בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שני, 9 בספטמבר 2013

כרטיס הכניסה לקריירה שלך בחינוך

אם תחום החינוך מעניין אותך ואתה רוצה לקחת בו חלק, קיימות דרכים לעשות זאת, דרכים שתוכלנה לעזור לך להיכנס לתחום המרתק הזה. לא משנה באיזה תפקיד מדובר, תעודת הוראה יכולה לעזור לך לא מעט ולהיות כרטיס הכניסה לקריירה שלך בחינוך. ואם אתה מגיע מתחום אחר, תוכל לקחת חלק במסלול מיוחד, המוצע על ידי מכללות ואוניברסיטאות שונות, מסלול של הסבת אקדמאים להוראה.

מסלול של הסבת אקדמאים להוראה

בין אם אתה מגיע מתחום ההיי טק או מכל תחום אחר, והחלטת לשנות כיוון ולהצטרף לעולם החינוך, מוצע לך מסלול מיוחד במסגרות השונות, מסלול של הסבת אקדמאים להוראה. מסלול זה, אותו תוכל למצוא במכללות השונות בארץ וגם בחלק מהאוניברסיטאות, מספק לך את כל הכלים הנדרשים לתחום החינוך ולתפקידים שונים בו. במסגרת מסלול זה תוכל לקבל תעודת הוראה וללמד את ילדי בית הספר במקצועות השונים. תוכל להיות מורה בבתי הספר היסודיים, בבתי הספר העל יסודיים או אולי בתיכונים. תוכל להתמקד בהוראת המתמטיקה, הוראת לשון, הוראת ספרות או כל תחום אחר שמעניין אותך ובו תרצה להתמקד.

מסלול של תעודת הוראה

על מנת להשתלב במערכת החינוך עליך להיות בעל תעודת הוראה. אם בחרת במסלול של הסבת אקדמאים להוראה או אם יש לך תואר ראשון בחינוך או בכל תחום אחר, תוכל לבחור במסלול מיוחד, במסגרתו ניתן לקבל תעודת הוראה. מסלול זה מכשיר את כל מי שרוצה לקחת חלק בתחום החינוך וחושף אותו אל התכנים הרלוונטיים לתחום. פעמים רבות הוא משולב במסגרת התואר הראשון על מנת לאפשר לסטודנטים הלומדים את התואר להשתלב, בתום לימודיהם, אם ירצו, במערכת החינוך ולהפוך למורים. את תעודת ההוראה אפשר לקבל במכללות וגם באוניברסיטאות המציעות מסלולים מיוחדים אלה ובדרך כלל מדובר במסלול של שנת לימודים אקדמאית.

כיצד לבחור את המסלול המתאים

ניתן לראות כי קיימות דרכים שונות להשתלב בתחום ההוראה, דרכים שתספקנה לך את כרטיס הכניסה אל התחום. אם זו הפעם הראשונה שבה אתה נתקל בהן ומתלבט באיזו אפשרות לבחור, חשוב שתבחן היטב את האפשרויות הקיימות, תוך התייעצות עם נציגים מכל אחד מהמסלולים. פעמים רבות ניתן להגיע אל המכללות או אל האוניברסיטאות במסגרת יום פתוח שבו נחשפים אל המסלולים הקיימים ואל מערכי השיעור המוצעים בכל אחד מהם. זוהי דרך נפלאה עבורך לבדוק האם ועד כמה המקום עצמו מתאים לך, האם המסלול אכן מציע לך את כל מה שצריך כדי לקחת חלק בעולם החינוך ולהיות מורה והאם רמת הלימודים שבמקום אכן גבוהה ומספקת. כדאי לך גם להתייעץ עם תלמידים שסיימו את הלימודים במסלולים אלה ובאותה מסגרת לימודית ולבדוק מולם האם היו שבעי רצון מכך, האם נהנו מהלימודים והאם אכן הצליחו להשתלב בתחום זה.

אין תגובות:

פרסום תגובה