בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 3 באפריל 2014

קורסים מקצועיים - המלצות לקורסים מעניינים בתחומים שונים

אחד השינויים המשמעותיים של השנים האחרונות, הוא ניתוק הזיקה המסוים שבין הלימודים האקדמיים לתחומים המקצועיים. כיום, דומה כי תואר אקדמי לא יכול להבטיח דבר גם במישור התעסוקתי, כשהסיבה העיקרית לכך היא שרבים מהתארים מבוססים על הרבה מאד תשתית תיאורטית, והתנסות מעשית נמוכה. כתוצאה, ישנם בוגרים שמסיימים את התואר, אפילו בממוצע גבוה, אך לא בהכרח מוכנים לקפוץ למים העמוקים של עולם התעסוקה.
קורסים מקצועיים מנסים לשנות את התמונה. מעצם מהותם, המדובר הוא על קורסים אשר תכליתם העיקרית היא הקניית כל הכלים הנדרשים לעיסוק במקצוע מסוים, מ-א' ועד ת'. לפניכם מספר קורסים מקצועיים מעניינים מאד, בתחומים שמתאימים היטב לעידן הנוכחי בו אנו חיים.
צילום
העידן הנוכחי הפך את מלאכת הצילום לפשוטה מאד: כל אדם מחזיק מצלמה, בין אם כמכשיר נפרד ובין אם בטלפון הנייד המתקדם שלו, וממהר לשתף את הסביבה בצילומיו. יחד עם זאת, קשה למצוא אנשים שיכולים להעיד על עצמם שהם מצלמים בצורה מקצועית. קורס צילום מאפשר להכיר את כל רזי הצילום, ולקבל כלים שיאפשרו צילום תמונות בצורה האסתטית ביותר, ובכל אחד מתנאי התאורה או השטח. מאפיינים טכניים של המצלמה, מיקוד, צמצם, יצירת קומפוזיציה, צילום לילה – הכול נכלל בקורסים מהסוג הזה.
עיצוב גרפי
הקורס המקצועי הבא, שניתן להתבונן עליו ככזה המשלים את הצילום במידה מסוימת, הוא עיצוב גרפי. קורס זה מאפשר לדעת כיצד להשתמש בתמונות, בדימויים חזותיים ובמלל להעברת מסרים, על כל התוכנות המשמשות לצורך זה (פוטושופ, אילוסטרייטור וכיוצא בזה). מעצבים גרפיים מבוקשים כיום בשוק העבודה בישראל, כך שהתרומה של קורסים מקצועיים מהסוג הזה ללומדים אותם גדולה עוד יותר.
מקצועות היופי
במידה לא מבולטת, העולם כיום מבוסס על אידיאל היופי. כתוצאה, ניתן לראות שעם השנים, הלכו והתפתחו גם תחומים מקצועיים שונים המוכנסים תחת ההגדרה של "מקצועות היופי" – כל אותם מקצועות שתכליתם היא להציע כלים שישפרו את חזותו של אדם מסוים. הקורסים המוצעים תחת קטגוריה זו מגוונים בכל קנה מידה, וכוללים בתוכם קוסמטיקה, איפור, עיצוב שיער, סטיילינג וכיוצא בזה. תחומים אלה נחלקים בעצמם לתתי מקצועות (למשל, קורס איפור ערב), כך שכל אדם המעוניין בכך יוכל למצוא בוודאי קורס המתאים לו ביותר.
קורסי טכנאות

קבוצה גדולה עוד יותר של קורסים היא אלה המשתייכים לקטגוריית לימודי הטכנאים. אלה לרוב יהיו אחראים על ביצוע פעולות מסוימות באמצעות מכשירים מסוגים שונים, לרבות תכנון, ייצור, תיקון, תחזוקה או בקרה של אותם מכשירים. כשמתבוננים על תפקידי המכשירים האלה בחיים של כולנו, מבינים מדוע הדרישה לטכנאים מקצועיים עולה תמיד. אלו יכולים להיות טכנאי קירור ומיזוג אוויר, טכנאי טלוויזיות ורדיו, טכנאי טלפונים סלולריים, טכנאי גז או כל דבר אחר. גם התמחויות ספציפיות, דוגמת מכונאות רכב או חשמלאות, ניתן להכניס תחת הקבוצה הזו.

אין תגובות:

פרסום תגובה