בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 3 באפריל 2014

לימודי ביטוח

חברות הביטוח מהוות שחקנים גדולים ומשמעותיים במשק הישראלי. ככאלה הן מעסיקות עובדים רבים ומפרנסות משפחות רבות במדינה. מי שרוצה לבנות לעצמו קריירה משגשגת, מתגמלת, מעניינת ומספקת לימודי ביטוח הם הצעד הראשון לכך.
תחום הביטוח הוא חלק גדול מעולם הפיננסים ומדובר על זירה רחבת ידיים ומלאה במורכבויות שונות. מדובר על תחום שנמצא כל הזמן בצמיחה והתפתחות והאפשרויות לקריירה הן רבות ומגוונות.
מסלולי לימוד
הכשרה בתחום הביטוח ניתן לקבל בכמה אופנים. אם אתם רוצים לבנות בסיס אקדמי, שזה בפני עצמו אפשרות מועדפת, לכו ללמוד מנהל עסקים או כלכלה. שילוב של לימודי ניהול באחד מהמסלולים הללו הוא תמיד מומלץ והוא יעניק לא רק יותר כלים, אלא גם יותר יוקרה לתואר.
בשנים האחרונות אנחנו עדים למגמה שבמסגרתה תחום הביטוח הולך ומתמקצע, מה שבאופן טבעי מחייב מקומות המכשירים לקראת המקצוע הנ"ל. בכמה מוסדות אקדמיים בארץ ניתן למצוא מסלול לימודי תואר בביטוח המזכה את בוגריו בתעודת BA  בביטוח, פוטר אותם מחלק מבחינות הרשות לניירות ערך, במסגרת הסכם שנעשה עם המועצה להשכלה הגבוהה, ומכין את הבוגרים לקראת הבחינות החיצוניות הבודדות שבהן כן צריכים לעמוד הבוגרים בכדי לקבל רשיון לעיסוק בפרקטיקה. חלק מההתמחויות מצריכות גם סטאז' המהווה חלק אינטגראלי ממסלול ההכשרה.
לימודים לתואר אקדמי אורכים בין שלוש לארבע שנים, בהתאם למערכת השעות וסוג התואר. לימודי מנהל עסקים, ניהול וכלכלה מהווים גם הם פלטפורמה אקדמית נהדרת לקבלת הכשרה בתחום הביטוח. בעוד שלימודי כלכלה הם מסלול סגור, פחות או יותר, כך נכון הדבר גם לגבי לימודי ניהול, הרי שלימודי מנהל עסקים מלאים באפשרויות. במרבית  המוסדות האקדמים ניתן לבחור בהתמחות במימון וביטוח, כמו גם בחשבונאות, שיווק, מערכות מידע ומסלולים נוספים. בהינתן מסלול התמחות בביטוח חלק מבחינות הרשות מומרים גם הם לבחינות פנימיות. אחרת, בסיום הלימודים יתבקש הבוגר לעמוד בבחינות חיצוניות לקבלת רשיון יועץ פנסיוני לעיסוק בתחום. יועץ פנסיוני מסייע ללקוחותיו בכל תחומי הביטוח על גווניו השונים, לרבות פוליסת ביטוח דירה, ביטוח חיים, ביטוח מנהלים וכיוצא באלה.
להשלמת תואר במנהל עסקים עם התמחות אחרת יש כמה יתרונות, הזכות להנות משני מקצועות היא הבולטת בהם.
דריסת רגל ראשונה
דריסת הרגל הראשונה של המועמד לקריירה בביטוח תעשה במסגרת הסטאז' שלו ככל הנראה. ההתמחות זו ההזדמנות הטובה ביותר לקבל את הכלים הנחוצים לעבודה בפועל, אך יתרה מכך, זו הזדמנות נהדרת להתחיל לייצר בסיס עבודה לעתיד. כמובן שלסטאז'רים תמיד יש אפשרות לנסות לקבל משרה קבועה בתום הסטאז' ובהחלט ראוי לשאוף לכך.

מבחר מקומות התעסוקה הפוטנציאליים הוא עשיר במיוחד וכמובן שאנשים בעלי ההכשרה הרלוונטית יכולים לצאת גם לדרך עצמאית. מי שבכל זאת רוצה לעבוד בגוף קיים ויציב יוכל לבחור בין חברות הביטוח לבנקים, בתי השקעות וקרנות שונות, חברות ייעוץ, סוכנויות ביטוח והרשימה עוד ארוכה. מדובר על תחום עם שרשרת ניהול מכובדת, מה שאומר שתמיד יש לאן להתקדם והשכר בהתאם.

אין תגובות:

פרסום תגובה