בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 10 בנובמבר 2013

תנאי הקבלה לתואר שני בייעוץ חינוכי

ייעוץ חינוכי הוא תחום מושך במיוחד בקשת מקצועות הייעוץ, תחום שמאפשר לאלו העוסקים בו ליהנות מתוצאות חיוביות ומהירות, וממיקום בנקודה מיוחדת מאוד בחיים של אנשים צעירים. היכולת לתמוך ולעזור למתלבטים למצוא את הכיוון המתאים להם ביותר, ובעצם להוות משענת חזקה ויציבה לצעירים כה רבים היא דבר המבטיח סיפוק רב מהעבודה, ותחושת הגשמה עמוקה.
למרות היותו אחד התארים המבוקשים ביותר בשנים האחרונות, תואר שני בייעוץ חינוכי אינו מחייב, לרוב, תואר ראשון באותו התחום, וניתן להגיע לתואר זה עם רקע אקדמאי בתחומים שונים ומגוונים. תנאי הקבלה מגוונים, ומשתנים ממקום למקום. רשימת התנאים הבאה היא רחבה במיוחד, ומומלץ לבדוק במוסדות בהם אתם מעוניינים ללמוד מה התנאים הספציפיים שלהם. ברוב המוסדות אין דרישה של כל התנאים הללו, אלא חלק בלבד.

רשימת תנאי הקבלה לתואר שני בייעוץ חינוכי:


  • תעודת הוראה – הדרישה היחידה שהיא חובה, לא כתנאי לקבלה ללימודי תואר שני בייעוץ חינוכי, אלא כתנאי להעסקה במוסד ממלכתי בישראל כיועצים.
  • תואר ראשון באחד מהמקצועות הבאים – פסיכולוגיה, ייעוץ חינוכי , ייעוץ התפתחותי, מדעי ההתנהגות
  • ראיון אישי ו\או קבוצתי
  • ניסיון בפעילות חינוכית
  • שני ממליצים
  • ציון סופי בתואר ראשון: 85 ומעלה
  • הגשת קורות חיים
  • ציון מספק במבחן לקבלת פטור מלימודי אנגלית
  • ניסוח מכתב כוונות – מדוע אתם פונים ללימודים אלו

רשימת תנאים אלו מביאה טעימה ממכלול הדרישות לקבלה ללימודי תואר שני בייעוץ חינוכי, אך חשוב לזכור כי, כפי שציינו, רשימה זו אינה מהווה דוגמא לדרישות של כל המוסדות המאפשרים לימודים בתחום. רוב המכללות והאוניברסיטאות דורשות חלק קטן מהתנאים הללו.

עמידה בתנאים לקבלה לתואר שני:

חלק מהתנאים ברורים ואינם דורשים הבהרה. תואר ראשון במקצועות מסוימים, ממוצע של 85 ומעלה, רמה אקדמאית באנגלית, כל אלו מובנים לחלוטין. לגבי קורות החיים, לעיתים תידרשו לתת מסמך מפורט ורחב, בצורה פורמאלית, כמו שהייתם נדרשים בכדי להתקבל לעבודה בחברה רצינית. לצורך כך מומלץ לשאול ולוודא כי קיבלתם את כל הפרטים מהמוסד המדובר, בכדי למלא את הדרישות לפי מה שהם מחפשים. דוגמאות לקורות חיים מקצועיים ניתן למצוא ברשת האינטרנט.

לגבי ניסוח מכתב כוונות ללימודים, יש לדאוג לניסוח הולם, בשפה המשלבת ניסוח אקדמאי ונופח אישי, ולוודא, עדיף על-ידי קריאה של אחרים, כי הכוונות שלכם עוברות בצורה ברורה מהקריאה. אל תסתפקו במכתב מהיר שכתבתם כדי לסיים את התהליך, וקחו את הזמן לתת למישהו, עדיף יותר מאדם אחד, לקרוא ולהעיר הערות. לגבי מכתבי ההמלצה, באם המוסד אליו אתם פונים דורש כאלו, גם כן וודאו כי המנסח יודע בדיוק מה יהיה השימוש במכתב אותו הוא כותב. בצורה זו הכתיבה תעשה בכיוון זה, והתוצאה תהיה מדויקת יותר.

אין תגובות:

פרסום תגובה