בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 12 בספטמבר 2013

מוסדות המציעים לימודי הוראה

לימודי הוראה הפכו בשנים האחרונות יותר פופולאריים ולמעשה, לאחר תקופה שבה הביקוש למסלולי לימודי החינוך היו מעט אטרקטיביים פחות הגענו לתקופה שבה הכל חוזר לבסיס. אנשים מתחילים להבין שוב כמה תחום ההוראה הוא תחום חשוב ומרתק וכיום הרבה יותר אנשים מבצעים את הבחירה של פניה לתחום ההוראה בחייהם המקצועיים.

בארץ ניתן למצוא כמה מרכזי לימוד המציעים לימודי הוראה כאשר את אלה ניתן לחלק לאוניברסיטאות ולמכללות.

כמה מילים על לימודי הוראה

לימודי הוראה אורכים פרק זמן של ארבע שנים בסך הכל כאשר שלושת השנים הראשונות מיועדות להשלמת תואר אקדמי והשנה הרביעית מיועדת להשלמת רישיון ההוראה המותיר עיסוק בהוראה בפועל ומהווה את אשרת ההצטרפות למשרד החינוך. במסגרת הלימודים יוכל לבחור הסטודנט את המסלול שלו שנתון לבחירה. הסטודנט יוכל לבחור ללמוד חינוך כיתה בלבד או לצרף לכך לימודי התמחות במקצוע ספציפי או שיוכל לבחור ללמוד רק הוראה של מקצוע ספציפי בלבד.

במסגרת הלימודים יתבקש הסטודנט להשלים סטז' שבמסגרתו הוא ילמד בכיתה במשך כמות שעות ידועה ומוגדרת מראש במטרה ליישם את הלימודים העיוניים שאותם עבר ועדיין. ההתנסות המעשית מהווה אלמנט קריטי בהכשרתו של המורה לעתיד והיא נעשית תוך תמיכה מלאה של מוסד הלימודים ושל המערכת כולה.

מדוע עדיף ללמוד במכללה?

אנשים רבים מתלבטים בין לימודי הוראה באוניברסיטה לבין לימוד הוראה במכללה. למעשה התשובה על כך היא די ברורה. הן עבור מי שרוצה ללמוד לימודי הוראה מההתחלה והן למי שמעוניין לעשות הסבה מקצועית מהירה ויעילה- מכללה תעניק את הפתרון הטוב יותר.
למעשה בשנים האחרונות אפשר לראות כי מכללות מציעות סביבת לימודים ותנאים טובים יותר מהאוניברסיטה בכל תחומי הלימוד השונים, אך הדבר נכון במיוחד בכל הנוגע ללימודי הוראה.

  • תנאי קבלה גמישים יותר- באופן כללי וגם בלימודי הוראה תנאי הקבלה הם גמישים יותר מה שמקל מאד על התהליך ומקצר אותו.
  • סביבת לימודים- בעוד שבאוניברסיטאות הכיתות עמוסות בסטודנטים והתמיכה שמתקבלת על ידי המרצה או המתרגלים היא מאד מוגבלת, במכללה תנאי הלימוד הם הרבה יותר אישיים. הכיתות קטנות יותר, היחס אישי יותר והמרצים נגישים יותר. לעובדה הזאת יש השפעה ישירה על ההצלחה בלימודים, על סיכויי הסיום ועל האווירה באופן כללי.
  • הסבה מקצועית- באוניברסיטאות בדרך כלל אין אפשרות של הסבה מקצועית ואקדמאים שמעוניינים לעשות את המעבר לתחום החינוך. משמעות הדבר היא שאדם שהוא בעל השכלה אקדמית שיבקש לעבור לתחום החינוך ולקבל את התעודה שלו מהאוניברסיטה יצטרך, בדרך כלל, להשלים את כל הלימודים מההתחלה, לבטח אם התואר הקיים שלו התקבל ממכללה. לעומת זאת, מכללות אשר מעניקות הכשרה בתחום החינוך יאפשרו לאקדמאים לעשות הסבה תוך השלמת תעודת הוראה בלבד ולכל היותר השלמת קורסים שונים שחסרים לאקדמאי.


אין תגובות:

פרסום תגובה