בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום רביעי, 1 במאי 2013

לימודים אקדמיים בתחום התקשורת

אחד התחומים המעניינים והמועילים ביותר ללימוד ולעשייה באופן כללי נוגעים בעולם התקשורת. במיוחד היום, בעידן המידע שבו כולנו חשופים, נגישים ויכולים להנות מתהילה בכל רגע, תחום התקשורת הופך ליותר ויותר אטרקטיבי. למעשה- גם אם לא כעיסוק מרכזי, קבלת הכשרה והבנה של חוקי המשחק, הכללים והמשמעויות של התקשורת היא חיונית כמעט לכל אדם.
תקשורת היא הבסיס לחיים שלנו כבני אדם בתוך קהילה והן לעיסוק שלנו- יהיה אשר יהיה.

תואר ראשון בתקשורת

תואר ראשון בתקשורת מיועד לאנשים שמתעניינים בתחום התקשורת בישראל ובעולם כולו. מדובר על לימודים עשירים, מעניינים, מאתגרים ומלאי בסיס להמשך הקריירה.
מסלול הלימודים אורך פרק זמן של שלוש שנים כאשר המעוניינים יוכלו להשלים תעודת הוראה בסיום הלימודים ולעבוד כמורים לתקשורת בהמשך.
התכנים של לימודי תקשורת כוללים מגוון עשיר של קורסים בתחומים שונים כאשר מעבר לקורסי הליבה העוסקים פרופר בסוגיות התקשורת למיניהן, לימודי תקשורת כוללים גם מגוון רחב של קורסים מתחומים משיקים כמו מדעי החברה, פילוסופיה, אנטרופולוגיה, סוציולוגיה ועוד.

לימודי ליבה והתמחות

במסגרת לימודי תקשורת ילמדו הסטודנטים מגוון קורסים תאורטיים אלה כוללים תאוריות תקשורת, מודלים שונים, סטדי קייסים, צמתים חשובים בהיסטוריית התקשורת ועוד. במקביל, במסגרת לימודי תקשורת יהנו הסטודנטים מלימודים מעשיים שיסיעו להם להתמחות באפיקיו השונים של עולם התקשורת, תוך השקה למה שמתרחש בפועל בתחום. בין ההתמחויות השונות ניתן למצוא התמחויות בתקשורת המונים, עיתונות, תקשורת דיגיטאלית, תקשורת שכנועית ועוד. המטרה היא להציג לסטודנטים את מפת התקשורת על כל גווניה, על מנת לאפשר להם להתעמק בכל אחד מהאספקטים שלה. לימודי התקשורת יכולים להיות לימודים של התואר בלבד, או בשילוב עם חוג לימודים נוסף.
בתוך עולם התקשורת הרחב ניתן למצוא תחומים והסתעפויות שונות אלה נוגעים לאספקטים מסחריים או ציבוריים, במקרים רבים תוך שילוב בין השניים. בעוד שהעיתונות משמשמת ככלב השמירה של הדמוקרטיה, הפרסום הוא כלי להגדלת הרווחים. יחסי ציבור אמונים על התדמית ושיווק נשען במקרים רבים על טכניקה.

מסלול קריירה

עם סיום הלימודים בוגרי מסלול התקשורת עומדים בפני שפע של הזדמנויות רבות לקריירה מצליחה, משגשגת ורווחית במיוחד. בוגרי לימודי תקשורת יכולים להשתלב בעבודה במשרדי יחסי ציבור, משרדי פרסום, בחברות תקשורת ובמחלקות השיווק של חברות גדולות. הם יכולים להשתלב בעבודות עיתונות או דוברות, ייעוץ תקשורתי או הוראה. הבוגרים יוכלו להשתלב בעולם התעסוקה הפרטי כשכירים, כעצמאיים או להצטרף אל מוסדות הציבור השונים.
בוגרי לימודי תואר ראשון בתקשורת יכולים להמשיך ללימודים אקדמיים באמצעות השלמת תעודת הוראה שתקח פרק זמן שבין שנה לשנתיים, תואר שני בתקשורת או תואר שני במנהל עסקים שיעניק להם הסמכה גם בניהול. כמובן שניתן להמשיך למסלולי לימוד מתחומים אחרים, אלה יצריכו בדרך כלל השלמה של קורסים נדרשים למסלול הלימוד המדובר.
העושר הרב שטמון בלימודי התקשורת ימצא יעיל בכל תחום עיסוק באשר הוא.

אין תגובות:

פרסום תגובה