בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 10 בנובמבר 2013

שמאות רכב - כל מה שצריך לדעת על הלימודים

רוב האנשים מתעניינים בלימודים שיכולים להבטיח להם מקצוע מעניין, הכנסה נאה ואפשרות של תעסוקה לאורך שנים. זוהי הסיבה שמדי שנה אנשים רבים נרשמים אל לימודי שמאות רכב..

מהו שמאות רכב?

נכון להיום כל אחד יכול לבחור באם הוא מעוניין ללמוד שמאות רכב או שמא הוא מעוניין ללמוד שמאות מקרקעין. הראשון עוסק בכל הקשור אל הערכת שווי כלי רכב חדשים, משומשים, לאחר תאונה ובכל מצב קיים ואילו האפשרות השנייה עוסקת בהערכת שווי מקרקעין. חשוב להבין כי שמאות רכב וכן מקרקעין תמיד תתקיים, שכן תמיד יזדקקו לאנשים שיוכלו לבצע הערכה מדויקת של רכב. לימודי שמאות תמיד יהיו לימודים אקדמאיים או לימודים לקהל יעד שיכול להוכיח כי יש בידו תעודת תואר ראשון. לימודי שמאות רכב תמיד יכללו לימודי דיני ביטוח, תחום הפיזיקה, מכונאות רכב, תחום החשמל במכוניות, כל הקשור אל חברות ביטוח והתהליכים הנוגעים בתביעות רכבים, חקירה של תאונות דרכים בהם היו מעורבים כלי רכב שונים, עריכה של דו"חות שונים ועוד.

מדוע לשכור את שירותיו?

שמאי רכב הוא איש מקצוע עסוק מאוד. כאן מדובר על מומחה שיכול לעבוד עם חברות ביטוח שונות, מוסכים וסוכנויות המוכרות ומשכירות רכבים. בנוסף, יש שמאים רבים שעובדים עם לקוחות פרטיים ועסקיים ללא שום קשר לחברת הביטוח. המטרה העיקרית של כל שמאי רכב היא לבצע הערכה מדויקת של שווי הרכב עליו מדובר. רוב האנשים שוכרים את שירותיו של שמאי לדברים הבאים:

  • קניית רכב- אין זה משנה אם המוכר הגיע אל הלקוח הפוטנציאלי עם מחירון רכב והראה ללקוח כי הוא מוכר את הרכב במחיר נמוך יותר. חשוב לקחת שמאי רכב שיבצע הערכה של שוויו האמיתי של אותו רכב אותו מעוניינים לקנות.
  • פיצויים- שמאי רכב גם יקבע בצורה המדויקת ביותר מהם הפיצויים שאדם צריך לקבל באם רכבו היה מעורב בתאונת דרכים. פיצויים מחברת הביטוח.


לימודי שמאות

אנשים שמסיימים קורס שמאות בהצלחה, מוצאים עבודה. ניתן לומר כי זהו מקצוע בו ההכנסה מובטחת. הלימודים כוללים תחומים שונים הקשורים אל לימודי מכונאות רכב, אך לא ניתן לומר כי שמאי הוא מכונאי רכב. כן ניתן לומר כי שמאי הוא "המהנדס" של מכונאי הרכב. בנוסף, אל לימודי המכונאות הוא ילמד גם את כל הקשור אל ביטוח, פיזיקה ונושאים רבים נוספים אותם מכונאי אינו לומד, כמו למשל דיני ביטוחים שונים, הליך חקירה של תאונות, כתיבת דו"חות ועוד. כמה נקודות שכדאי לדעת על לימודי שמאות רכב:

  • תנאי קבלה- כל מכללה תוודא כי הנרשם אל קורס זה מעל לגיל 23, תושב מדינת ישראל, בעל 12 שנה"ל, רישיון רכב וכי אין לו רישום פלילי.
  • משך הלימודים- 10 חודשים למתכונת של יום מלא ומעל לשנה לקורס שמתקיים במתכונת ערב.
  • שעות לימוד- קורס שמאי רכב יכלול לפחות חמש מאות שעות לימוד אקדמאיות.
  • מחירים- המחירים משתנים ממכללה אחת לשנייה.


אין תגובות:

פרסום תגובה