בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 30 ביוני 2013

לימודי כלכלה ופיננסים - איזה ידע רלוונטי תרכשו?

אחד ממסלולי הלימוד האטרקטיביים ביותר כיום אלה הם לימודי כלכלה ופיננסים ומדוע? ראשית מאחר ומדובר על מסלולי לימוד שמייעדים את הבוגרים שלהם לתפקידים מהאטרקטיביים ביותר במשק, הן מבחינת תנאי ההעסקה והן מבחינת אפשרויות השכר. שנית, הידע שמוענק במסגרת לימודי כלכלה ופיננסיים הוא ידע חיוני למי שרוצה לדעת כיצד להתנהל נכון בשוק החופשי. גם מי שבוחר לעסוק במהלך הקריירה שלו בתחומים אחרים לחלוטין מבטיח לעצמו שליטה מלאה בכל מה שמתרחש באספקט הפיננסי של חייו. לימודי כלכלה ופיננסים מאפשרים לבוגרים להשתלב במערכות הבנקאיות בישראל, בחבות מסחר והשקעות, בתפקידי מחקר בחברות שונות, תפקידי פיתוח עסקי ומהווים פלטפורמה נהדרת ליציאה לדרך עצמאית למי שמעוניין בכך.

תוכנית לימודים


במסגרת לימודי כלכלה ופיננסים הסטודנט נחשף למגוון עשיר ביותר של תכנים רלוונטיים הן במישרין והן בעקיפין. הקורסים השונים כוללים קורסי מבוא במתמטיקה, סטטיסטיקה ומבואות שונים בכלכלה. בשנים המתקדמות יותר למדים תחומים צרים יותר כמו חשבונאות, בדיקה ובנייה של דוחות פיננסיים, מתן אשראי וחישובים שונים, מגמות, תאורויות ועוד.

בדרך כלל לימודי כלכלה ופיננסים יהיו בעיקר עיוניים ותאורתיים, יחד עם זאת לסטודנטים תהיה אפשרות לשלב גם לימודים מעשיים בתהליך, אלה יכללו לימודי מסחר, שימוש בתוכנות פיננסיות שונות ועוד.

לימודי כלכלה ופיננסים ניתן ללמוד כחוג עיקרי ובלעדי או שניתן לשלב אותם עם לימודי תחומים נוספים כמו חשבונאות, שיווק או מערכות מידע. בעיקרם, לימודי כלכלה ופיננסים נעשים במסגרת לימודי תואר ראשון, עם זאת, מי שמעוניין ללמוד לימודי תעודה בלבד יוכל להנות ממסלולים משיקים שונים שיעניקו גם הם ערך מוסף לא מבוטל.

ישנם תחומי עיסוק שונים בעולם הפיננסי שמצריכים רשיון, כך למשל יועצי השקעות. אדם שרוצה להיות יועץ השקעות, גם אם השלים תואר ראשון יתבקש לעבור בחינות והתמחות אלה יעניקו לו את ההסמכה המקצועית לעסוק בתחום כמנהל או יועץ השקעות.

מימון הלימודים


מימון הלימודים הוא לא עניין פשוט בעולם כולו ובארץ בפרט. מעבר לעלות הלימודים עצמם שעומדת על סכומים שבין 13 אלף ל 30 אלף שקלים בשנה יש להתחשב גם בהוצאות המחיה שלא נעלמות. לסטודנט יש מעט מאד זמן לעבוד בין השיעורים שאליהם הוא צריך להגיע להגשת העבודות ולתקופות הבחינות האינטנסיביות שמתרחשות אחת לשלושה חודשים.

מתן אשראי מורחב לטובת לימודים תהיה הדרך הטובה ביותר למימון שכר הלימוד והוצאות המחייה. הוא יאפשר מרחב נשימה ושקט נפשי שיוקדש ללימודים במקום לדאגות מניין להשיג את הכסף.

ישנם מסלולי מימון שונים המתמחים באפשרויות של מתן אשראי לסטודנטים ביניהם מסלולים ייעודיים למימון שכר הלימוד, אחרים מיועדים למימון הוצאות המחייה ועוד. במקביל ישנם הסדרים שונים המתייחסים לאופן וזמן החזר החוב. ישנם מסלולים שבהם החזר ההלוואה מתחיל מיד עם נטילתה ובמקרים אחרים לסטודנט יש הזדמנות להתחיל להחזיר את ההלוואה שנטל רק עם סיום לימודיו.

אין תגובות:

פרסום תגובה