בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שבת, 5 באוקטובר 2013

מה כדאי ללמוד לטובת הקריירה העתידית שלך?

תחומי הדעת והמקצועות שקיימים סביבנו רבים יותר מאי פעם. לצד מקצועות מסורתיים שעדיין קיימים, כגון עורכי דין, מהנדסים, רופאים, טכנאים, שפים ורבים אחרים, ניתן למצוא גם עיסוקים חדשים שאך לפני שנים מעטות לא היו כלל בנמצא. עיסוקים כמו מנתחי מערכות, מעצבים גראפיים, מקדמי אתרים, מפתחי אפליקציות, טכנאי סלולר ותפקידים נוספים ששייכים לעידן המידע, פותחים אפשרויות תעסוקה רבות נוספות.

לדעת לבחור

קיומו של היצע רב כל כך של מקצועות ותפקידים מוליד את השאלה החשובה – מה ללמוד? בעבר, הבחירה בנושא הלימודים, כהכנה לקריירה מקצועית הייתה פשוטה הרבה יותר. בחירה זו, שנשענה לא מעט על ההישגים בבית הספר ועל המקצוע של ההורים, ניתבה חלק מהתלמידים ללימודים עיוניים וחלק אחר ללימודים מקצועיים. יש לזכור שהדברים אמורים בלימודי התיכון, שכן מעטים בלבד המשיכו ללימודים גבוהים באוניברסיטה.
כיום, כאשר אפשרויות הלימודים כוללות לא רק אוניברסיטאות, אלא גם מכללות ומוסדות לימוד נחשבים נוספים שמציעים קורסים איכותיים ומקיפים להכשרה מקצועית, היכולת לדעת לבחור נכונה חשובה מאי פעם.

לקרוא את המפה

הקריירה המקצועית נקבעת, במידה רבה, עם הבחירה במסלול הלימודים שקדם לה. לכן, השאלה מה ללמוד חייבת להישאל בשיקול דעת ולקחת בחשבון את הכישורים האישיים ואת סביבת העבודה כאחד.

  • כישורים – כאשר אנו מדברים על כישורים, לעיתים מדובר על דבר מה ברור מאליו ולעיתים מדובר על דבר מה חמקמק יותר. יש אנשים שהספיקו לגלות כישורים עוד במהלך תקופת בית הספר או הצבא ויש שמתחבטים עד גיל מבוגר יחסית בשאלה "במה אני טוב?" מי שזקוק לסיוע בתשובה על השאלה הזאת, יכול להיעזר במבחני הכוון מקצועיים, שמסייעים לגלות את הכישורים ואת הנטייה של כל אחד ואחד. בין היתר מקבלים תשובה לגבי נטייה טכנית, היכולת לעבוד עם אנשים וכדומה.
  • סביבת העבודה – היבט חשוב לא פחות בענייני קריירה הוא מאפייני סביבת העבודה המודרנית. ניתוח סביבה זו, שמאופיינת בשינויים תדירים, יסיע גם הוא לבחירה במסלול הלימודים שיוכל לקדם את הקריירה העתידית. אם בעבר, למשל, סביבת העבודה הייתה של מקומות עבודה קבועים, לטווח ארוך, הרי שכיום מצב זה רחוק מהמציאות. סביבת העבודה של היום הרבה יותר דינאמית וטכנולוגית.


כמה מרוויחים

ניתוח סביבת העבודה בשילוב עם הכישורים האישיים, יכול להעלות סוגים שונים של מקצועות אפשריים. המקצועות השונים נבדלים אלה מאלה לא רק בהיותם מסורתיים או טכנולוגיים, טכניים או כאלה שמצריכים יותר מיומנויות חברתיות, ניהוליות, או שיווקיות. הבדל חשוב נוסף הוא זה שנמדד במונחי שכר. גם אם הדבר נראה חומרני מעט, אין ספק שחשוב לתת את הדעת ליכולת להתפרנס בכבוד וגם למעלה מזה, עוד לפני שמתחילים ללמוד. רבים משקיעים בלימודים זמן רב וגם כסף רב, ולכן מדובר בשאלה חשובה ביותר.
לסיכום, ההחלטה מה ללמוד נשענת של כמה היבטים חשובים – כישורים, סביבת העבודה ויכולת להתפרנס בכבוד. לכל ההיבטים הללו חשיבות רבה שיכולה לסייע בקבלת החלטה טובה.

אין תגובות:

פרסום תגובה