בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 4 בפברואר 2014

האם כדאי לעשות קורס פסיכומטרי?

בחייו של כל צעיר מגיע השלב שבו הוא מתחיל לחשוב על העתיד ולתכנן מה יעשה אחרי הצבא ואיזו קריירה תתאים לו. על מנת להתקבל ללימודים אקדמיים בארץ, צריך לקבל ציון סכם המורכב בחלקו מציוני הבגרות ובחלקו מן הבחינה הפסיכומטרית זאת היא הסיבה לכך שכניסה למוסדות האקדמיים בארץ כרוכה בהצלחה במבחן הפסיכומטרי. החומר לבחינה אינו חומר קשה במיוחד, אך הקושי טמון בכל שמדובר במבחן ארוך מאוד, מבלבל וכזה שבו מהירות המחשבה היא זאת שמבדילה בין הצלחה לכישלון. אנשים רבים מצליחים ללמוד לבד לבחינה, אך מן העובדות בשטח ניתן לומר בבטחה שרק קורס פסיכומטרי יכול להבטיח הצלחה במבחן ומימוש הפוטנציאל של הנבחן בצורה המלאה ביותר.

למה כדאי לעשות פסיכומטרי?


  • מסגרת – היתרון החשוב ביותר של קורס פסיכומטרי הוא המסגרת. כאשר אדם נמצא במסגרת לימודית הוא לוקח את עצמו בידיים ומתרכז בכל יכולתו. בתוך המסגרת האדם מגיע למלוא הפוטנציאל שלו ועם ההדרכה הנכונה הוא מצליח לקבל את הציונים היפים ביותר במבחני הפסיכומטרי.
  • חומר עדכני – כל קורס פסיכומטרי משכלל ומעדכן את חומרי הלימוד שלו כל כמה חודשים. הבחינה הפסיכומטרית משתנה ובהתאם לה גם הקורסים. זאת הסיבה שרק בקורס רשמי תוכלו ללמוד מחומרי הלימוד העדכניים ביותר, המשקפים בצורה הנכונה והמדויקת ביותר את התרגילים במבחן הפסיכומטרי.
  • מורה מנוסה – אלפי ספרי לימוד לא יוכלו להשתוות למורה טוב אחד שיסביר את החומר בצורה ברורה ומדויקת. כאשר אתם ניגשים לקורס פסיכומטרי אתם זוכים ללמוד מהמורים הטובים ביותר בארץ. מורים שעברו בעצמם את המבחן הפסיכומטרי בהצלחה יתרה ועברו תהליך קפדני המכשיר אותם להעביר את החומר בצורה נגישה לתלמיד. נוכחותו של המורה עוזרת לא רק בהעברת החומר אלא גם במענה על השאלות שיכולות לצוץ לכל אחד מהתלמידים בקורס. רק המורה יוכל לזהות איזה חלק לא הבנתם נכון ולתקן את השגייה שלכם בהקדם.
  • ספרי לימוד – בקורס פסיכומטרי כל תלמיד מקבל כמות מכובדת של ספרי לימוד ותרגילים לבחינה. הספרים מכילים הסברים, עבודות כיתה ועבודות בית מרובות שיגרמו לתלמידים לתרגל לעומק כל נושא מנושאי הבחינה הפסיכומטרית ולהטמיע את החומר הנלמד בכיתה על ידי פרקטיקה ותרגול מעשי.
  • סימולציות – מלבד ההכנה של הידע למבחן, קורסי פסיכומטרי מכינים את הנבחן גם מבחינה מנטאלית. מדובר במבחן מלחיץ עם זמנים קבועים לכל פרק. בקורס הפסיכומטריה תלמדו להשתמש בסטופר, למדוד ולהתאים את הזמן לכל פרק ולכל שאלה, להתמודד עם הלחץ ולפתור מבחני סימולציה מלאים בנוסח המבחן הפסיכומטרי.

איפה לומדים פסיכומטרי בארץ?

ניתן ללמוד את קורס הפסיכומטרי בכמה מוסדות מוכרים בארץ. המוסדות הגדולים והמוכרים ביותר הם יואל גבע, הנחשב כטוב במיוחד בתחום אך גם המוסד עם הקורסים היקרים ביותר. לחמן, בית ספר מכובד בעל שם בעולם ההכנה למבחנים הפסיכומטריים, המקנה הנחות משמעותיות לתלמידי תיכון וחיילים, בו ניתן ללמוד על חשבון הפיקדון הצבאי. מוסד נוסף הוא היי. קיו., המספק קורסי פסיכומטרי מכוונים עם תרגולים רבים לתרגול בעזרת המחשב האישי. קיימים בתי ספר רבים אחרים ללימודי הפסיכומטרי, אך רק בבתי הספר הגדולים והמוכרים תזכו לרמת הלימוד הגבוהה ביותר.

אין תגובות:

פרסום תגובה