בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שבת, 13 ביולי 2013

מה צריך בכדי להתקבל לתעשיית ההייטק?

עולם ההייטק מושך רבים אליו, הן בשל העניין הרב שבו והן בשל המשכורות הגבוהות שהוא מציע. מי שרוצה לקחת בו חלק חשוב שיצבור ניסיון רב בתחום וחשוב גם שתהיה לו תעודת המקצוע המתאימה. תואר ראשון במחשבים או תואר במנהל עסקים יכולים לקדם את המתמודדים על משרות בתחום ההייטק ובעיקר אם הינם כאלה הנחשבים גם למצטיינים. אילו מסלולי לימוד במסגרת תואר ראשון מומלצים למי שרוצה משרת הייטק בעתיד ולמה חשוב לשים לב כשבוחרים את המסלול הלימודי? על כך, במאמר הבא.

לימודי תואר ראשון במחשבים

מי שמחפש עבודה בתחום ההייטק, ירצה ודאי גם ליצור קשר עם חברת דרושים הייטק כדי למצוא את המשרה המתאימה לו. ומי שמחפש כבר תקופה ארוכה משרה בתחום הזה, יודע עד כמה לתואר שאותו הוא מחזיק ישנה חשיבות רבה. בכל שנה מתמודדים על כל משרת הייטק רבים מאד, המעוניינים להשתלב בתחום זה. מי שהוא בעל תואר ראשון במחשבים גדלים סיכוייו לקחת את המשרה. במסגרת לימודים אלה נחשפים לתחום המחשבים מכיוונים שונים ורוכשים מיומנויות רבות, הנדרשות לתחום ההייטק. בין אם מדובר בפיתוח תוכנות, או בכל אפשרות אחרת, הקורסים הנלמדים במסגרת לימודית זו מספקים ידע רב וחשוב ההכרחי לתחום.

לימודי תואר ראשון במנהל עסקים

גם לימודי תואר ראשון במנהל עסקים יכולים לסייע בקבלה למשרת הייטק ובמיוחד למי שרואה עצמו משתלב בתפקידים בכירים. במסגרת לימודים אלה נחשפים להתנהלותן של חברות בתחומים שונים, לרבות בתחום ההייטק ולומדים כיצד לנהל ולארגן אותן נכון. לימודי מנהל עסקים חושפים את התלמידים למנגנונים שונים ולשיטות ניהול ההכרחיות בחברות השונות, ולא פחות מכך גם בתחום ההייטק. בין אם מדובר בניהול פרויקטים, ניהול חברת הייטק או כל תפקיד בכיר, תואר בתחום זה מסייע באופן משמעותי למתמודד על המשרה.

למה לשים לב כשבוחרים את מסלול התואר הראשון

בין אם מדובר בתחום המחשבים או מנהל עסקים, אם אתם רוצים, בסופו של דבר, להתברג בתעשיית ההייטק חשוב שתבחנו היטב את מערך הלימודים, המוצע במסגרת התואר, ואת הקורסים הנלמדים בו. מומלץ לכם להגיע לפגישת ייעוץ מקדימה עם יועצים מטעם האוניברסיטה או המכללה ולבדוק מולם מהן האפשרויות הקיימות ומהי הדרך הטובה ביותר כדי להגדיל את הסיכוי להתקבל למשרת הייטק. בנוסף, כדאי גם לבחון את מודעות הדרושים השונות ולראות מה הן דרישות התפקיד ולאילו תארים זקוקים המועמדים. בדרך זו תוכלו לבחון את המסלולים המוצעים להם וגם לראות איזה מהם יכול להתאים לכם אם תרצו לזכות במשרת הייטק מעניינת.
בכל מקרה, הקפידו לערוך סקר שוק ולבדוק כמה אוניברסיטאות שונות ותארים שונים. לימודי תואר ראשון הם לימודים ארוכים (בין שלוש לארבע שנים) וסביר שלא תרצו לבזבז את זמנכם בלימודים שאינם מתאימים לכם. הקפידו לבחון היטב את האפשרויות כדי לבצע את הבחירה המוצלחת והנכונה.

אין תגובות:

פרסום תגובה