בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שני, 3 ביוני 2013

לימודי זכוכית

בשנים האחרונות אנחנו עדים למהפך רציני ביותר בתחום הלימודים האקדמיים. מומחים מצביעים על שחיקה מסוימת במעמדם ובשכרם של המקצועות שעד לפני עשור נחשבו למבוקשים ביותר. בין היתר ניתן למנות את מקצועות הרפואה ואת מקצוע עריכת הדין על המקצועות בהם הדעיכה הזו מובהקת ביותר. כיום כבר פחות ופחות אטרקטיבי לעסוק ברפואה ובעריכת דין הודות לכך שהשוק מוצף באנשי מקצוע מהתחומים האלו ולעומת זאת מקצועות אחרים הולכים ונעשים יוקרתיים יותר.

אקדמיה או קורסים מקצועיים?

האינפלציה של בעלי מקצועות מסוימים התרחשה במקביל להיכחדות כמעט מוחלטת של בעלי מקצועות אחרים. וככל שישנם פחות אנשי מקצוע בתחום מסוים, כך ערכם עולה בשוק. מקצועות שבעבר לא נחשבו ליוקרתיים, היום נחשבים למבוקשים בצורה יוצאת דופן. על מקצועות אלו ניתן למנות למשל כוורנות ואינסטלציה. כמו כן ישנם מקצועות שכמעט נעלמים מן העולם ואלו שישכילו ללמוד אותם עוד היום, ייחשבו בשנים הקרובות לבעלי מקצוע נדירים ומבוקשים. כפי שהכותרת הסגירה, מדובר על בעלי מקצועות שעוסקים בעיצוב זכוכית.

האמנות הנכחדת של יצירה בזכוכית

הזכוכית היוותה מאז ומעולם חומר גלם מקובל לאמנים מתחומים שונים. כיום ישנם מספר מצומצם של מוסדות לימוד שבהם ניתן לרכוש את הידע העתיק של ניפוח זכוכית ליצירת כדים, כוסות ויצירות אמנות שכולן על טהרת הזכוכית. כמו כן ניתן ללמוד את אמנות הוויטראז'ים העתיקה שליחה לא נס מעולם, את אמנות יצירת החרוזים מזכוכית, את אמנות הפיוזינג, המוזאיקה ועוד.
במהלך הקורסים השונים לומדים התלמידים על סוגי הזכוכית השונים הקיימים (TGK, Bullseye, Desag, Vidriarte ועוד), על טכניקות העבודה השונות (פיסול בזכוכית חמה, ניפוח זכוכית, פיוזינג, צביעת זכוכית ועוד) וכמובן גם חומר תיאורטי רב על ההיסטוריה של הזכוכית ועל אמני הזכוכית הגדולים לדורותיהם, הכל לפי רצון התלמידים ולפי הרכב תכנית הלימודים.

כמה זה עולה לנו?

טווח המחירים של הקורסים השונים רחב ודינמי ביותר. חשוב לדעת שישנם מקומות בהם ניתן להשתמש בפיקדון הצבאי כדי ללמוד את אמנות הזכוכית. בנוסף לימודי ויטראז' מוכרים לעתים לצורך גמול השתלמות וישנם אפילו אמנים מסוימים שמוכנים ללמד את האמנות שלהם בתמורה לעבודות שונות. זו למעשה הייתה טכניקת הלימוד הקדומה בה האמנים התחילו את דרכם כשוליות בבתי מלאכה או יצירה ולאט לאט רכשו את המקצוע תוך כדי עשייה ויצירה, התבוננות והתנסות.

למי מיועדים הקורסים השונים?

הקורסים השונים באופן עקרוני מיועדים לציבור הרחב. עם זאת, את המרב יפיקו אנשים עם נטיות אמנותיות מובהקות. כמו כן כל אמן שמעוניין להוסיף לסל הכלים שלו יצירה בזכוכית, מוזמן להתנסות בלימודים אלו. מעבר לכך כל מי שאי פעם הוקסם מעבודותיו של צ'יהולי או מהוויטראז'ים המעטרים את הכנסיות האירופאיות וכל מי שרוצה ללמוד לימודי תעודה ברוח שונה, מוזמן להתנסות לימודי זכוכית באחד מהמוסדות המוכרים בתחום זה.

אין תגובות:

פרסום תגובה