בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 30 ביוני 2013

לימודי חינוך לגיל הרך: חינוך דור העתיד

לימודי חינוך לגיל הרך נקראים גם לימודי גננות והם מיועדים להכשרה של אנשים שתחושת שליחות בוערת בתוכם. מטרתו של מסלול הלימודים הוא להכשיר אנשים בחינוך והוראה של ילדים בגילאים הרכים, תמיכה וליווי עד לכניסה למערכת החינוך בכיתות המתקדמות יותר.

למעוניינים בכך ישנם כמה מסלולי לימוד ביניהם המסלול הבסיסי של לימודי גננות לגילאים שהם עד 6, מסלול שמשלב בתוכו גם לימודי חינוך מיוחד שמותאם לקבוצות של חינוך מיוחד ומסלול שמותאם לחינוך עד גיל 6 + כיתות א' ו ב'. ישנם בתי ספר רבים שלא עושים את ההפרדה הרגילה של גן ובית ספר מכיתה א', אלא ההפרדה מגיעה לאחר כיתה ב' או ג', כלומר כיתות הגן וכיתות א' ו ב' נמצאות בנישה אחת והכיתות המתקדמות בנישה אחרת, כך המעבר לגדולים הופך להיות רך יותר עבור הילדים.

תוכנית הלימודים של המסלול


תפקידו של מסלול הלימודים הוא להעניק לסטודנט כלים עיוניים ומעשיים לעבודה בפרקטיקה, מה שאומר שתוכנית הלימודים מורכבת מקורסים עיוניים ומעשיים גם יחד.

במסגרת לימודי חינוך לגיל הרך תהיה התנסות בפועל בכיתות לימוד כך שהסטודנט יוכל לעבור הכשרה מעשית בזמן אמת מול הילדים.

מסלול הלימודים שאורך פרק זמן של ארבע שנות לימוד כולל קורסים רבים המתייחסים הן לילד והן למחנך עצמו. המטרה היא לאפשר לסטודנט להכיר את הילד כעצמאי ובתוך הסביבה שבה הוא מצוי. להבין לעומק את שלבי ההתפתחות שלו ואת הצרכים הנובעים מכל שלב בתהליך. שנת הלימודים הרביעית היא שנה מרוכזת שבמסגרתה הסטודנט לומד רק יום אחד בשבוע, זאת במטרה לאפשר לו להתחיל לעבוד בפרקטיקה, במקביל לסיום לימודיו.

השנים עצמן, במהלך הלימודים מחולקות בהתאם לשנות הלימוד של הילדים, כך שבשנה הראשונה נחשף הסטודנט לילדים רכים יותר, בשנה השניה לילדי גן טרום חובה ובשנה השלישית הוא נחשף לילדי גן חובה וכבר לומד לבנות תוכנית לימודים באופן עצמאי.

במסגרת הלימודים ילמדו קורסים שונים בהתפתחות הילד, הפסיכולוגיה שלו, חברה, שפה, חינוך מיוחד ועוד שלל של קורסים רלוונטיים.

הסטודנט יבחר מסלול התמחות שבמסגרתו הוא יתמקד במקצועות ספציפיים אותם יוכל ללמד, ביניהם ניתן למצוא תחומים כמו מקרא, ספרות, סביבה ועוד.

במהלך הלימודים יזכה הסטודנט לתמיכה מלאה לכל אורך הדרך, צוות מקצועי שילווה אותו בכל התהליך וכך גם תמיכה פרקטית יותר. למי שירצה, עומד לרשותו מערך של מלגות שיסיעו לממן את הלימודים.

בסיום מסלול הלימודים יוכלו להשתלב הבוגרים בגנים ובתי ספר וכך גם לפנות לדרך עצמאית ולפתוח גן ילדים פרטי. המעוניינים לפנות ליזמות נהנים מיתרון מובהק וזאת משום שלמרות שפתיחת הגן אינה מחייבת רשיון הוראה, אך מחייבת עבודה ונוכחות מלאה של מורה מוסמך, לכן מי שיש ברשותו את הרשיון וההכשרה הנדרשת נהנה מיתרון מעשי בעבודתו.

אין תגובות:

פרסום תגובה