוויקאנד לשבת.
  • תעשו שיעורים פרטיים. זאת הדרך המהירה והכי פחות מחייבת להשלמת הכנסה. תמיד תוכלו לעזור לילדי בית ספר יסודי בהכנת שיעורי בית תמורת מחיר תחרותי. 

אין תגובות:

פרסום תגובה