בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום שלישי, 28 במאי 2013

אילו מסלולים של לימודי תואר ראשון הם המבוקשים ביותר בישראל?

מידי שנה, נרשמים עשרות אלפי סטודנטים חדשים למסלולים שונים של לימודי תואר ראשון. כיום, אפשר לעשות תואר ראשון בתחומים מגוונים מאד, ובעצם כל אדם יכול למצוא תחום שאליו הוא מתחבר. עם זאת, ישנם אנשים שעדיין מתלבטים מה כדאי להם ללמוד. לפעמים, כדאי פשוט להסתכל מהם המסלולים המבוקשים ביותר של לימודי תואר ראשון בישראל. ההיגיון אומר כי המסלולים המבוקשים ביותר - הם אלו שטומנים בתוכם את הפוטנציאל הגבוה ביותר לסטודנט. אנו נראה כי לעתים קרובות זה נכון, ולעתים יש בכך משהו עמוק יותר. אז מהם המסלולים המבוקשים ביותר בארץ?

הרשימה של התארים המובילים

להלן הרשימה של מסלולי לימודי תואר ראשון המבוקשים ביותר בישראל, נכון לשנים 2010-2012:
לימודי ניהול ומנהל עסקים - לימודים אלו צועדים בראש כבר מספר שנים. ניתן להסביר את הפופולריות של מסלול זה, בין השאר בזכות העובדה שבעשור האחרון נפתחו מכללות רבות, אשר מציעות כמעט תמיד מסלול של לימודי תואר ראשון בניהול ומנהל עסקים. כמו כן, מכיוון שניתן לשלב את התארים הנ"ל במסלול דו-חוגי עם ארים נוספים, הדבר הופך אותם לנחשקים במיוחד.
לימודי משפטים - מאז ומתמיד המקצוע של עריכת דין היה נחשב למקצוע יוקרתי, ומבחינה זו אין שינוי בשנים האחרונות. מספר האנשים שנרשמים על לימודי תואר ראשון בפקולטה למשפטים רק הולך ועולה עם השנים, גם באופן מוחלט וגם באופן יחסי. יש לשים לב כי לאחרונה התריע שר הכלכלה כי יש בישראל אף יותר מידי עורכי דין. עם זאת, מי שמצליח לעשות חיל בתחום - יכול להיכנס לתחום מרתק ורווחי מאד.
מדעי המחשב ומקצועות המחשב - תחום שהפך להיות פופולרי במיוחד בעשורים האחרונים הוא התחום של מדעי המחשב. בתוך זה ניתן לציין גם את המסלולים של הנדסת תוכנה, אשר לעתים משולבים עם תואר במדעי המחשב. תואר ראשון במדעי המחשב כמובן פותח דלתות רבות לתעשיית ההייטק הישראלית - שנחשבת לרווחית במיוחד.
פסיכולוגיה ומדעי ההתנהגות - הסיבה לכך שרבים ניגשים למסלול של תואר ראשון בפסיכולוגיה, הוא מכיוון שמקצוע הפסיכולוג נחשב ליוקרתי מאד, וגם השכר הוא גבוה למדי. עם זאת, יש לקחת בחשבון כי מי שמסיים לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה עדיין לא יכול לעסוק בתחום. לצורך כך, יש לסיים בהצלחה לימודי תואר שני וגם לעמוד בבחינות מתאימות. לכן, כדי להתקבל לתואר שני יש לשמור על ציונים גבוהים בתואר הראשון.

ומה מושך אתכם?

אין ספק שהמקצועות שציינו כאן, יכולים לסייע לכם בחיפוש הכיוון שמתאים לכם. ההנחה היא כמובן שאם רבים בחרו במסלולים הללו - הרי שהם רווחיים במיוחד. עם זאת, מעבר לכך שמדובר על מסלולים של לימודי תואר ראשון פופולריים במיוחד, יש לקחת בחשבון גם את נטיית לבכם. אם יש מסלולים שמושכים אתכם והם פחות פופולריים - כמו לימוד אומנות, היסטוריה, פיזיקה או מתמטיקה - הרי שאם תצליחו בהם, תוכלו למצוא אותם מהנים ורווחיים.

אין תגובות:

פרסום תגובה