בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 10 בדצמבר 2013

לימודי רפואה במזרח אירופה - כל הפרטים

המציאות הישראלית הביאה לכך שמועמדים רבים ללימודי רפואה אינם מוצאים את מקומם באחת מבין הפקולטות המובילות בארץ. מכיוון שלא פעם ולא פעמיים מדובר על מועמדים איכותיים ביותר, שמתאימים בהחלט לעיסוק במקצוע, אין להתפלא על כך שרבים פונים ללימודים מעבר לים. מדובר, אגב, לא רק בלימודי רפואה כי אם גם בלימודים של מקצועות אחרים וקרובים מעולם הרפואה כגון רוקחות, רפואת שיניים ועוד.
הסיבות המובילות ללימודים דווקא בארצות מזרח אירופה רבות ומגוונות. בין היתר מובילים לכך המצוינות האקדמית, המגוון הרחב של מוסדות הלימוד, שפת הלימוד והאפשרות להשתלב לאחר מכן כרופאים הן בחו"ל והן בישראל.

מצוינות אקדמאית

למרות שרבים מהישראלים שבוחרים ללמוד את מקצועות הרפואה במזרח אירופה עושים זאת בעיקר בשל תנאי הקבלה ללימודים בארץ, אין להסיק מכך שמדובר בלימודים ברמה נמוכה. הסיבה לתנאי הקבלה בישראל נובעים יותר ממחסור במוסדות לימוד מאשר מכל סיבה אחרת. הרפואה המזרח אירופאית נחשבת למתקדמת ולמפותחת ומאות סטודנטים ישראלים שלומדים מעבר לים מדי שנה יכולים להעיד על כך.

לפני שמזמינים טיסה לפראג, לסלובקיה, לפולין או לצ'כיה, בהחלט מעודד לדעת שהמשימה לקבל הכרה ממשרד הבריאות לבוגרי הלימודים במדינות אלה בהחלט אפשרית. משרד הבריאות ומוסדות הרפואה בישראל מכירים בכך שבקרב הלומדים מעבר לים ניתן למצוא בוגרים מצוינים שצפויים לתרום רבות למערכת הרפואה הישראלית. גם סטודנטים שבוחרים שלא לעבור התמחות בחו"ל יכולים לאחר עמידה בבחינות מקומיות בישראל להתחיל התמחות ולהפוך לרופאים ישראלים מן המניין. למותר לציין שיש כאלה שבוחרים לעסוק ברפואה בחו"ל ולימודים שם בהחלט מהווים יתרון.

שפת הלימוד

בניגוד לחלק ממדינות של מערב אירופה, במרבית מדינות מזרח אירופה לימודי הרפואה מתקיימים בשפה האנגלית. היתרון שטמון בכך עבור הסטודנט הישראלי ברור מאליו – השליטה בשפה זו טובה יותר, במרבית המקרים, מאשר שפות אירופאיות אחרות. מסיבה זו, ולעיתים גם בשל עלות שכר הלימוד בוחרים מועמדים רבים ללמוד דווקא במדינות אלה ולא באחרות.
למותר לציין שבמהלך הלימודים משתפרת השליטה של הסטודנטים בשפה האנגלית, ועל פי רוב גם שליטתם בשפה המקומית מה שמקנה ערך מוסף לכל המתעתדים לעסוק ברפואה.

חוויה גלובלית במחיר סביר

לימודי רפואה בארצות מזרח אירופה מזמנות לסטודנטים אפשרויות רבות ומגוונות. מספר מוסדות הלימוד המציעים לימודי רפואה, רפואת שיניים, רוקחות ומקצועות רפואיים נוספים גדול בהחלט. המבחר מאפשר לכל אחד למצוא את מוסד הלימודים המתאים בעיניו. חלק מבתי הספר לרפואה גובים שכר לימוד סביר בהחלט, כאשר לעיתים ניתן לזכות במלגות לימודים, ממש כפי שמקובל בישראל.
רבים מבוגרי הלימודים בחו"ל מציינים שבמחשבה לאחור, גם בהינתן להם הבחירה הם היו מעדיפים לבחור בלימודים במזרח אירופה על פני לימודים בישראל. החוויה הבינלאומית, ההיכרות עם סטודנטים ממדינות רבות אחרות בעולם בשילוב עם רמת הלימודים הגבוה הופכת את התקופה הזאת למיוחדת במינה.

אין תגובות:

פרסום תגובה