בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 6 במאי 2014

לימודי מסחר ושוק ההון

למי שמתעניין בשוק ההון כסביבה לקריירה, כדאי שידע לפני הכל שהעניין שלו בתחום מוצדק בהחלט. שוק ההון הוא אחד השווקים הצומחים והמצליחים ביותר בתעשייה הישראלית ובעולם באופן כללי, מדובר על סביבה מדהימה לניהול קריירה בתוכה עם אין סוף הזדמנויות ותנאים שאין דומים להם בשוק. מדובר על אחת מסביבות הקריירה הנחשקות ביותר.
אנשים שעוסקים במקצועות השונים של שוק ההון, בין אם מדובר על מסחר בבורסה, ניהול תיקי השקעות, ייעוץ פנסיוני או בכל התמחות אחרת נהנים מפלטפורמה פוריה לעשיה ובעיקר לרווחים. אין ספק שמדובר על מקום טוב להיות בו.
אנשים בעלי התמחות בתחום יכולים לעבוד במסגרת בנקים שונים, בתי השקעות ואף לעבוד כעצמאיים תוך ניהול התיק הפרטי שלהם או תיקי השקעות של משקיעים שונים.
מסלולי הכשרה
מאחר ומדובר על תחום שידו של כל אזרח במדינה טמונה בו, החסם היחידי לחדירה אליו הוא כסף. כל אדם שיש לו ולו כמה מאות שקלים מיותרים יוכל לתרגל את התנהלותו בשוק ההון והתחיל לסלול את דרכו לעצמאות. מי שבכל זאת רוצה לנהל כספים של אחרים יהיה חייב לעבור הכשרה מקצועית ברמה גבוהה, אחרי הכל- כסף של אחרים זו אחריות גדולה.
ישנם כמה מסלולים בולטים של הכשרה לקראת עבודה בשוק ההון כאשר המסלול החזק ביותר הוא לימודי כלכלה במסגרת תואר ראשון. תור הזהב של האונברסיטאות כבר די חלף לו כך שאתם בהחלט תוכלו להשלים תואר גם במכללה, ובכך להנות מסביבת לימודים תומכת יותר ותנאי קבלה גמישים יותר. לצד התואר בכלכלה ניתן לעשות גם תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות במימון או בחשבונאות. בנוסף לזה, למי שירצה להתמחות בעולם הביטוח, כיום ניתן לעשות תואר ראשון בביטוח. זה מסלול חדש ואינו קיים בכל מוסדות הלימוד, אך המקומות שכן מספקים את ההכשרה הרלוונטית עושים זה בהצלחה רבה.
אנשים שירצו להתמחות במסחר, לעומת זאת, לא בהכרח יהיו חייבים לרכוש השכלה אקדמית, ארוכה ומחייבת. מסחר בבורסה הוא שוק מאד דינאמי, פרוע ולא צפוי. אסטרטגיית הפעילות בו היא תמיד פונקציה של הערכה. אי הוודאות הוא רכיב הכרחי לקיום פעילותו של שוק ההון ואין שום דרך לקבל מאה אחוז של וודאות. השאיפה היא תמיד לקבל את המידה הגדולה ביותר של וודאות שאפשר, על בסיס זה נקבע גובה הסיכון ומתקבלת ההחלטה אם לקנות, למכור או להמנע. בעוד שעם הכסף הפרטי כל אחד יכול לסחור באופן עצמאי והכשרה היא רק בגדר המלצה, מעסיקים שונים סביר שירצו לראות הכשרה כלשהי. גם זה לא תמיד הכרחי. השכלה ונסיון מהווים לאנשים רבים גושפנקה מקצועית בתהליך בניית ההערכה, אבל זה לא מחייב והמון סוחרים מקבלים החלטות מ"הבטן".

יש אנשים עם אינטואיציה כל כך מפותחת שהם בגדר גאונים מולדים בתחום. אין הרבה אנשים כאלה, אבל בשוק ההון אנחנו שומעים על כמותם לא מעט. זאת האיכות שמעסיקים מחפשים ואם הם פוגשים בה הם הרבה פעמים מוותרים על הדרישה בנסיון או הכשרה.

אין תגובות:

פרסום תגובה