בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 8 באוגוסט 2013

טיפים לאיתור מלגות לימודים לסטודנט המתחיל

נרשמתם ללימודים, ברכתנו! לצד ההתרגשות מגיעה גם ההצטיידות ומעל הכל, מחלחלת ההבנה כי מדובר בתקופה אשר תשאב מכם לא רק אנרגיות עם לימודים וחרישות למבחנים אל תוך הלילה עם המון קפה חזק, אלא גם תקופה אשר תצרוך לא מעט משאבים כלכליים. על אף שמרבית הסטודנטים עובדים במהלך התואר והלימודים, המשכורת לרוב נועדה לכסות את ההוצאות היום יומיות דוגמת שכר הדירה, המזון, הנסיעות וכו'.

ומה לגבי שכר הלימוד? שכר הלימוד השנתי לרוב מהווה את ההוצאה הגדולה והגבוהה ביותר של כל סטודנט. ברי המזל שזכו ל"פטור" (הורים ו/או סבים ששילמו את שכר הלימוד) אינם רבים, ולכן הדרך הטובה והיעילה ביותר להקל על תשלום שכר הלימוד היא באמצעות מלגות. כל מה שרציתם לדעת על מלגות ואיתורן במאמר שלפניכם.

סוגי המלגות

יש לא מעט גופים המעניקים לסטודנטים מלגות, גופים ציבוריים כגון מועצות מקומיות ועיריות, גופים ממשלתיים כגון מלגת יושב ראש הכנסת ושאר משרדים ממשלתיים, חברות פרטיות, קרנות צדקה, עמותות והרשימה היא אינסופית. ההבדל בין המלגות המוצעות הוא כמובן סכומן והקריטריונים בהם יש לעמוד על מנת להיות זכאים למלגה. כאמור, יש לא מעט מלגות לתואר אקדמי המוצעות מדי שנה לקהל הסטודנטים.

הבדל נוסף בין המלגות השונות הוא כמובן סיווגן. ישנן מלגות המוענקות לסטודנטים אשר ביצעו עבודת התנדבות דוגמת פר"ח, מלגות אשר ניתנות בעקבות מצב הסטטוס, הדוגמא הטובה ביותר לכך היא מלגות לימודים המוענקות לעולים חדשים. ישנן מלגות הצטיינות המוענקות מטעם המוסד האקדמי בו אתם לומדים, מלגות מחקר המוענקות לסטודנטים חוקרים על מנת שימשיכו במימון, מלגות המוענקות על פי מצב סוציו-אקונומי ומקום מגורים ועוד. כיצד תדעו לאתר את המלגות המתאימות לכם וכיצד לכתוב ולהגיש את הבקשה?

איתור המלגה המתאימה לכם

ראשית כל נתחיל ונאמר כי בנושא הגשת הבקשה למלגה, מומלץ ורצוי לשלוח כמה שיותר בקשות. אין הכוונה לשלוח "על עיוור" לכל מלגה קיימת אלא לאחר שבדקתם את הקריטריונים של כל מלגה מוצעת וגם אם אינכם בטוחים, פשוט תשלחו! במקרה הגרוע תקבלו תשובה שלילית, אך אין זה מזיק לנסות.

מומלץ לערוך רשימה מסודרת של כל המלגות להם אתם מעוניינים להגיש בקשה וזאת לאחר שביצעתם חיפוש קפדני ברשת והעליתם על חכתכם כמות נכבדה של קרנות וגופים המציעים מלגות, כאשר אתם עומדים בקריטריונים הרלוונטיים (למשל סוג לימודים, שנת לימודים, מצב כלכלי וכו'). לאחר מכן מגיע שלב הכנת הבקשה. לאחר שמילאתם את הטפסים הרלוונטיים, מומלץ בחום לצרף מכתב אישי מודפס חתום על ידכם בו אתם מפרטים את הסיבות אשר הניעו אתכם להגיש בקשה למלגה. הקפידו לצרף את כל המסמכים הרלוונטיים על מנת שלא לגרום לבקשה להידחות וכמובן הקפידו במיוחד על הגשת ושליחת הבקשה במועד הנקוב. כל הטיפים הללו מגדילים באופן משמעותי את סיכויים לקבל את המלגה המיוחלת. בהצלחה!

אין תגובות:

פרסום תגובה