בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 6 במאי 2014

לימודי רפואה ברומניה

ללמוד רפואה בישראל זאת אחת המשימות האקדמיות הקשות ביותר, ולא בהכרח בגלל שהלימודים עצמם הם ברמת קושי בלתי אפשרית, אלה הם תנאי הקבלה שמעמידים רף שרק יחידי סגולה יכולים לעמוד בו. הרף הגבוה בארץ לא מייצג באמת רק את מי שמתאים להיות רופא. ציוני פסיכומטרי הם לא מה שקובעים את רמת המקצועיות, המומחיות והחמלה שהופכים רופא לרופא טוב.
האלטרנטיבה של ישראלים שחשים כי תחושת היעוד בוערת בהם ורוצים להציל חיי אדם ונאלצים להתמודד עם מחסום שכמעט בלתי אפשרי לעבור אותו פונים למדינות אחרות בתקווה שיפתחו להם את השער ויאפשרו להם לעבור את ההכשרה הנחוצה לביצוע עבודה נעלה כל כך.
טיסות לרומניה מלאות בישראלים צעירים שמנסים למצוא מקום שיאפשר להם לממש את תחושת היעוד שלהם ולמרבה המזל, שם הם גם מקבלים מענה ראוי.
כל מה שצריך לדעת רגע לפני
ברומניה יש מסלולי רפואה מצויינים שפתוחים לישראלים וכך ניתן בהחלט לראות קהילה לא מבוטלת של ישראלים צעירים שלומדים באונברסיטאות השונות של רומניה בדרך להפוך לרופאים.
כמובן שיש לעמוד בשכר הלימוד, עלויות של טיסות לרומניה ובחזרה, עלויות המחיה וקצת חופשות ברגעים הספורים שלימודי רפואה מאפשרים זאת.
בבתי הספר השונים יש שתי אפשרויות לימוד מבחינת שפה. ישנם מסלולים לדוברי אנגלית, מה שאומר שתוכלו ללמוד באנגלית. במקביל התוכניות הרגילות, והן רוב התוכניות, נלמדות ברומנית. מה שאומר שקיים סיכוי סביר שבכדי ללמוד ברומניה תצטרכו ללמוד רומנית, שזה למעשה החסם הגדול ביותר בלימודי רפואה ברומניה.
בפועל, זה לא סיפור גדול. רומנית היא לא שפה קשה. תצטרכו להקדיש כמה חודשים טובים ללימוד השפה, ויהיו לכם כמה חודשים קשים של הסתגלות, אבל עוד לפני שתוכלו לשים לב כבר תשחו כמו דגים במים. רוב הישראלים, מטבע הדברים מעדיפים לבחור את המסלולים לדוברי אנגלית, וגם כאן לא יזיק חיזוק של השפה לפני שמתחילים את הלימודים.
חיי החברה והקהילה הם תוססים ומהנים ברומניה, כשיש זמן לחיות. הלימודים הם מאד אינטנסיביים. בתקופת הבחינות בכלל אין זמן לנשום, אבל בין לבין בהחלט אפשר לתפוס כמה שעות של בירה עם החבר'ה.
קיים שילוב של הישראלים עם הקהילה המקומית, מה שמאד מעשיר את החיים במהלך הלימודים ברומניה. אלה אנשים שהופכים בסופו של דבר חברים לחיים וקולגות למקצוע לאורך כל הדרך.
בסיום הלימודים לרופאים הצעירים יש כמה אפשרויות. להשאר לעבוד באירופה היא אחת מהן, והעובדה שהלימודים נעשו ברומניה בהחלט יכולה להקל על הרופאים שנהנים בכל מקרה מביקוש גבוה בכל העולם.

מי שירצה לחזור לארץ ולעסוק בתחום הרפואה בישראל יצטרך לעבור את כל המבחנים שוב, ולהצדיק את הרשיון שניתן לו ברומניה. אין ספק שזה מקשה מאד וגורם לאנשים רבים לוותר על החזרה לארץ, ובכל זאת אנשים רבים חוזרים בכל זאת.

אין תגובות:

פרסום תגובה