בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 4 בפברואר 2014

קניית רכב במהלך התואר הראשון - כיצד לחסוך

כולם מחפשים פתרונות לחיסכון, ועל אחת כמה וכמה במהלך התואר הראשון. התמרונים המאתגרים בין הלימודים לבין העבודות והשיעורים, המבחנים, המפגשים החברתיים, החגים, העבודה ותוכניות הטלוויזיה המפתות, כולם דורשים אנרגיה וזמן, ואחד הדברים הנוחים ביותר שיכולים לשדרג לכם את התואר הוא כמובן – רכב.

ישנן הרבה אפשרויות שם בשוק הרכב, והבחירה הנכונה היא בחירה שיכולה לחסוך לכם, גם בכסף, וגם בזמן, ובמקביל לענות לכם על צרכים רבים ככל האפשר.

אז מה מחפשים בקניית רכב בתואר ראשון?

עם עשרות דגמים ואלפי רכבים למכירה בשוק, הבחירה אתגרית גם כשאין לחץ זמן של לימודים על הראש. הנה כמה טיפים שיעשו את זה פשוט יותר:

  • קנו יד שניה – אלא אם כן יש לכם הרבה כסף, או אפשרות מימון ממש איכותית, ואז עדיף חדש. הסיבה לחדש היא כמובן שהאחזקה שלו פשוטה יותר – פחות תיקונים והפתעות, שכן הוא יוצא עכשיו מפס הייצור אליכם. הסיבה ליד שניה היא כמובן המחיר, וגם האפשרות לקבל רכב טוב יותר תמורת הכסף שלכם, שכן עם אותו הסכום לא יכולת לקנות רכב חדש באיכות גבוהה.
  • בדקו צריכת דלק – רכב קטן עם נפח מנוע קטן צורך פחות דלק, ולרוב, אלא במקרים חריגים, סטודנטים גרים, עובדים ולומדים במרחק נסיעה קצר יחסית. אין סיבה לרכב ששותה הרבה דלק, והדבר יחסוך לכם לאורך השנים.
  • אמינות – יש כמה חברות ודגמים אמינים יותר מאחרים. אמינות זו מתבטאת במספר התיקונים שתאלצו לבצע לאורך תקופה נתונה. שווה לחשוב על כך, אפילו אם זה לא רכב החלומות

חלקי חילוף, מכון רכב, ושירותי רכישת רכב מקצועיים


  • בחרו רכב נפוץ – גם אם מצאתם רכב שנחשב בעיניכם יותר איכותי ובמחיר טוב, אם הוא נדיר יותר, כל תקלה שתצריך חלקי חילוף תעלה לכם יותר כסף. חשבו שנים קדימה, ובחרו רכב נפוץ שקל למצוא לו חלפים.
  • אל תתמהמהו עם בדיקת רכב במכון – אם אתם קונים רכב בכמה אלפי שקלים בודדים, לעיתים קרובות הבדיקה לא תהיה שווה את זה. קחו את הרכב לנסיעת מבחן, נסיעה קצרה, וארוכה, והתנעה מוקדם בבוקר, ושימו לב לרעשים, תגובות של ההגה, וכיו"ב. ההמלצה היא להיעזר בחבר שמבין משהו ברכב, אם יש אחד בנמצא. במקרה שהרכב מרגיש לא טוב, התמקחו או וותרו.
  • שירות איתור ורכישה – שירות זה יכול להעלות את סכום הקניה, אבל לחסוך זמן, וזמן בימינו הוא כסף. לא מדובר בשירות נפוץ, אך יש אנשי מקצוע שמאתרים, בודקים, מתמקחים ורוכשים עבורכם רכב מתאים. אם אתם לחוצים בזמן, וגם אם אתם פשוט לא מבינים בזה דבר, לעיתים כדאי לקחת בעל מקצוע שיעשה את העבודה כמו שצריך.


אין תגובות:

פרסום תגובה