בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 5 במאי 2013

תואר שני – על שום מה?

תואר שני מהווה כיום תנאי כמעט הכרחי להתקדמות בקריירה ובחיים האישיים. ריבוי מוסדות ההשכלה הגבוהה, ההשקעה בחינוך והיצע הדיסיפלינות המציעות תואר ראשון הגדילו באופן משמעותי את מספר הסטודנטים אשר בוחרים במסלול אקדמי. בנוסף, תואר שני מייצר יתרון בשוק התעסוקה. לאחר הלימודים בתיכון, השירות הצבאי והתואר הראשון יכול תואר שני במקצועות מסוימים לעזור בקבלת קידום ומשרות חדשות. הסיבות הפונקציונאליות הללו חיזקו את הצורך בתואר שני וכיום ניתן לראות יותר ויותר אנשים המתעניינים בנושא.

אופי הלימודים והייחודיות של תואר שני

אחת ההחלטות החשובות ביותר לגבי תואר שני היא אופי מסלול הלימודים. חשוב לזכור כי בניגוד לתואר ראשון, תואר שני נלמד בדרך כלל בגילאים יחסית מאוחרים. סטודנטים לתואר ראשון אינם זקוקים לתיאום בין לוח הזמנים של מוסד הלימודים לבין העבודה והמשפחה. לעומת זאת, בתואר שני השיקולים הללו הם פקטור מרכזי. המוסדות להשכלה גבוהה בישראל מבינים זאת ומציעים לסטודנטים תואר שני במגוון תחומים. כדאי להתעניין בנושא ולקבל מידע נוסף בהתאם לצרכים.

מדוע זוכה תואר שני בהוראה להצלחה רבה?

תואר שני לא חייב להיות המשך של התואר הראשון. לעיתים קרובות התואר השני מספק הזדמנות להחליף תחומי עניין או להיחשף אל תחומים חדשים. כך לדוגמא זכה התואר השני בהוראה להצלחה רבה. סטודנטים מדיסיפלינות רבות מתעניינים לגבי תואר שני בהוראה כאמצעי להחלפת קריירה. במהלך תואר שני בהוראה נלמדים נושאים כמו חינוך, הקניית מיומנויות, טיפול בילדים ובני נוער ועוד. ניתן להתחיל תואר שני בהוראה במקביל לעבודה בתחום אחר ולעבור למשרת הוראה לאחר סיום הלימודים.

מסלולים נוספים בתכנית להכשרת מורים ומחנכים בישראל

תואר שני בהוראה הוא חלק מתכנית חדשנית שמטרתה להכשיר מורים ומחנכים בעלי כישורים אקדמיים. לצד התואר בהוראה ניתן לבחור בין היתר תואר שני בייעוץ חינוכי, תואר שני בהערכה ותכנון לימודים, תואר שני בחינוך לאמנות, תואר שני בליקויי למידה, תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך או תואר שני בקידום נוער בסיכון ומצוקה. המשותף לכל סוגי התארים הללו הוא שילוב הלימודים בקבלת תעודת הוראה. המשמעות היא שלאחר לימודי תואר שני בהוראה ניתן להתחיל בתחום העיסוק ללא המתנה לאישורים מיוחדים. תכנית זו מיועדת לבעלי תואר ראשון בתחומים כמו מדעי הרוח, החברה, מדעים מדויקים ומדעי החיים.

נצלו את היכולות הנרכשות במהלך התואר השני

תואר שני נועד על מנת לפתח בצורה מקצועית ואקדמית את בעלי התואר הראשון. רבים מנצלים את היכולות הנרכשות במהלך התואר השני למען עיסוק בחינוך, לעומת אחרים המתרגמים את הכלים שקיבלו לצורך התערבות בשוק הפרטי, המוסדי או הציבורי. איך שלא בוחנים את הסוגיה, המסקנה לגבי תואר שני היא זהה: מדובר על צעד חשוב ומומלץ אשר מספק פרספקטיבה חדשה על תחומים רבים וביניהם גם הוראה.

אין תגובות:

פרסום תגובה