בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 1 במאי 2013

היתרונות שמקנה תואר שני במדעי המחשב

רבים טוענים שדי בתואר ראשון במחשבים ושאין צורך אמיתי להמשיך הלאה בלימודי המחשבים. אז זה המקום לספר על לימודי התואר השני במקצוע המחשבים. תואר שני במחשבים מתמקד בשלושה תחומים: תוכנה, חומרה ומתמטיקה. הסטודנטים, בתכניות השונות, מתמחים ומתעמקים בשיטות אופטימיזציה, במכשור מתקדם המבוסס-תוכנה, בבינה מלאכותית, במערכות מידע ותקשורת מידע, אבטחת מידע ועוד. קיימות תכניות הנותנות דגש מעשי. לעומתן, ישנם מסלולים מחקריים הכוללים פרויקט וגם כתיבה של תזה. קיימת אפשרות לשילוב התואר עם לימוד מקצועות אחרים, למשל, תואר שני במתמטיקה.

יעדים

היעד של הלימודים לתואר שני במדעי המחשב, הוא רחב למדי: לאפשר לסטודנטים לקבל ידע תאורטי עדכני ומקיף, וכמו כן, כלים ומושגים בתחומים מגוונים בתחום מדעי המחשב. לאורך שנות הלימודים, הסטונדטים מתמחים בנושאי מחקר שונים, זאת תוך השתתפות בסדנאות פרקטיות באלגוריתמים, יישומים ומערכות. תואר שני במדעי המחשב מעניק ההזדמנות להתעמק ולעדכן את הידע בתחום. אלו העוסקים בפיתוח תוכנה, רשתות, חומרה, מערכות מידע וכו'. זה עשוי לקדם זה המעמד המקצועי של אנשי המקצוע.

מטרת לימודי תואר שני דווקא

כאמור, בלימודים לתואר שני במחשבים, הסטודנט יכול לבצע מחקר אקדמי, שיאפשר לו להמשיך לתואר "דוקטור" בהמשך הדרך, כמו גם להיות מוכשר כאיש מקצוע בתחומים שונים, בין אם תיאורטיים ובין עם יישומיים, בעולם המחשבים. המטרה העיקרית בקורסים של תואר שני במחשבים, היא להעניק לסטודנט את ההזדמנות להיכרות קרובה יותר עם חברי הסגל המחקרי, כך שהוא יוכל לבחור את המנחה איתו יש לו חיבור אופטימלי. התכנית מרחיבה ומעמיקה את הידע של הסטודנט. כיצד היא עושה מלאכה זו? היא עושה זאת בעיקר על-פי הצרכים האקטואליים של תעשיית ההיי-טק ושאר טכנולוגיה. תוכנית זו בעצם מרחיבה את היריעה התיאורטית שנפרסה בלימודי התואר הראשון. היא מוסיפה נדבכים של עומק ומרחיבה בתחומי ידע חשובים נוספים וביכולות מקצועיות של הסטודנט. לימודים לתואר שני במדעי המחשב יביאו את הסטודנטים למצב בו הם מעודכנים ומגשרים על חוסרים בידע, שנוצרו עם התפתחותם המהירה של תעשיית ההיי-טק ושאר התחומים הטכנולוגיים.

אפשרויות תעסוקה וצפי לעתיד

בסיומם של לימודי תואר שני, יכולים הסטונדטים להשתלב בתעשיית ההיי-טק הישראלי, ואף להתקבל לאחת מהאוניברסיטאות הגדולות והנחשבות בעולם, כדי להמשיך וללמוד לתארים מתקדמים. תחום הלימודים של מדעי המחשב הולך ומתחזק עם הזמן, מפני שהרלבנטיות שלו, הולכת וגדלה. על כן, הולך וגדל גם הביקוש למסיימי תואר שני במחשבים. סטודנטים שסיימו לימודיהם באוניברסיטאות או במכללות, מצליחים להשתלב בתפקידים מובילים, ולהכשיר עצמם עוד יותר בתחום אותו למדו ואף בתחומים אחרים. מטרת העל של תחום המחשבים בעולמנו הוא להביא לשיפור איכות החיים ולפיתוחם. בוגרי תואר שני במחשבים המשתלבים בתחומים אלו, בהחלט יכולים למנף את הפיתוח העולמי ולקדם טכנולוגיות מתקדמות שיביאו אותנו לעולם מתקדם ונוח יותר.

אין תגובות:

פרסום תגובה