בחירת מסלול לימודים יכולה להיות מטלה לא קלה, כל אחד עמד באותה צומת דרכים רצינית בה הוא צריך לבחור את העתיד שלו, לבחור האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, האם ללכת ללימודים הומניים או אולי ריאליים, האם אנו מעוניינים להכנס ללימודי משפטים או לימודי רפואה, הלבטים השונים העוברים על הסטודנט לעתיד יכולים להיות קשים וארוכים, ואף לפעמים לאחר בחירת מסלול הלימודים אותם לבטים אינם שוקטים, אתר הלימודים הזה נועד לתת מידע מקיף אודות קורסים ומסלולי לימודים שונים, בכדי לעזור לסטודנטים לעתיד להחליט איזה מסלול ירצו לקחת בלימודיהם, קורסיסט נועד לתת מידע, ונועד לשרת את הסטודנט הקיים והעתידי כאחד. ידע זה כוח, וניתן לתעל את הכוח הזה לטובתנו.

יום ראשון, 7 באפריל 2013

מבחני הקבלה של למודי התעודה

בתי הספר השונים מציעים מגוון רחב של לימודי תעודה, אשר מקנים תעודת מקצוע ויכולת תעסוקה מכוונת ומקצועית. על מנת להתקבל ללימודים אלו, לעתים יש צורך במבחני קבלה שונים, מה מצפה לכם, ואיך תגיעו מוכנים לבחינות הללו?

מגוון אפשרויות


לימודי התעודה מתפרסים על פני תחומים וענפים רבים, וכוללים בין היתר לימודי תעודה לניהול, לימודי תעודה בענף המלונאות, לימודי תעודה בתחום השיווק והקמעונאות, לימודי תעודה בתחום היופי והקוסמטיקה, לימודי תעודה בתחום הביטחון, לימודי תעודה בתחום החשבונאות, לימודי תעודה בתחום המחשבים, לימודי תעודה בתחום הבישול ועוד ועוד.

אחרי שהחלטתם מהו התחום שבו אתם מעוניינים להתמקצע ולהרחיב את ידיעותיכם, מתוך מסלולים שונים של לימודי תעודה הגיע השלב לבחון מה מציעים לכם במספר מוסדות עיקריים, בהם אתם מעוניינים ללמוד. כדאי לבדוק את משך הלימודים, זמני הלימוד והרזומה של המרצים בקורס. מומלץ לברר לגבי תעודת המקצוע, להשוות מחירים ואפשרויות לקבלת מלגות לימוד או אפשרויות פריסת תשלומים וכדומה. אחרי שתיוותרו עם מוסד אחד עד שלושה, השוו את תנאי הקבלה וראו מה נדרש מכם בכל אחד מהם. אל תמהרו לבחור במוסד רק בגלל שאין בו תנאי סף, לעתים מבחן קבלה נותן לכם 'הצצה' לענף ויכול להוות עבורכם פרמטר לקביעת התאמתכם ומוכנותכם ללימודי המקצוע.

מבחני הקבלה


דרישות קבלה עבור לימודי תעודה במקצועות שונים משתנים בהתאם, לפיכך קורסים אשר מקנים תעודת מדריך/מאמן בתחום הספורט מצריכים ידע מוקדם בתחום וכן מבחן מעשי ועיוני. בחרתם בלימודי מדריך שחייה? כעת הכינו עצמכם לבחינה בסגנונות שחייה ובמבחן שחייה למרחק עפ"י הדרישות, הכנה מוקדמת תסייע לכם וכך תגיעו מוכנים.
בתחום החשבונאות, ישנם קורסי בסיס בהנהלת חשבונות בהם אין בחינות קבלה, אם בחרתם בקורס מתקדם בתחום, לעתים, תתבקשו לעמוד במבחן קבלה אשר מוכיח את הידע המקצועי הקודם שלכם. כך גם בתחום המחשבים, קורסים רבים מצריכים הוכחת ידע קודם ו/או יכולת קריאה באנגלית ופרקטיקת גלישה באינטרנט או במעבד תמלילים.

איך להתכונן?


נדרשתם להוכיח ידע באנגלית? בדקו את הרמה הנדרשת מכם ותרגלו. כיום, עם שפע הידע הקיים באינטרנט לרשותכם מחסן בחינות מגוון לפי רמות שונות באנגלית, מתמטיקה, עברית ועוד. בנוסף ללמידה עצמאית, ישנה אפשרות להתכונן כראוי לבחינות מעמיקות יותר במכוני הכנה שונים שמיועדים בדיוק למטרה זו. לדוגמה- הכנה לקציני בטיחות בתעבורה כוללת, בה מתרגלים דינמיקה קבוצתית, הכנה למבחני אישיות, הכנה למבחני פסיכומטרי ועוד. דוגמה אחרת היא הכנה למבחני קבלה לקורס צוערים במשרד החוץ, בה מתרגלים אנגלית, דינמיקה קבוצתית, מבחנים פסיכוטכניים, סימולציות וכדומה.
ככל שהקורס יותר מקצועי וממוקד כך הדרישות ותנאי הקבלה ללימודים יותר צרות וספציפיות!

הטיפים שלנו להכנה נכונה:
- קבלו רשימה מדויקת של נושאי הבחינה
- פנו מספיק זמן ללמידה יסודית ולחזרה על החומר
- תרגלו, תרגלו ותרגלו!
- אם התגלה קושי ספציפי בתחום מסוים בבחינה, קבלו סיוע/עזרה בזמן.
- אם ההכנה מצריכה הרשמה למכינה לקראת הבחינה, עשו זאת בזמן.
- ערכו סימולציות והדמיות למכביר
- נסו לשוחח עם מכרים/חברים שעברו בחינה דומה ולברר מה נשאלו, כיצד נהגו וכו'..
- הגיעו לבחינה רגועים ושבעים ובאנרגיות חיוביות לאחר שישנתם כפי שצריך בלילה (לא לבלות עד מאוחר לילה קודם...)

לאחר הבחינה...


עברתם את הבחינה? מזל טוב! עכשיו עליכם להתמלא באנרגיות חדשות לקראת הלימודים המקצועיים ולהתכונן כראוי לבחינות הגמר אשר יקנו לכם את התעודה הנכספת...
לא עברתם? לא קרה שום דבר! בדקו מה היו נקודות החולשה שלכם במבחן הקבלה, מה עליכם לשפר? והכינו את הלו"ז שלכם לקראת הבחינה קבלה הבאה, אליה תגיעו לאחר שלמדתם היטב את טעויותיכם הקודמות ווידאתם שהכל נהיר וברור לכם היטב!
בהצלחה!

אין תגובות:

פרסום תגובה