בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 16 בפברואר 2014

תואר ראשון בהנדסת תוכנה

מסלול תואר ראשון בהנדסת תוכנה הוא אחד מהמסלולים הפופולאריים ביותר. אם בעבר, האפשרות היחידה הייתה ללמוד לתעודת הנדסאי תוכנה, כיום יותר ויותר אנשים מבינים כי התחרותיות בעולם ההייטק העלתה את רף הכניסה אליו. לכן, כל מי שמעוניין להיכנס אל תחום התוכנה בהייטק ולהרוויח הכנסה נאה, מנסה להתקבל אל תואר ראשון בתחומי ההייטק, ביניהם, הנדסת תוכנה.

קהל יעד ותנאי קבלה

נכון להיום אחד התחום היוקרתיים ביותר של השנים האחרונות הוא תחום התוכנה בהייטק ותחום קידום אתרים אורגני . קהל היעד שמתאים לתוכנית התואר הראשון הוא אנשים בעלי יכולות ריאליות אנליטיות שמתעניינים בתחום הפיתוח במחשבים. חשוב להבין כי ככל שהתחום זוכה לפופולאריות גדולה יותר, כך גם הדרישות אליו נעשות יותר ויותר גבוהות. נכון לשנת 2014 תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה, גבוהים. התנאים הם:

  • בגרות- נדרשת תעודת בגרות מלאה שבה יחידות מורחבות בתחומים הריאליים.
  • פסיכומטרי- חובה לעשות פסיכומטרי. חשוב לקחת בחשבון כי הדרישה משתנה מתקופה לתקופה וממוסד אחד לשני.
  • שפה זרה- רמת ידע גבוהה באנגלית.
  • מתמטיקה- רוב המכללות והאוניברסיטאות דורשות רמת ידע גבוהה גם לגבי מתמטיקה.

יש מכללות שמוכנות להתפשר בתנאי הקבלה שלהן על ציון פסיכומטרי אם ממוצע הציונים בתעודת הבגרות גבוה מאוד. ניתן ללמוד תואר ראשון בתחום זה גם באוניברסיטה הפתוחה, דבר שאינו דורש בגרות או פסיכומטרי.

הלימודים- כל המידע


  • משך הלימודים- מסלול הלימודים של תואר ראשון בהנדסת תוכנה נמשך כארבע שנים.
  • מתכונת- יש מוסדות שמאפשרות לימודים במתכונת ערב ויש כאלו שמאפשרות לימודים אך ורק במתכונת בוקר, אך יש לקחת בחשבון כי כך או כך הלימודים מאוד אינטנסיביים ולכן אם אתם מעוניינים ללמוד את המסלול הרגיל של התואר הראשון ולא לחלק אותו ליותר מארבע שנים, קרוב לוודאי שלא תוכלו לשלב לימודים עם עבודה רציפה בהיקף מלא.
  • התמחות- יש אפשרות בחלק ממוסדות להשכלה גבוה לבחור התמחות ספציפית במסגרת מסלול התואר הראשון בתוכנה.
  • נושאים- מסלול תואר ראשון משמע לימודי בסיס חובה לאותו תחום בו בוחרים. במסלול הנדסאי מחשבים הנושאים הרלוונטיים הם מתמטיקה, מבוא למערכות הפעלה, מבנה של המחשב, מיקרו, מאקרו, שפות תכנות והרשימה עוד ארוכה.


התעודה והעתיד

כל אדם שיסיים את לימודיו ויעמוד בהצלחה בכל הדרישות של מסלול התואר יקבל תעודת בוגר ראשון בהנדסת תוכנה. בנוסף, בדיוק כמו כל מהנדס, נדרש מהמהנדס להירשם בפנקס המהנדסים. ניתן להתרשם מאפשרויות התעסוקה הנרחבות של בוגרי הנדסת תוכנה בלוחות הדרושים של חברות השמה. בנוסף, יש חברות השמה, כמו למשל SEEV השמה בהייטק שמפרסמות קטגוריית דרושים לבוגרי תארים ראשונים בהנדסה ותחומים נוספים. חשוב מאוד לפנות אל חברות שמוכנות לקבל בוגרי תואר ראשון וזאת משום שלאחר צבירת ניסיון עולם ההייטק יקבל את מהנדסי התוכנה בידיים פתוחות ומשכורות נאות.

אין תגובות:

פרסום תגובה