בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 10 בנובמבר 2013

האם יש מסלול לימודים מוכר ברפואה משלימה

אנשים רבים בגילאים שונים נמשכים לענפי הרפואה המשלימה, ואנו עדים לפתיחתם ושגשוגים של מוסדות רבים המציעים הסמכה בסוגים השונים של הרפואות המשלימות. מצעירים אחרי הצבא שמחפשים את הכיוון לקריירה, ועד קרייריסטים בוגרים שמחפשים הסבה ושינוי בחיים, מסלולי הלימודים השונים בעולם הרפואה המשלימה מלאים במיוחד, ויש מקום ומגוון המספקים את כולם.

מהי רפואה משלימה?

רפואה משלימה היא ביטוי רחב במיוחד, המכיל בתוכו מגוון אדיר של אסכולות ותורות, חלקן מוכרות יותר וחלקן אזוטריות לגמרי, וכולן עושות את דרכן ללב המיינסטרים, למרכז ליבה של התרבות שלנו. רפואות דוגמת הרפואה הסינית והעיסוי השבדי כבר עשו את דרכן למרכז הענייניים, ותוכלו למצוא מטפלים בדיקור ובצמחים סיניים בכל בית חולים גדול בישראל, וברבים גם בכל העולם.

מסלול לימודים מוכר – ללמוד, לעבוד, ולשגשג

אחת הדרישות של אלו המחפשים את המסלול הנכון בשבילם הינה הכרה רשמית בלימודים. בלימודי הרפואה המשלימה בישראל ישנם נושאים רבים שמקבלים הכרה כלשהי, אך בשורה התחתונה, העדר החקיקה מאפשרת הכרה מסויימת בלבד, תוך שאיפה לשינוי חוקתי בעתיד. במילים אחרות, ישנם מסלולים לתארים אקדמאים שונים בתחום, אך הכרה זו תבוא בעתיד בלבד, לאחר קריאות חוק נוספות בכנסת ישראל.
הרפואה הסינית לדוגמא עומדת למבחן המחוקק כבר מזה שנים רבות, בעוד המובילים בתחום יצרו סטנדרט גבוהה העומד בקנה אחד עם הסטנדרטים הבינלאומיים במדינות בהן לימודים אלו מעניקים תואר ראשון, שני, ואף דוקטור לכל עניין ודבר. הלימודים ארוכים, מקיפים, ועמוקים יותר מלימודים רבים אחרים בישראל, ובכל העולם, אך בהעדר חוק התומך ובאישורים הנדרשים, התואר יינתן אך ורק בעתיד.

אז במה מכירים בלימודים אלו?

חרף אי-ההכרה של הכנסת והמחסור בחקיקה הנדרשת, ישנה הכרה מלאה במקצועות הנלמדים במסלולים אלו. במילים אחרות, אלו הבוחרים ללמוד מאחד משפע המקצועות תחת מטריית הרפואה המשלימה יוכלו לקבל עבודה ולפתח קריירות משגשגות, בין אם במגזר הפרטי, ובין אם במגזר הציבורי, תוך עבודה בבתי חולים, מרפאות ושירותי המושלם של קופות החולים השונות.
לא רק שגופים אלו מכבדים את התעודות, אלא שגם חברות הביטוח מחזיקות ביטוחים ייעודיים שמכסים מטפלים במגוון התחומים, והביקוש בשוק למטפלים בתחומים שונים רק הולך וגדל. היכולת שלכם, אם כך, לפתח קריירה מוצלחת ושגשוג כלכלי בתחום העניין האהוב עליכם, תלויה אך ורק בנכונות שלכם ובתשוקה שלכם לתחום בו בחרתם. מעבר לכך, מכללות ואוניברסיטאות רבות בחו"ל (בארה"ב, בסין ובאירופה) מקבלות את תעודת הסיום שלכם במסלול בישראל כבסיס מספק ללימודי המשך לתואר שני ומעבר לכך.
נסיים ברשימה קצרה של חלק מהנושאים הקשורים ישירות לעולם הרפואה המשלימה, לעורר בכם עניין ולעודד אתכם לגשת ולעשות את הצעדים הנדרשים בעקבות התשוקה שלכם. רפואה הודית, רפואה סינית, שיאצו, טווינה, פרחי באך, צמחי מרפא, נטורופתיה, עיסוי תאילנדי, עיסוי רקמות עמוק, אוסטיאופתיה, ועוד תחומים רבים ומוכרים יוצרים מרבד קסום ומגוון של אפשרויות לימודים וטיפול.

אין תגובות:

פרסום תגובה