בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 10 בנובמבר 2013

כל מה שצריך לדעת על לימודי ייעוץ משכנתאות

בשנים האחרונות הפך תחום ייעוץ המשכנתאות לרחב ופורח. הדבר נובע מכך שלא מעט אנשים המבקשים הלוואה לרכישת דירה מגלים כי אינם מבינים די על מנת לקחת החלטה מושכלת. במקביל, לפקיד הבנק שאמור לספק להם מענה, אין את הזמן או הסבלנות על מנת לענות לכל השאלות. על רקע זה, נוצרה דרישה ליועצי משכנתאות פרטיים, כאלה שעובדים בחברות פיננסיות או באופן עצמאי, על מנת לסייע בהחלטה החשובה של בניית המשכנתא הנכונה ביותר לכל לקוח ולקוח. מיד נראה בדיוק צריך לדעת בכדי להפוך ליועץ משכנתאות, היכן ניתן ללמוד זאת, והיכן ניתן למצוא עבודה.

שליטה במושגי יסוד

על מנת להפוך ליועץ משכנתאות צריך להכיר מושגי יסוד בכלכלה ובמימון, הרבה מעבר לשאלה מהי ריבית משכנתא. יש לדעת מהן לוחות סילוקין, מהן הלוואת גישור, מהי ריבית נומינאלית לעומת ריבית אפקטיבית, מהי תחזית אינפלציונית, מהי הלוואת בלון, מהו מדד המחירים לצרכן, מדד תשומות הבניה ועוד.
במקביל לשליטה במונחי יסוד כלכליים ופיננסיים, יש צורך לשלוט גם במונחים משפטיים שרלוונטיים לתחום המשכנתאות. כדאי לדעת לא רק מהי חברה משכנת, מהו טאבו, ומהו קבלן רשום, אלא גם מה עושים עם שטרי משכנתא, ומה ההבדלים בין משכון ושעבוד. מלבד זאת, לא יזיק להכיר לפחות את הכללים הבסיסיים בתחום מיסוי נדל"ן ומקרקעין וכן את מבנה ההסכמים החוזיים שבין מוכרים וקונים בתחום הדירות.

היכן לומדים

בניגוד ליועצים אחרים בתחום הפיננסי, שמחויבים לעמוד בבחינות הסמכה מקובלים, כיום טרם הוסדר הרישוי של העוסקים בייעוץ משכנתאות. לכן, על מנת לעבוד בתחום אין צורך לעמוד בבחינות חיצוניות, אלא להוכיח ידע ומיומנות מקצועיים. את הידע הנ"ל יש שרוכשים תוך כדי התמחות בתחומי עיסוק משיקים, בזכות לימודים אקדמיים, או בזכות בחירה בקורסים ייעודיים.
השכלה אקדמאית – בוגרי תואר בתחומים כגון חשבונאות, מימון, כלכלה או מנהל עסקים, יכולים להיות בעלי ידע שדי בו בכדי להפוך ליועץ משכנתאות מתחיל. הדבר תלוי בקורסים ספציפיים שבהם עמד הסטודנט, וביכולת שלו לתרגם אותם לכדי מיומנות בייעוץ.
ניסיון מעשי – אנשי מקצוע מיומנים, שעסקו בהצלחה בתחומים כגון תיווך דירות או ייעוץ משפטי בתחום הנדל"ן, וכן מי שעסק בשמאות מקרקעין, יכולים לבצע הסבה מקצועית באמצעות השתתפות בקורסים מתאימים.
קורס יועצי משכנתאות – לאור הביקוש ליועצים, נפתחו בשנים האחרונות כמה וכמה קורסים ייעודיים. קורסים אלה נועדו להכשיר יועצי משכנתאות מאפס. מכיוון שכך כדאי מאוד לבחור במוסד לימודים בעל ניסיון, שכבר הצליח להכשיר יועצים פיננסיים שהצליחו להשתלב במקצוע.

שכיר או עצמאי

יועץ משכנתאות יכול לבחור בדרך עצמאית או בעבודה כשכיר.
דרך עצמאית – בתחום זה ניתן לשלב ייעוץ משכנתאות עם תחומים נוספים (כגון כזה בתחום הביטוח והפנסיה) במידה ומדובר על סוכן ביטוח, למשל. לעומת זאת, בהחלט ישנה אפשרות לפתוח משרד עצמאי לייעוץ ייחודי בתחום המשכנתאות בלבד.
לעבוד כשכיר – חברות פיננסיות שעוסקות גם בתחום המשכנתאות מגייסים עובדים בעלי ידע בתחום, לצורך מתן ייעוץ וליווי עבור לקוחותיהם.

אין תגובות:

פרסום תגובה