בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום חמישי, 8 באוגוסט 2013

מה צריך ללמוד כדי להיות יועץ משכנתאות

יועץ משכנתאות מוצלח הוא אדם בעל ידע רב בתחום הבנקאות, הכלכלה וההלוואות. בנוסף, הוא חייב להיות אדם בעל כישורי תקשורת נפלאים אשר יאפשרו לו ליצור דו שיח מוצלח עם לקוחותיו ועם הגורמים איתם הוא מנהל משא ומתן.

ייעוץ משכנתאות- חשוב לדעת

טרם מחליטים להירשם אל לימודי ייעוץ משכנתאות או ליתר דיוק טרם מחליטים באם תחום זה יהיה תחום העיסוק העתידי, חשוב לדעת מספר דברים מהותיים וזאת על מנת להגיע להכרעה הנכונה:

  • השכלה- קורס ייעוץ משכנתאות הוא קורס קצר אשר בדרך כלל מתנהל במתכונת פרטית במכללות שונות בארץ. נכון להיום רבים מעוניינים להשתלב בבנקים בתור יועצי משכנתאות מתחילים וכן בחברות חוץ בנקאיות המעסיקות יועצים פרטיים. הדרישה הגדולה הולידה תחרות בריאה והמקומות אשר קולטים את היועצים בדרך כלל מסתכלים גם על נתוני השכלה מעבר לקורס הייעוץ, דהיינו, האם לאותו אדם המנסה להתקבל לתפקיד יש בגרות מלאה ותואר ראשון בתחום כלשהו.
  • מוניטין- בחירה נכונה של המוסד הלימודי יכולה לעזור במידה ניכרת לבוגר למצוא עבודה לאחר סיום הקורס. אם מדובר על מכללה אשר מעסיקה מרצים בעלי שם ומקיימת שיתופי פעולה פורים בתחומים שונים עם חברות המעניקות גם שירותי ייעוץ משכנתא, הסיכוי של הבוגר להשיג עבודה טוב יותר מאשר לבוגרים במכללות עלומות שם.
  • עלויות- יש לקחת בחשבון כי טווח המחירים רחב וזאת משום שמדובר בדרך כלל על קורסים במתכונת פרטית.


נושאי לימודים חובה

ישנם מושגים ונושאים רבים אותם יש לדעת על מנת להפוך ליועץ משכנתא, כמו ריבית משכנתא, ביטוח משכנתא ועוד. חשוב לקחת בחשבון כי לקיחה של הלוואת משכנתא מהבנק היא אחת מההוצאות הגדולות והמשמעותיות שכל לווה עושה. פעולה זו תשפיע על חייו של הלווה, שכן הוא יצטרך לעמוד בתשלומים החודשיים לאורך שנים. יועץ משכנתא הוא המומחה עליו מסתמכים אנשים אשר מעוניינים לקחת משכנתא, הוא זה שבקיא במושגים השונים של עולם המשכנתאות, בתהליכים השונים, בבניית תמהיל מצוין לכל לקוח ועוד. יועץ משכנתא מקצוע הוא אותו אדם שיחסוך ללקוחות שלו סכומים ניכרים של כסף וזאת על ידי כך שהוא יעזור להם לבחור במסלול הנכון. לכן, חשוב שהיועץ יהיה בקיא בנושאים הבאים:

  • ריבית משכנתא- ריבית משכנתא משפיעה בצורה ניכרת על סכום ההחזר החודשי לבנק. חשוב לבחור במסלול הריבית הנכון לבני הזוג על מנת ליהנות מריביות נמוכות או בטוחות אשר יאפשרו ללקוח לתכנן את חייו בחוכמה.
  • הלוואות ומשכנתאות- יועץ משכנתא ילמד אודות כל סוגי ההלוואות והמשכנתאות והמסלולים השונים המוצעים ללקוחות מסוגים שונים.
  • מילון- היועץ ילמד את כל המושגים הקשורים אל עולם ההלוואות, המשכנתאות, הכלכלה.
  • תמהיל- הוא ילמד כיצד לבנות תמהיל נכון לכל אחד.
  • בירוקרטיה- הוא ילמד את כל הקשור אל תהליך לקיחת ההלוואות, משא ומתן עם הבנקים, בדיקות מקדימות שונות ועוד.


אין תגובות:

פרסום תגובה