בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 8 באוגוסט 2013

לימודי הסמכה לסוכן ביטוח - מה הם כוללים?

תחום הביטוח הוא אחד התחומים המעניינים והבטוחים ביותר מבחינת תעסוקה עתידית והכנסה יפה. מאמר זה יגולל בפני הקוראים הכל אודות לימודי ההסמכה לקבלת רישיון סוכן ביטוח ומה הן הבחינות והתהליך אותם צריך לעבור עד קבלת רישיון סוכן ביטוח מורשה.

לימודי הסמכה אקדמאיים

המסלול הראשון הוא מסלול אקדמאי לתואר ראשון. כאן הסטודנט יידרש ללמוד שלוש שנים. בשלב הראשון של הלימודים הוא יצטרך להשלים את לימודי מבואות החובה בכלכלה, נושאים משפטיים שונים, ביטוחי חיים, ביטוח צד ג', ביטוחים מקיפים, סטטיסטיקה וכמובן כל המבואות בסיס של תחום הביטוח. סטודנט יוכל לעבור לשנה השנייה של הלימודים רק אם הוא יצליח לעבור את כל מבואות החובה. בשנה השנייה הוא ילמד קורסים ספציפיים בהרחבה, כמו למשל עולם הביטוחים המקיפים, דיני חוזים, תחום הבריאות ועוד. בשנה השלישית הוא ילמד קורסים מורחבים לגבי ביטוחים אלמנטאריים, כמו למשל ביטוח צד ג', ביטוח מקיף לרכב ועוד וכן קורסים מורחבים בתחום ביטוחי החיים. המסלול האקדמאי יכין את הסטודנט לבחינות ההסמכה של סוכן ביטוח וכן יזכה אותו בתואר ראשון.

לימודי הסמכה- לימודי תעודה

יש אנשים עם תואר אקדמאי אשר אינם מעוניינים להתחיל וללמוד לתואר אקדמאי נוסף. בנוסף, יש רבים אשר מעוניינים להשתלב בעולם הביטוח כמה שיותר מהר. אלו מעדיפים להירשם אל קורסים ייעודיים בתחומים מסוימים של הביטוח, כמו למשל קורס ביטוחי רכב הכולל מידע מקיף אודות ביטוחי צד ג' לרכב, ביטוחים מקיפים וביטוחי חובה. חשוב לדעת כי לימודי תעודה תמיד יכשירו את הסטודנט לתפקד כסוכן ביטוח אך ורק בתחום הקורסים אותם הוא למד. היתרון כאן הוא שניתן לעבוד וללמוד במקביל, שכן ניתן להירשם אל קורסים אלו במתכונת ערב מספר פעמיים בשבוע והם אורכים כ- 120 שעות סך הכל. בסיום הקורס ולאחר שעמד בכל ההתחייבויות של הקורס יקבל הבוגר תעודה המעידה כי הוא סוכן ביטוח מסוג מתמחה. כיוון שרוב האנשים מעוניינים לתפקד כסוכני ביטוח מורשים הם נרשמים לאחר סיום הקורס לבחינות מיוחדות שנכתבו על ידי אגף הפיקוח על הביטוח. רק לאחר הצלחה בבחינת ההסמכה של הממונה על הביטוח, בחינות גמר וכן תקופת התמחות של חצי שנה, אותו בוגר יקבל תעודת סוכן ביטוח מורשה.

חשוב לוודא- לימודים ובחינות

כל אדם אשר מעוניין לקבל הסמכה של סוכן ביטוח יצטרך וודא כי הוא אכן נרשם אל מוסד בעל מוניטין אשר מעסיק מרצים בעלי שם ותוכנית לימודים המאושרת על ידי המפקח על הביטוח. בנוסף, תמיד רצוי לבדוק כמה מן הבוגרים של אותה מכללה עברו בהצלחה את בחינות ההסמכה לאחר סיום הקורס. דבר זה יספק מדד לאיכות המרצים והעברת הנושאים החשובים באותה מכללה. חשוב לדעת כי הבחינות לרישיון סוכן ביטוח מתקיימות רק פעמיים בשנה ולכן חשוב מאוד להתאים את הלימודים למועדי הבחינות ולהירשם בזמן.

אין תגובות:

פרסום תגובה