בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 25 באוגוסט 2013

מידע על לימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות

תואר ראשון במדעי ההתנהגות הוא אחד התארים המבוקשים בישראל, מכיוון שהוא משלב תחומי לימוד מגוונים המעוררים עניין רב וגם מכיוון שמדובר על תואר אקדמי עם תנאי קבלה לא מחמירים ומהלך לימודים נוח, והכי חשוב מעניין. תוכנית הלימודים לתואר ראשון מסוג זה מורכבת משלושה תחומי לימוד עיקריים; פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה. בנוסף, לימודים אלו כוללים תחומים נוספים הקשורים לחקר האדם ולקשר שבין החברה לפרט שחיי בה. מגמות ותהליכים חברתיים כלולים אף הם במסלול הלימודים לתואר ראשון במדעי ההתנהגות.

קורסים שלומדים במהלך התואר במדעי ההתנהגות

תואר ראשון במדעי ההתנהגות מעניק לסטודנטים ידע רב בנוגע לתיאוריות חברתיות ומדובר על אחד מתחומי הלימוד המרתקים שחושף את הסטודנט גם לנושאים כמו אומנות, פילוסופיה והיסטוריה, כל זה על מנת להבין את מורכבותו של האדם ושל החברה שבה הוא חיי את חייו. במסגרת תואר זה לומדים אודות התהליכים הפסיכולוגיים והסוציולוגיים אשר מבנים את חיינו ומשפיעים על אישיותנו. תוכנית הלימודים בתואר זה משתנה ממוסד לימודים אחד לאחר, אך במרבית המוסדות שנת הלימודים הראשונה מוקדשת בדרך כלל ללימודי היסודות ולכן במהלך השנה הזאת סטודנטים לומדים את קורסי החובה. בשנה השנייה נכנסים לתמונה קורסי בחירה שמיועדים להרחבת האופקים האישיים והמקצועיים ובשנה השלישית כל סטודנט מתבקש לבחור תחום התמחות שמעניין אותו. למעשה תואר זה מציע לסטודנט המתלבט את הטעימה מכל התחומים המרכיבים את מדעי ההתנהגות והחברה.

היכן ניתן ללמוד תואר ראשון במדעי ההתנהגות ולמי זה מתאים

את התואר הראשון במדעי ההתנהגות ניתן ללמוד היום בכל מכללה פרטית או ממשלתית וגם בכל האוניברסיטאות והמוסדות האקדמיים שפועלים בישראל. התואר מיועד עבור מי שמעוניין לגבש תפישה מקצועית רחבה המבוססת על התיאוריות במדעי ההתנהגות, הרוח והחברה ועבור מי שמעוניין לפתח כושר העמקה במסגרת אקדמית. אם הרחבת האופקים, העשרה תרבותית ותהליך של צמיחה אישית מעניינים אתכם, הרי שתיהנו ללמוד לתואר זה ותפיקו מהלימודים עניין רב. אפשרות ללמוד תואר זה במסלול חד או דו חוגי תאפשר למעוניינים לשלב בין המדעים המדויקים למדעי ההתנהגות, להשיג את השילוב המושלם להשכלה אקדמית שתקדם אותם הן ברמה האישית והן ברמה המקצועית.

מהם תנאי הקבלה ואפשרויות התעסוקה לאחר סיום התואר

תנאי הקבלה לתואר ראשון במדעי ההתנהגות משתנים אף הם ממוסד אחד לאחר וכל שנה מתפרסות הדרישות העדכניות. לרוב מדובר על דרישה לממוצע ציוני בגרות שתעמוד על 80 ועל ציון פסיכומטרי מעל 450. בעלי תואר ראשון במדעי ההתנהגות יוכלו להשתלב בעבודה בגופים פוליטיים, כלכליים וטכנולוגיים וגם בארגונים העוסקים באכיפת חוק. בנוסף, בעלי התואר במדעי ההתנהגות יוכלו להשתלב גם במגוון מסגרות חינוך ויהיו מבוקשים מאוד בענף הרווחה. תואר ראשון במדעי ההתנהגות פותח בפניכם ריבוי הזדמנויות, מה שיאפשר לכם להשתלב בשוק העבודה בתחומי ייעוץ ארגוני, משאבי אנוש, כוח אדם וגם בתחומים טיפוליים שונים.

אין תגובות:

פרסום תגובה